Koji strani shared host po omjeru cijene i kvalitete trenutno

Ja ih koristim vec dve godine i nemam nikakvih problema. Cak mi je jedan sajt sa FB posetom koja ga max opterecuje. I naravno radi kako treba, a placen hosting 10$.

Do sada se nikada nisam susretao da provajder (u ovom slucaju Namecheap) trazi od mene kreditne informacije zbog sigurosnih razloga (Slika kreditne kartice front & back), naime kupio sam WPeasy paket + domenu, no drugi dan sam dobio u mail da ako im u 24h ne odgovorim da ce mi blokirat account. Jel itko imao ovakav slucaj sa Namecheap-om? Ne razumijem njihovu politiku, platio sam paket i sada ovo…

Prva slika je kada se pokusam logirat na profil, a slika ispod je mail koji sam sinoc dobio od Namecheap-a.

Ja sam kod njih 2 godine ali nisam imao problema. U zadnjih mesec dana se desavalo da dva puta moram da se logujekao potvrda da nisam bot.
Imali su u posledje vreme neke probleme, pa zato verujem da su podigli bezbednost na visi nivo. Pre 3-4 dana su imali veliki delay na narudzbama, neki veliki update su radili.

Ipak bi bilo nužno barem još jednom dobro provjeriti s koje je email adrese stvarno stigao taj mail? :frowning: Izgleda kao klasičan mada ne naročito mudar Scam od strane treće osobe, no nažalost ponekad iznenađujuće efikasan. :o:

Oni bar imaju podrsku live na chatu, pa moze lako da se porazgovara sa ljudima i vidi u cemu je problem.

Tako da, ali ne slati podatke o svojoj kreditnoj kartici. :o:

2 Likeova

Mail sa kojeg mi je upucena poruka:

Dakle, trazili su podatke kreditne kartice sto je i meni bilo :open_mouth: pa nije valjda da traze takve stvari. Malo prije sam kontaktirao Online support na official page-u i kazu da je to sasvim normalna procedura? @Jeronimo034 E sad ako je uzimanje karticnih podataka normalna procedura…nije li to malo “prevelika” razina sigurnosti? Trazit takve stvari… Ljudi koji stoje “iza pulta” pritom mislim na risk management prakticki imaju karticne informacije koje mogu koristit prije ili kasnije u svoje svrhe.

Ne bih im ja dao skeniranu karticu. Gledaj to drugačije riješiti. Kartica se može potvrditi na mnoge druge načine. Mislim da čak nisu u zakonu tražiti te takvo što. Na njima je da sigurnost rješavaju sa svoje strane, a ne da od korisnika traže podatke za koje se zna da ne treba da idu nigdje dalje. Na kraju, kakvu sigurnost postižu ako im skeniraš karticu? Samo su tebe kao korisnika kompromitirali. Sigurnost za što, i za koga?

Edit: sada vidim da traže da cenzuriraš kritične dijelove, što je ok sa njihove strane i tako treba biti. Smiješno da nemaju bolji mehanizam, ali ok je poslati skeniranu karticu ako ukloniš kritične dijelove.

1 Like

Pa ti im svakako dajes podatke kartice kad kupujes domen,hosting itd ako placas vizom i masterom.

Ne daješ “njima” te podatke. Ti su podaci kriptirani i nije ih moguće kompromitirati. :blush: To je suprotno od ovoga što traže od Tima. :o:

P.S. Ne daj podatke o kartici taman da padaju serveri… :blush:

3 Likeova

Taman sam napisao sličan post pa obrisao jer mi lijeno pisati dalje o ovome.

1 Like

Šteta sto sam izbrisao Live Chat pa da vidite razgovor… doslovno mi kaze da ne moze nista te da pošaljem scan front & Back kreditne kartice “Risk Management-u”, ukoliko ne ispunim request bit ce prisiljeni izbrisat order. (unutar 24h)

ne znam da li imaju uopšte pravo to tražiti

inače, to što je poruka stigla sa tog maila ništa ne znači … emkei.cz :smiley:

Evo samo da javim, account je odobren nakon sto sam poslao podatke preko official page-a Namecheap (ima sekcija gdje mozete dirketno kontaktirat “risk management team”)… cisto informativno ako ce netko nadje u ovakvoj situaciji da ne panicari no da se obrati ljudima preko službene stranice Namecheap-a.
Sta se tice kreditne kartice, ja svoje podatke ne dajem ni pod razno, ovo je bilo sada iznimka jer se radilo o sluzbenom ovjerenju preko Namecheap official page te sam ispunio zahtjev koji su trazili.

btw. samo da pohvalim support, dostupno 24/7, cekanje do javljanja korisnicke podrske je cca 1min. (jucer sam ih cimnuo jedno desetak puta).

1 Like

Da ne otvaram novu temu, shared hosting sa cpanelom u Njemačkoj (i office i datacentar) po povoljnoj cijeni? Nudi li Hetzner i dalje Plesk uz standardne pakete? Koji panel dobijete uz HostEurope shared pakete?