Koju aplikaciju za dijeljenje po društvenim mrežama koristite?

Ja koristim postcron, ali imaju evo vec dva dana neke probleme pa bi htio znati sta bi bilo dobro koristiti kao zamjenu. Postcron je dobar jer možete namjestiti vremensku razliku od minut pa dalje između postova po stranicama, dok ovi drugi kao npr. hootsuite, buffer itd. nemaju, oni objave post na sve stranice u roku od 10-15 sekundi a ja imam 20-tak stranica i tu onda džumbus nastaje…a pošto ja objavim po 20-30 postova sa sajta na facebook, nema sumnje da ne bi dobio block jer bi me fb označio ko spammera…Znači treba mi nešto slično postcronu…

Daj malo opisi kako to funkcionira. Mozda bi si ja mogao nekog bota sklepat pa da mi to radi.

Imas i massplaner za takve stvari.

Za Facebook koristim jednostavnu opciju koja se zove Schedule.

Ne mogu ja brate ‘šedulati’ čitav dan, nezz jesi pročitao da imam 20-tak stranica aktivnih trebalo bi fino vremena za pripremiti na svakoj stranici objave preko facebookove opcije schedule…

1 Like

A @dadaas ovo ti funkcionira tako da ova aplikacija upravlja tvojim profilima na društvenim mrežama, to jest, možeš tekst sa sajta objaviti na 50 stranica odjednom…(ali ovako se dobije block od facebooka zbog spamanja)…pa je onda postcron ubacio vremenski interval između objava…po defaultu je on 5 minuta, jer tako si siguran od blokiranja profila…ova aplikacija je multifunkcionalna, znaci mozes objaviti nesto i na twitter i na fb i na gugl+ a sve sa jednog mjesta, a također imaš i opciju schedule da namjestiš na koji datum i u koje vrijeme da ti se objavi post, slika ili nešto treće…

A kako odredist sto da se objavljuje?

Dali moras ubaciti linkove negdje?

Sad mi pada na pamet wordpress to social tool koji bi automatski uzima stvari sa odredjene stranice i objavio na facebook, samo kako rijesiti problem da ne objavljuje jedno te istu stvar.

Evo pogledaj, da ne pišem džabe… https://www.youtube.com/watch?v=ZHgXAIkGENk

Evo jedno pitanje nevezano za taj program. Jel ti jedan post objavis na 20 fb stranica? Mislim jel se tako radi sa facebookm ili se za svaku stranicu mora drugi sadrzaj objavljivat da ne bude kao “kopiranje” …

Da, isti post objavim na više stranica…i evo već dvije godine nema problema, ali ima problema ako taj post objaviš u isto vrijeme na sve stranice…eto ti bloka na fb…i ovo sam iskusio…block traje 48h i zatim ponovo možeš objavljivati…e zato se meni sviđa postcron, kao što sam napomenuo gore na njemu namjestiš vremenski interval, ja koristim 5 minuta razmaka između djeljenja posta sa stranice na stranicu…

1 Like

Sve to imas i na massplaneru. Koristio sam ga za deljenje YT klipova, ali je fb poostrio pa mi se u dosta grupa nije poslala objava jer je trebalo da se odradi verifikacija. Od tada sve radim rucno :slight_smile:

1 Like

@MuamerWP Isti problem imamo. I ja sam koristio postcron i evo večeras se prebacio na Buffer, pa ćemo vidjeti kako će ići. Doduše ja nisam imao problem sa objavama koje su označene kao spam, nego samo što Postcron iz nekog razloga u prethodnih par dana loše radi (barem mislim da je to razlog) pa propušta da objavi neke slike i neke članke.

Baš ću da vidim kako će Buffer funkcionirati. Onako kako ja radim je da npr stavim 10 objava na dan, eh sada na jednoj stavim raspored postova svakih sat vremena, 7:20 8:20 9:20 etc…
a na drugoj 7:35 8:35 etc…

Nemam pojma da li će ti to pomoći. Usput, nemam pojma da li će i meni pomoći prelazak na Buffer.

Ako neko ima iskustva sa Massplanerom, neka javi? Ja se svakako šaltam dok ne pronađem nešto kvalitetno.

P.S ovu opciju ima i Buffer. Ako mislimo na isto.

Ima i https://www.agorapulse.com/ samo su im cijene visoke, ali ne znam iz kojeg razloga. Možda ima baš neki poseban feature a da ga ja nisam skontao.

@BigTruck …da druže…dobro si se ti sjetio…moglo bi tako funkcionirati na bufferu…ali ipak postcron je broj jedan, mislim da si se i sam u to uvjerio ako ga koristis duze…javio mi se support, kazu da rade na otkrivanju problema i da se ispricavaju na neugodnostima koje su prouzrokovali pa vidjećemo…ali uglavnom zasad mi se buffer sviđa kao zamjena…

I ja sam do sada koristio postcron i bio sam jako zadovoljan. Evo cijelu večer se baš bavim oko ovoga i koliko sam skontao Buffer ima sve opcije kao i Postcron. Sada ostaje samo da vidim kako će funkcionisati sa objavama do sutra. :slight_smile:

Možeš li mi skrinšotati gdje se kod buffera nalazi opcija za razmak između postova, ili se služiš ovim gore principom što si spomenuo [quote=“BigTruck, post:12, topic:33562”]
Onako kako ja radim je da npr stavim 10 objava na dan, eh sada na jednoj stavim raspored postova svakih sat vremena, 7:20 8:20 9:20 etc…
a na drugoj 7:35 8:35 etc…
[/quote]

@BigTruck ne moraš skrinšotati…skužio sam gdje bude…

Evo vam jedna skripta za wordpress koja kosta samo 19 dolara, ja je koristim preko godinu dana i prezadovoljan sam! Dakle mozete dijeliti u svoje pageove i u grupe na facebooku, a sve to sa samo par klikova. Takodjer ima i opciju za shedule post!

@BigTruck druže, evo meni postcron od jutros radi na oba računa koja imam…de provjeri kod sebe pa mi javi ovdje…pozz