Koji provider za Stubičke toplice/Strmec Stubički?

Treba mi preporuka za internet za Strmex Stubički, probao sam mobilni i A1 ide do cca 45Mbit.

No pokućni ima samo 100GB prometa.

TELE 2 ima više no ništa o brzinama.

Interesira me da li netko ima iskustvo , navodno TELE 2 i A1 imaju blizu repetitore.
Ili ako je netko tamo blizu?

Ja sam ti blizu. Ne znam ciji je, ali imas jedan repetitor negdje u sumi izmedu Strmca i St. Slatine, mislim da je negdje na onoj makadamskoj cesti prema vojarni, ali nisam siguran.

Nisam tamo, ali se mozes posluziti sa ove dvije karte

Ovdje su ti LTE repetitori i kuda su usmjereni(stupnjevi)
http://mapiranje.hakom.hr/hr-HR/RadijskePostaje#sthash.4zvXwqqe.9RImsSVZ.dpbs

A ovdje pokrivenost
https://www.nperf.com/en/map/HR/-/9827.TELE2/signal/?ll=45.96895403682968&lg=15.929883954813707&zoom=14

Mobilni operateri ne mogu garantirati minimalnu brzinu zbog načina na koji rade. Ako ima neki fiksni operater s 20-30mbit down, bolje uzmi to nego neki mobilni. Inače o brzini ovisi puno faktora, između ostalog jačina signala i opterećenost repetitora. Jačinu signala možeš malo poboljšati antenama spojenim na ruter (trenutno najpopularnije su iskra p56). Pitaj nekog tko ima tele2 s neograničenim internetom da dođe kod tebe i odvrti pokoji speedtest u različito doba dana da vidiš odprilike kakve brzine možeš očekivati.

Bio sam jučer navečer i signal je bio na Huawai 525 5 crtica od 5.

Probao sam testno
DL je cca bio 15-30Mbit
UP je bio stabilan na 35-40Mbit .

Danas sam bio oko 14h te download je bio
12ms
DL 55-59Mbit
UP cca 40Mbita

Tako da budem uzeo Tele2.

Optima nudi na paricu, ali ne mogu garantirati više od 4-5Mbit, ovisno o linijama, na toj lokaciji.

A1 ima neki office box turbo, te kaže 400GB sa nekim nadoplatama, ali nisam probao.

Mislim da ostajem sa tele2.

Istina, mislim daje cca 500m od mene.
Danas sam okrenuo router na tu stranu, malo na ormar više i ide eto cca 55 DL i 35UP.
To mi je super.

U bolničkoj sam bio u risovom Zagreb, tamo sam imao fiksnu, nikada preko 30-40MB, max i upload ni 5 Mbita.

Hm… sutra moram ili vratioti tele 2 ili uzeti na 2 godine.
e sad me interesira zašto navečer je cca 15Mbit, a preko dana 55Mbit?

Zbog drugih surfera u okolini?

Mislim zaposao mi super, jer radimo po danu ipak više.

Ali nekako naopako.

A1 ima neki officebox, ide do 400GB, s proširenjem, no skuplji je u startu.

Ako imaš oko 1000kn za ruter, bolje je posebno platiti ruter (možeš i s njuškala neki uzeti) i uzeti bez ugovorne obveze jer oni nemaju određenu minimalnu brzinu, pa ne možeš raskinuti ugovor na osnovu male brzine.
Brzina je takva jer više ljudi koristi internet navečer, mreža je više opterećena, a brzina mobilnog interneta se dijeli na korisnike spojene na isti repetitor, naravno to nije jedini uvjet, oni s boljim signalom će uloviti malo veću brzinu od onog sa lošijim signalom…

Ma eto prvi dan ovdje, zadovoljan.