Koji su Vam najbolji Wordpress plugini koje koristite?

Koje WordPress plugin-ove najčešće koristite ??

Lista mojih najboljih je:

  • BackupBuddy
  • BuddyPress
  • WP Super Cache
  • Contact Form 7
  • WordPress SEO by Yoast
  • WordPress Importer
  • Revolution Slider
  • WP Smush
  • Jetpack

Ova tri plugin-a koristim na svim sajtovima:
WordPress SEO
WP Smush
WP Super Cache
@goodWill Pošto si otvorio temu mislim da bi i ti trebao napisati koje plugin-e najčešće koristiš.

1 Like

Pa samo koristim
Akismet
Disqus Comment System
Jetpack od WordPress.com
WordPress SEO
WP-Optimize

To je to, za neke sajtove i bbPress

1 Like

Koliko je dobar taj plugin

Dobar je… Ali samo ukoliko ga ukljucis jednom-dva puta mesecno i ocistis… ukoliko ti je non-stop ukljucen samo crpi server i koci ceo WP… Nikako ne sme biti ukljucen non stop…

S obzirom da radim sa WordPressom i drugima pravim sajtove na toj platformi i sredjujem klijentima WP sajtove imam nekoliko predloga za vas…

  • Sto manje plugina - bolji rad
  • Cache plugini - mac sa dve ostrice
  • Slider pluginovi - koci sajt a mozete to sami u kodu napraviti brze i efikasnije

Pluginove koje ja koristim i koje preporucujem:

  • WP Fastest Cache
  • Contact Form 7
  • WordPress SEO by Yoast Akismet
  • Jetpack
  • WP Optimize

I gomila uredjenog koda… nista vise od ovoga vam ne treba…

A reci mi sto ce ti contact form 7 kad imas u jetpack to isto. Sto se tice WP-Optimize zavrsava posao nista ne koci non stop upaljen i samo ti po svojoj potrebi brises kad zelis i to je to.

Contact Form 7 je znatno jednostavniji od JetPackove forme… Jetpack od opcija mi je uključena samo Site stats i nekoliko widgeta…

Što se tiče WP Optimize, ja sam ti rekao šta znam i preporučujem svima da ga ne drže uvek uključenim… vaš je sajt vi snosite posledice…

Ne bih rekao da je jednostavnija + sto sa jetpack imas podrsku u administraciji da uvek te poruke pregledas posle ako kojom greskom izbrises iz email klijenta li servera.

Pa dobro pitanje jedno za WP Optimize kakve on veze ima kad nema nikakvu funkciju dokle ga ti ne pokrenes sto mari ako je upaljen dodatak kad nista ne radi?

Nema opterecenja


a koristim ga od kad je izaso, sad je vec dosta stabilan dodatak.

Profesionalno se bavis izradom WP sajtova ( tako kažeš ) a vidim da imaš neke banalne greške koje su užasne… Što se tiče Contact Form 7, zauzima znatno manje memorije, manje je potrebno da procesuira emailove… to su već seitnice u pitanju ali je veličina oba bitan problem… 1MB može znatno da ti ubrza sajt…

Zašto držati plugin upaljenim koji crpi CPU hosta, zauzima cache a pritom ne radi ništa? Ne pišem ti napamet a na osnovu tvojih odgovora i argumenata vidim da ništa detaljnije ne znaš o pluginu niti kako funkcioniše i po kom sistemu… Ti cache da očistis i da “optimizuješ” možeš ručno u trash folderu na wordpress ( pregledaj WP forume za to )…Pitaj na WP forumu šta misle o tome i videćeš odgovor ljudi koji se izistinski razumeju u WP…

1 Like

Sta ce da ti to ubrza sajt? kontakt stranicu jel? jer ce brze da ti prosledi mejl kad rade na isti princip. Nidje veze, sto se tice CPU hosta, kakav ti je to host koji ne moze da podrzi jedan dodatak, ne kazem mnogi opterecuju i nisam za koriscenje dodataka sto manje to bolje. Ali cemu onda i koriscenje uopste WP, ako ti nemos sa njim da odradis posao. Zasto bi nesto palio gasio, kad opet bio on upaljen nema funkciju, niti ti utice na sajt provereno sa upaljen i sa ugasenim dodatkom isto stanje. Sto se tice Jetpack i Site stats nije merodavna i ne moze da ti pokaze realnu statistiku, tako da nikakva korist od njega sem sto moze dosta da ti utice na to sto si naveo za WP Optimize.

Nego da ne idemo offtopick dodao bih jos da se u zadnje vreme masovno koristi dodatak Autoptimize https://wordpress.org/plugins/autoptimize/

Da umalo da zaboravim Advanced Custom Fields https://wordpress.org/plugins/advanced-custom-fields/ fantastican dodatak.

1 Like

Radim sa WPressom već 5 godina i iskustvo me naučilo sljedeće:

1.) Sve nepotrebne plugine maknite
2.) Organizirajte kod
3.) NAPRAVITE BACKUP SAJTOVA
4.) --> .3)
5.) Dobar SEO ne mora biti kompliciran, dapače često je jako jednostavan

1 Like

Moze li neko da mi preporuci neki dobar plugin za sidebar latest ili recent post, ali da se u svakoj kategoriji pojavljuju samo samo postovi iz te kategorije?