Koji editor koristite i zasto?

Kristim Webstorm (placa se), nikada nisam sa boljim editorom radio. Vrlo - vrlo sirok program sa mnogo opcija koje profesionaliziraju i olaksavaju rad.

Nesto sam malo radio, tj. Vjezbao sa visual studio code (besplatan je) ima puno odlicnih funkcija koje su mi se svidjele. Pluginova.

Koristim se notepad ++

Dugo vremena sam radio u phpDesigner, (ima suer integriran FTP) ali su ga prestali azurirati odavno. I nije ni priblizno napredan kao prva dva.

Koristim PhpStorm za neke projekte tako da sto god izmenim automacki mi upload na server, a Visual Studio Code brzinski nesto ako treba da izmjenim u local, do skoro sam koristio Sublime Text, ali ga je Visual zamjenio

Notepad++ do nedavno (mada ga povremeno iz navike još znam koristiti za brzinske radove). Prije mjesec dana prešao na VS code.

vs code all the way…

Netbeans, phpstorm.

Jedan i drugi imaju integriran terminal, git, vagrant, debbuger, a to je minimalni set funkcija koji treba jednom developeru.

VSCode.

Brz, stabilan, mnostvo dostupnih tema i ekstenzija i naravno besplatan.

Po potrebi koristim i Vim.

<5% - nano (kad radim brzinske izmjene na remote serveru)
<10% - Sublime + Atom (sve manje ih koristim jer imam potrebno u PHPStorm-u a koristio sam ih dosta za c/p/save fajla [sad za to koristim scratch fajlove u PHPStorm-u] ili ako treba da otvorim nešto iz Filezilla-e [ne dešava se više često - <5x godišnje možda])
>85% - PHPStorm
Nekad koristio Zend Studio i Notepad++.

http://bluefish.openoffice.nl/index.html

Zašto? Zato šta je u repozitoriju svake distre.

Da li bluefish ima integriran debugger , vagrant i sl. alate?

Sory danas u 21 stoljecu nemozes bez debuggera.

Nema. Linuxaši nikad nemaju bugova u kodu.

2 Likeova

Ne pričaj gluposti…

Ne pričaj gluposti……

Jesi li ikad vidija Linuxaša da je pogrišija? Pogotovo ako se ko ja bavi UNIX-om od 20-te godine. Ipak priznajem da je Linux različit od UNIX-a i ispočetka san ima problema za upogoniti sve. Al pomogli su mi momci sa linux.hr

Pogledaj koliko je otvorenih bugova za kernel i za sw koji se vrti na linuxu.

Druga stvar Unix je stvar prošlosti, solaris se prestao razvijati, a kako će ibm kupiti redhat, svaki pametan može zaključiti što će biti sa aixom možda.

HP-UX - neznam da li tko više koristi u svijetu, a kamoli u hr, neki koji su koristili u hr hp-ux, prešli na freebsd.

Vraća se kao openvms, ali čini mi se da sve ide prema linuxu.

A ovo što tvrdiš je čista laž i tvrdnje neznalice, svaki pravi developer koristi napredne alate koji postoje za debugging, testove i sl.

Kakve veze ima od koje se godine baviš sa unixom, pitanje koliko duboko poznaješ unix, system inženjering i sl.?

A system inženjering ne možeš raditi bez kvalitetnog programiranja.

A tvoj code sve govori o kvaliteti kodiranja.

Hvala

A hvala i tebi druže. Aj stavi štogod u temu - Šta slušate trenutno. To je zanimljivije.

Da se razumijemo, nemam ništa protiv tebe, ali onda slušaj savjete i one koji znaju.

Najbolji alati za php su: netbenas, phpstorm i zend studio.

Ova dva što se plaćaju vrijede svake lipe, a cijena kiki-riki.

Na linuxu sam od 2000. god., imam znanja za lpi 1 i 2, i 70% za red hat ispit za RHCE.

Radio sam i sa solarisom i sa aixom.

Sad pripremam teren za freebsd.

Legendarna. Trebamo imati kategoriju za zapisati neke izjave :smile:

Najjači si

1 Like

Kad svi koriste ovo:

Jel ti samo u PHP-u kodiraš ? Si isprobao i druge jezike tipa ASP.NET core lijepo se vrti na linuxu :stuck_out_tongue:

Basic, PL/I, Rexx, Exec2, Asembler, CSP, php,javascript, css,html, shell scripting… ja san umirovljeni sistemac.

Aj nek mi neko posjeti https://predradnik.aiophosting.com sa FreeBSD. Zanima me kako se ponaša brojač kod tog OS-a.