Koji način je najbolji za jednokratnu isplatu?

Imam Adsense već neko vrijeme, s obzirom da mi nije neka panika nikad nisam podizao i zarada bude dosegla maksimum pa mi moraju isplatit. Treba mi samo jednokratna isplata jer mi ovome treba dugo dok se ne napuni kvota. Koja je razlika između Western Union, Wire transfer i Check details isplaćivanja? Western union je račun koji moram otvorit, pa ga poslije zatvorit jer se plaća mjesečno održavanje (koliko)? Ako ga otvorim, jel ima kakvu drugu vrijednost taj račun, mogu li s njim npr kupovat na netu ili služi samo za taj transfer novca?
Što mi preporučate? Imam samo tekući račun u Zagrebačkoj banci. Što je s plaćanjem poreza?

ne treba za western union račun nikakav koliko ja znam … google ti da podatke ti sa tim podacima odeš u banku dobar dan dobar dan stigle su mi pare preko westerna, daš joj ličnu ona te ispita par pitanja (oni podaci koje ti googlea dao) i dobiješ pare … valjda tako ide preko WU

check ti je najgora opcija - dugo se čeka a koliko sam čuo neke banke ne žele da unovče čekove … dobiješ poštom ček sa kojim odeš u banku, daš im ček oni ti daju pare nakon provjere

najbolja opcija ti je wire … odeš u banku otvoriš devizni račun i tražiš instrukcije za primanje novca iz inostranstva na taj devizni … uneseš podatke na adsense i čekaš 21. narednog mjeseca da ti stigne

Nek ti posalju na western. Dobiti ces mtcn broj i treba ti osobna i to je to. Koliko si zaradio toliko ces i dobiti. Predpostavljam da si dosao do 100 evra i to zelis dici pa se ne moras brinuti za poreznu dok je jos tako :slight_smile:

Hvala, ali wire transfer onda ne bi ako moram otvarat račun za jednokratnu isplatu pa ga opet zatvarat pa ako je Western samo tako zaprimanje kao neka pošiljka onda se čini najprikladnije

500 eura je granica, imam nekih 490 eura prikupljeno. a sad ovo za porez hm, zna netko kako to funkcionira?

ako budeš išao preko WU nema poreza …

Western Union kosta transfer vise nego klasicni preko banke. A sad, da li ce osoba koja ti placa htjeti preuzeti taj trosak, ili ce poslati istu sumu, pa ce tebi stici manje, to se moras s njima dogovoriti. Bar po mojem iskustvu kad sam slao preko WU jednom u inozemstvo.