Koji domen ce bolje rangirati

Imam dva domena u opciji, prvi je EMD, tri reci, ali je .org, drugi je com, sa dve reci, nije EMD, i ima crticu.
Koji odabrati?

Ja bi odabrao prvi.

.com mi jedini ima prednost kad se stvara brend. Za rangiranje bi uvijek uzeo EMD. Naravno, ne bi uzo .xyz, ali .net, .org i slične naravno da bi.

Tvoj odgovor ima smisla ali, u praksi, koji EMD je rangiran u prva 3? Istrazujem kljucne reci vec godinama, i skoro nikada nisam video EMD na prvom mestu, jedino kada je rec o sajtovima sa igricama. Isto tako, retko kada vidim i .org domene u prvih tri.

EMD je samo jedan od preko 200 parametara pri rangiranju. Može pomoći ali nije presudan. Takoreć, bolje je imat ga nego nemat na svojoj strani.

Domena je uvijek prvi izbor .com, ali ni .net, .org, .biz i .info nisu puno lošiji izbor. .com je brendable, lakše je pamtit i korisnik se nerjetko zabuni kada govori domenu, pa umjesto .net ili .org kaže .com. To je jedina prednost te domene u usporedbi s drugim domenama. Jednako je teško rangirati s .com kao s .net ili .org.

U konačnici, svako ima pravo na svoje mišljenje i odluke.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey