Koji VPS paket koristiti?

Moj savjet ti je da ne uzimas kod domacih hosting providera , ne mislim na sve od njih ima ih stvarno dobrih , dobrog kvaliteta koji nisu pre-skupi, ali vecina njih su preskupi ,novi sam ovdje mada pratim forum dugo vremena i preporucio bih ti @in4hr jer vidim da stvarno zna sta radi a avalon je pre pre skup, dok u inostranstvu sigurno dobivas veci kvalitet za nizu cijenu , preporucio bih ti da uzmes unmanaged VPS ako imas iskustva a i ako nemas uci se , ja licno bih uzeo vps kod digitalocean , ovh , linode , mada zavisi kakav VPS ti zelis , ako zelis npr.sa cPanelom uzmes kod InmotionHostinga malo je skuplje al dobijes cPanel / WHM , Port 1 gb/s , ili uzmi unmanaged pa si instaliraj neki besplatni panel tipa Centos Web Panel , VESTACP , webmin ili radi bez panela , mada opet ponavljam sve ovisi o tebi i tvojim potrebama , dobro trebas razmisliti sta ti ustvari treba , trebas li server u EU ili USA , managed ili unmanaged …

Pozz

@Cane Ne vidim razloga zasto se otvara topic nakon 25 dana, no dobro …
Sto se tice tvog posta … nije ovo natjecanje, vec korisnik pise kako nije zadovoljan, mi svi koji se bavimo hostingom od toga u nekom postotku poslovanja i zivimo, pa je sasvim normalno da nudimo uslugu, pomoc ili savjet vezano za navedeno. Daleko je to od natjecanja.

@cyberhrc ako neki ne valjaju, ne treba generalizirati, neki stvarno znaju svoj posao. Kod mene na jednom shared cloud serveru se vrti sajt koji ima ugovor s tportalom, promet je oko 10.000 unique korisnika dnevno … nikakvih problema. Svaki account na cloudu ima dedicirani CPU i RAM, te ako se dogodi da se potrosnja prevelika, s korisnikom se dogovori povecanje ili korisnik nađe rješenje kako da optimizira neki modul. U vecini slucajeva su problematicni SQL upiti koji su neoptimizirani i oni upravo kod velikog broja korisnika rade veliki load i potrosnju rama.

@Anteloff i @samirx hvala na preporuci :slight_smile: @samirx javi mi se na PM … koji account imas kod nas … nije mi poznat username na forumu, mora da si nas direktno kontaktirao kroz mail :slight_smile:

Heh drug ma nemam ni jedan kod vas , mislim da mi treba sigurno bi uzeo , nego pratim ovaj forum dugo i vidim da ne lupaš gluposti i da se doista razumiješ u ono što govoriš a vidim i neki koji su uzeli kod tebe da su pre-zadovoljni , tako da kad bi mi trebao VPS uzeo bih 100% , ali nažalost trenutno sam obezbjeđen sa Dedicated serverom , pa ako bude potrebe u skoroj budućnosti javljam se obavezno…Pozz

1 Like

@samirx Aha, hvala jos jednom na preporuci :slight_smile:

Server load na Avalonu, blog koji ima 5 trenutnih posjeta…anbilivbl (shared hosting)

A kak stoji tvoj VPS? :smiley:

Otkanto sam ih jer ironično njihov shared hosting (500kn godišnje) bolje radi od VPS 2gb 2core paketa (700kn mjesečno). Naime na shared hostingu web raspolaže sa 8 jezgri, istina djeli ih se sa drugim webovima ali i dalje bolje radi jer može podnjest ipak veći server load nego njihov vps.

Sad namještam cloudflare tako da iscjedim performanse do kraja i smanjim troškove.

ne zaboravi mod_cloudflare instalirat

Već je gore ali thnx! Samo pitanje, kako riješite cachiranje login-a i search i drugih php funkcija kad postavite cloudflare? :smiley:

Mogu ti samo reci da 2 gb su ti zauzele instalacije VPS-a i da je to premalo sto si uzeo, ne znam kako ti to nisu rekli ili ti je bila vazna cijena. Uzmi VPS tj reci im da te prebace na VPS 3 jezgre i siguran san da ces biti zadovoljan.

Obrati se Avalonu, oni ce ti sve pomoci, jer to im je duznost.

VPS 3 kod njih je 1000kn mjesečno tako da u najbolju ruku selim se drugom hostu, ali prvo želim optimizirat sve i cloudflare postavit pa nakon nekog vremena vidjet stvarnu potrošnju i uzet odgovarajuče potrebama.

1 Like

Odi kod @in4hr obavezno.:slight_smile:

1 Like

Uzmi kod ovh vps cloud i nema ogranicenja
https://www.ovh.ie/vps/vps-cloud.xml (vps cloud 3)

Ako si malog budjeta idi na Time4VPS.eu

Ako si srednjeg budjeta idi na OVH.ie

Ako si velikog budjeta idi na Transip.eu

Cetvrtog nema.

ovh ima 100Mb/s bandwidth na VPS-u. A ostali? Koliko ima taj za velikog budjeta?

1 Like

Evo danas cujem i vidim kako je gocloud crknuo (Altus IT), downtime od 2.05 AM do sutra dan oko 18h :slight_smile: Kolko je to vremena izracunajte sami. Neznam jel ima tu korisnika koji koriste go cloud? Ja upravo migriram jedno 15-ak accounta s go clouda na svoje servere.

Samo bih volio ovdje napomenuti čisto ako jednom nekom dobro dođe informacija i bude imao problema prilikom optimizacije wodpressa zbog resursa servera:

jetpack photon + cloudflare + w3tc = odlični rezultati što se tiče brzine stranice i naprezanja servera

Server load je pao sa prosječnog 3.0 - 4.0 na 0.5 - 1.3
Server memory used je pao sa 60% na prosjek od 30%
Loading stranice sa 9 sekundi na 2.5 sekunde (po gtx metrics)
Page size sa 5-6mb na 1.2mb
Requestovi sa 180 na 90
Preko 5gb bandwidth prometa ušteđeno u zadnjih 15 sati.