Koji brand prijenosnika odabrati

Kupujem prijenosno računalo i još nikako već duže vrijeme odlučiti koji brand prijenosnika odabrati.
Naime ciljam na Dell i Lenovo kao broj 1. i broj 2. HP (kao u najgorem slučaju)
Osobno bi zaobilazio sve ostalo… Acer, Asus, ViewSonic…

Što vi perferirate? Te želim čuti neka mišljenja o svim tim pojedinostima od branda do branda (Lenova, Dell-a, HP-a, Acer-a, Asus-a, Sonic-a, Toshibe-a, Fujitus-a)
Mane i vrline.
Koji je najkvaliteniji izbor!?
Glasnine kruže da je Lenovo najkvalitetniji i to što je dugotrajan? Jel to istina?
Kakve su riječi o Dell-ovcima?

Lenovo.
Razlozi su isti kao što su bili kod IBM-a: dugotrajnost, izdržljivost, najmanje kvarova, dobar paket softvera itd. Naravno, dosta ovisi o produkcijskoj liniji, ali u globalu ne trebaš uopće dalje tražiti, obzirom da je Lenovo dobar i s cijenom.

Na drugom je mjestu Toshiba, a slijede Acer, HP, Dell…
Predlažem da se ne igraš s nekim drugim proizvođačima.

Ako ti pare nisu problem, onda nema dvojbe - Lenovo Think Pad serija. :klanjamse

Lenovo ili HP (EliteBook).
Više iskustva imam s HP-om, ali i o Lenovo prijenosnicima isto čujem samo najbolje.

Ja sam uzea Toshibu i vise sam nego zadovoljan, za iste pare sam dobio duplo bolju Toshibu od HP-a

Lenovo definitivno moj bi bio odabir, o izboru broj 2 bih imao podosta komentara al’ sam se već ‘ispuco’ u nekim prošlim postovima.

Imam sada Lenovo R500, na poslu kupujemo uglavnom R i T seriju. Ukupni dojam je vrlo pozitivan, međutim za tu cijenu ja bi osobno ocekivao kvalitetnije napravljeno kuciste.
Privatno sam imao neki jeftini HP, kojem se tastatura nije savijala na pritisak, sto se valjda desava svakom Lenovu (T500, T61, R500, …)!
R serija, iako relativno skupa, daje vrlo osrednje komponente, i u hr se uglavnom prodaju stariji modeli.
T serija je skupa, nesto sitno bolji hw, ali mene zanima kako Apple, sa tolikom profitnom marginom, za istu cijenu (cca 15k kn) daje puno kvalitetnije izrađen laptop (bolji ekran, aluminijsko kuciste, bolji mousepad, …)!?

Sa Lenovo ja neznam dali smo imali ijednu reklamaciju, uglavnom rade bez greske. Sa HPom sam ja imao problema jer se cesto nije mogao probuditi iz standby-a, dokle brat sa HP nije imao te probleme. I 3 puta mi je crknuo adapter!

Toshiba, barem jeftini modeli, izgledaju jeftino i lose imho. Isto tako asus, acer.