Koji su vaši ciljevi za 2017-u godinu?

Da, ja radim sajtove za US trziste.

Osvrt na 2016tu:
Kompletirao program (umjetnu inteligenciju) koji razumije jedan spektar hrvatskog jezika sa 95% tocnosti. Jako sam ponosan na taj uradak pošto niti jedna firma kojoj sam se javio se nije usudila ponuditi izradu istoga sa garancijom tocnosti od 60-80%. Plus da je bilo onih koji su tvrdili da je to uopce nemoguce napraviti.

Pao na leđa u more sa 11m, trebalo je i to više probati xd

Točno početkom godine se vratio dragom hobiju, šah. Redovit, odigrao nešto preko 365 partija.

Tjelovježba, nešto manje redovit…ali držim se minimalno 2 puta tjedno vježbanja.

Rad, uspio cijelu godinu izgurati bez psiholoških padova/pauza … Koje su mi proteklih godina znale oduzeti dosta vremena.
Mislim da sam konacno našao lijek protiv tih padova i otkrio kakav nas to životni bug katkada blokira da ne možemo raditi. Ukratko, kada netko neodradi dan, logika mu nalaže da idući dan mora duplo više napraviti. Pa ako se to ponovi… pritisak raste…raste…lomi um. U slučaju kada se prepozna taj pattern treba ići suprotno gornjoj logici… Treba se nagraditi dodatnom pauzom i tako napuniti baterije za dalje. Sporazuma pauza sa samim sobom se barem može iskoristiti za nešto što nas ispunjava… Dok ova neželjena pauza nam samo cucla energiju i vuče nas na dno.

Počeo trenirati jednu prilično friki stvar… izdržavanje extremne hladnoće. Jednom tjedno idem na kupanje…koje započinje nakon što probijemo led xd

Prvi puta vozio drona, naprosto oduševljen…te je to malo čudo probudilo u meni uspavanu životnu strast za letenjem. Cijeli život radim svakakve aviončiće i oduševljen sam svime što leti … te sam siguran da me avio modelarstvo čeka prije ili kasnije. Moja druga strast,programiranje…nekako me je udaljila od te strasti… ali sada mi se rasvjetlio moj daljnji put. Plan za 2017tu su bespilotne letjelice, te da na taj način povežem avio i programiranje. :slight_smile: Dobio već narudžbu prije nego sam i krenuo. Xd … Točnije, ta narudžba mi je upalila lampicu u glavi koliko zapravo jako želim tim putem…i da nemam više što čekati :slight_smile:

…i možda se bacim na učenje igranja šaha na slijepo. Razmišljanje bez vizualne podrške otvara um na jedan drugačiji način… kažu da je jako korisno.

2 Likeova