Koji hosting odabrati za sajt s 1.1 milijuna posjeta mjesečno?

Sa cinjenicom da se ne razumijem uopste oko tih servera i toga, kazu mi da na moju mjesecno - 1.1 milion posjetu na mom portalu ili dnevnu od 30 50 k treba dobar VPS . Ima li neko savjet oko toga , koji host vps ili shared host … ili slicno da uzmem… Da li je puno uzeti DEdicated server… hitno mi treba pomoc oko toga, ovi malo bolje sto se razumiju

Hi,

Koji CMS koristiš? PHP, .NET ili nešto treće?

Možda ti mogu pomoći. Javi mi se u inbox.

Trtebas dobro paziti oko VPSa, jer imas losih VPSa koji se samo po imenu razlikuju od shared hostinga. Ja preporucujem www,digitalocean.com. Kod njih sam vec dugo i jednostavno onoliko koliko kupis toliko i dobijes. Naravno bitno je podesiti server kak treba i bitno je da se server dobro optimizira. Ako neznas i ako trebas nekog, evo ja sam na raspolaganju, pogledaj vise o meni www.dadaas.com.

Isto tako server je bitan i bolji. Znam servere unmanaged do 60$ mjesecno koji guraju site koji ima 500 000 posjeta mjesecno. No bitno je dalis e radi o spikeovima, ako se radi o spikeovima, odnosno da najednom doleti mnogo ljudi na server, onda naravno trebas bolji i skuplji server, isto vrijedi i za VPS.

Prije kupnje obavezno se posavjetuj s nekim tko se razumije u ovu problematiku jer ces inace kupiti macka u vreci. I ako ti je bitna stranica i ako od nje imas zaradu ili neku drugu statisfakciju onda nemoj gledati cheap servere koje ce ti vjerojatno neki ljudi predloziti ovdje. Samo ces imati probleme i glavobolje. Imao sam neka iskustva gdje su ljudi zeljeli jeftin VPS, a stranica je jednostavno bila prezahtjevna. Moja greska je bila sto jednostavno nisam rekao NE, to nece da radi. Nego sam pokusavao optimizirat nesto sto se optimizirati neda.

Eto, pa sad, ako imas jos pitanja pitaj.

2 Likeova

NHF, ali na temelju tvojih nekih ranijih postova, ne bih preporucio da ikome ista radis na serveru, pogotovo ne na onima u produkciji ili za potrebe sajta s 30k posjeta dnevno. I nemam nista osobno provit tebe da sad tu ne krenes s nekim zakljuccima :smile:
Recimo Windows hosting za software
http://wmforum.geek.hr/t/dali-itko-od-vas-koristi-linux/

:slight_smile:

http://knownsrv.com/

Ja koristim od ovih najveći shared hosting i samo jednom su se stranice štekale 3-4h, taj dan mi je bitterstrawberry ukupno brojao oko 85k posjete(kolko je dolazilo ljudi u tih 3-4 h da se server rušio nemam pojma al vjerojatno po par tisuća/h jer je prometa puno potrošilo a brzina(bandwitch) je stalno bio korišten 100%)

Osim toga nisam imao nikakvih problema i stranice su prije i poslije tog normalno radile bez ikakvih greški, tak da moja preporuka za njih, imaš kod njih i vps :slight_smile:

Ljudi kakav hosting bi preporučili da se uzme za portal koji će otprilike imati 20 do 30 hiljada čitanja na dan? Ja se isto ne razumijem u ovo dobro pa bih volio ako može kakva pomoć, bio bih zahvalan…pozz

Slabo ti se razumijem u to XD … ja sam fakticki napravio portal preko wordpressa. rijec je o komicno.net portalu … trenutno sam na hetzer dedi, ali imam shared host preko jedne firme na taj dedi … to je sto znam… no zna me zajebavati preko 500 posjete kad imam u sekundi…

Hvala ti na personalnoj ponudi no vec imam programera kojeg placam za te stvari, meni samo treba vecinski savjet za neki specifican brand VPS - hosta , ili pak da pucam na DEdi , a to ne mogu sam iskoristit sa 1 portalom ni za par godina… a bacacu pare… prosli mjesec mi je portal brojao 1.11 mil posjeta …

Trenutno i jesam na sharedu, firma iz Bijeljine Elit. d.o.o … neka internet firma , ali shared ide na 80 % procesa konstantno, sto usporava znatno moj portal… a kanim se siriti… javio mi se neki u private … http://www.serverlab.hr/… ko ima spoznaju o njihovim VPS ? valja ne valja …

Uzmi kod njih www.knownsrv.com ,imam kod njih vps i zadovoljan sam a i jos je “naš” covjek :smiley:

1 Like

Dao mi je ponudu ovaj vps v3 :slight_smile: sa 20 % popusta na moju ponudu… pricam i sa ovim serverlabs da vidim sta on nudi po ovoj jacini ili slicno

Imas birtiju za provocieranje i trolanje. Nemogu da vjerujem da si s obzirom na moj post isao provjeravat moje postove. Ako te toliko zanimam onda si mogao ukucat u google dadaas i onda bi dobio cjelokupnu pricu o tome tko je dadaas. Koliko on ima godina, koliko dugo je on online, cime sve se bavi. Vrlo vjerojatno je koristio linux dok si ti jos isao u vrtic. Jer cisto sumnjam da bi neki gospodin, zaposlen, ozbiljan s godinama iskustva isao pretrazivat postove drugih korisnika samo da bi mogao trolati.

I sad cu da idem offtopic, jer vidimd a se to dopusta tebi, pa ce se valjda i meni:


Nikad nisam koristio programe koje sam radim i koji su exe fileovi u Linuxu. Zato jer su nestabilni u windowsima. Nebih dalje opisivao kakvi su to programi da neidem jos dalje u offtopic. A ja sam prije svega iskren covjek i mogu reci da nikada nisam posjedovao Windows server. Koristio sam ga, pomagao ljudima da na njemu runaju neke moje programe ili tuđe.

http://wmforum.geek.hr/t/dali-itko-od-vas-koristi-linux/?source_topic_id=21591

Ja sam isto ljut sto neki programi ne rade u linuxu, i zato trenutno
nemam linuxe. Ali kako sam poceo uciti Python onda cu vrlo vjerojatno
jedan od kompova presaltat u Linux.

Na temelju ovog si ti zakljucio da bi bilo dobro trolati?

Ako vec toliko volis citati moje postove, na ovom forumu ih nisam mnogo napravio, pa ih mozes poceti citati na digitalpoint, tamo sam od 2007 i imam preko 1000 postova, pa uzivaj: https://www.digitalpoint.com/members/dadaas.111336/

Ako ti ni to nije dosta onda mozes zgooglat:
https://www.google.hr/search?q=dadaas+forum&client=ubuntu&hs=fOM&channel=fs&biw=1375&bih=805&ei=svVOVav4McWuUY2JgcAC&start=20&sa=N

Drugim rijecima ja sam stvarna osoba. Koja ulazi u raspravu sa kemosabe, zgooglao sam:
Ke-mo sah-bee (/ˌkiːmoʊˈsɑːbiː/; often spelled kemo sabe or kemosabe)
is the term of endearment and catchphrase used by the intrepid and
ever-faithful fictional Native American sidekick Tonto, in the very
successful American radio and television program The Lone Ranger.

Tak da neznam zasto napadas ljude u topicima o hostinzima? Stavi ime i prezime kraj svog skrivenog indentiteta i mozemo razgovarati. Iako ne stavis, mozemo razgovarati o onome o cemu sam ja napisao u ovom topicu, a druge topice mozes citati u svoje solobodno vrijeme, pa ako stvarno zelis razgovarati o meni otvori birtiju s temom dadaas. Mozda se i javim u nju.

1 Like

Ovak po samo posjetama i po broju posjeta na dan. Minimalno bi ti preporucio:
4gb Ram
2 jezgre

No ako imas velike spikeove i ako zelis biti na sigurnijoj strani onda bi to poduplao:
8gb ram
4jezgre

Digitalocean ima ove cijene za to:
$ 80 / month
8GBMemory
4 CoreProcessor
80GBSSD Disk
5TBTransfer

http://www.reprisehosting.com/dedicated-servers/
Osobno odrzavam jednu stranicu na ovom hostingu: RepriseSSDED. Ima 500 000 ne mjesec i radi ko urica na ovom serveru.

dobio sma neke ponudice ovdje, cekam jos od serverlabs … no nasao sam i ovo …
http://www.time4vps.eu/index.php ova stranica… ovaj paket http://prntscr.com/73l62i … a nakon malo istrazivanja saznao sam da litvanija ima najbolje dedi … a da je svud siorm euro zone ispod 50 ms pingovanje ili sta vec… sta mislis o ovome… sa tim da je ko to sto predlazes…

Dude rekoh NHF. Nisam te ja googlao i trazio po forumu sada vec kad sam otvorio account ovdje i citao teme i ostalo, naletio sam na tvoj nekoj temi tamo u kojoj si podesavao neki VPS i mislio dadaas znaci sistemasi. E sad kasnije naletio na ovaj di spominjes “windows hosting za software” pa rekoh da vidim jel zbilja znas sistemasit i pogledao postove. Mozda samo ja brijem tako, ali ne ulijevas mi povjerenje na temelju nacina pisanja:“Nikad nisam koristio programe koje sam radim i koji su exe fileovi u Linuxu.” Kakav EXE na linuxu, linux nema exe fajlove, ima skomplajliranje binarye koji se pokrecu ili vecinom bash, manje perl, php ili python skripte. Pogotovo sto si napisao da si laik u nekom threadu tamo oko panela za servere. Ako znas instalirati server od nule podesit sve na njemu i odrzavat bez ikakvih panela onda ok, sori na komentaru. Sto se tice vrtica i ostalog, vjeruj mi imam puno vise iskustva na serverima od tebe i znam kako stvari rade na tehnickom nivou i znam sto je sto kad se nesto instalia, promijeni i ispise u logovima, a i znam sto se izvodi u backendu kad kliknes na nesto u fontendu(virtualmin npr. i sl.), nisam gospodin ako mislis na godine, ali nisam znao da je forum rezerviran samo za besposlicare i klincadiju :smiley: Ono sto me nervira sto vidim da su ti paneli postali available siroj masi,instaliraju se u pola sata i onda svi misle kak im je to dovoljno da bi na tome hostali webove. A nije. I onda kukaju kak je ovaj hosting los, onaj tamo vps ne valja, a nemaju pojma, pratili tamo dva tutoriala,instalirali panel i misle da je to dovoljno. No, this is not a pissing contest…

No vratimo se na temu. 100k posjeta dnevno nista ne znaci kao sam za sebe podatak. Nitko nije pitao koliko ima prometa dnevno? I kakve su mu stranice, osim 1one. Jel statika, ima li puno slika ili je blog ili web shop? Koliko toga cucla u sekundi web, kakva je potrosnja resursa na serveru gdje se nalazi sada web, koje su specifikacije. Ako je blog to je hrpa teksta. Ako ima hrpa slika, moze se kemijat sa CDN-om cak na nekom slabijem VPS-u, ali ako se moze priustiti bolje sve staviti na neki jaci VPS. Pa cak i na dedicated ako se moze priustiti. I tu dalje igra jel SSD, koliko je garantirani bandwith(to je brzina mreze, a ne kolicina prometa kako to vecina hostera krivo zove). To sto je VPS na portu 1Gbit/s ne znaci apsolutno nista jer ako isti port koristi jos 10 VPS-a, onda je prakticki bandwith 100Mbit/s ako 10 vpsa cucla jednako prometa. Ako peakaju, jos i manje onda. Znaci VPS moze biti u nekom cloudu s pipama od 10Gbit/s ili 40 Gbit/s ako moze, cluster hw servera spojen na switcheve s tolikim portovima, sa storageom spojenim preko FC-a, iscsi-a ili FCoE brzina, po mogucnosti uber skupim SSD diskovima i onda ima smisla pisati ima 1Gbit/s brzinu. Sto nas dovodi do toga da takav VPS ne moze kostati 100kn mjesecno jer takva infrastruktura je full full skupa…

Ja koristim VPS HostWinds Usluga im je vrhunska, imao sam i dalje hostinga, ali sam sve prenio kod njih. Danas sam npr. trebao platiti racun, ali mi fali još malo novaca na PP i produzili su mi bez problema.
Evo primjer kakav je naveden:

CPU CORES 4 RAM GUARANTEED 9.5GB DISK SPACE 160GB TRANSFER SPEED 800 Mbps BANDWITH FREQUENCY Unmetered $75.50/mo