Kolektivni PBN da nas Bog vidi :)

Odgovarajuci na drugoj temi sinu mi jedna ideja, pa ajde reko da podlim da vidim koliki bi odziv bio. Ko zna, mozda i moze da se odradi.
Svi radimo neke zajebancije oko sajtova, dal AMZ, Addult, AdSense, itd i trebaju nam linkovi. Malo je rizicno da se pravi svoj PBN pa je onda bolje da se to izdeli. Dosao sam na ideju da npr nas 10tak podigne po jedno 10tak sajtova koji su istekli (expireddomain) i sa njih linkujemo na nase sajtove koje hocemo da guramo.
Sta mislite o tome? Ovo realno nije nikakva investicija, trebalo bi Vam 20tak $ za hosting i jos toliko za domene. Cela investicija ccs 50$ a dobili bi dosta linkova. Na exp domain mogu da se nadju solidni domeni (sajtovi) sa linkovima, koji imaju autoritet.
Da cujem vase misljenje?

2 Likeova

Ja se prikljucujem, samo nam treba neko ko zna da odabere domene, to je najtezi deo posla. Ima li jos neko?

Ma to je najmanji problem, Ahrefs ce da nam kaze sta ima autoritet i linkova :slight_smile: Tu je najveci problem vreme jer sve to treba da se nadje i postavi.

ja sam za, mozemo i manje svako 3 sajta i to je vec 30 linkova svakom

Idemooooo Amazonci, jos neko? @dadaas, @drmrgood ?

Sudjelovati se može samo sa napuštenim (ponovo obnovljenim ) domenama ?

Pa moze sa bilo kojim. Cilj je da ako mozemo da se organizujemo da napravimo neki PBN za bust sajtova. Treba iskoristiti potencijal, kad mogu drugi zasto ne mozemo i mi :slight_smile:

Ja iskreno ne razumijem baš najbolje ideju. Šta nađe se domena koja ima jake linkove (tematika jel bitna?)? I svako digne sajt na svojim hostinzima i da drugima da objavljuju guest postove? Jel to?

Što je to bolje i jeftinije od pravih guest postova sa nekih opštih portala? Ajde da smo svi okupljeni oko jedne teme pa su linkovi sa sličnih tematskih sajtova, ovako ja ne razumijem najbolje benefite. Čak i da neko podigne sajt vezano za samo moju nišu opet odatle mogu dobit jedan dva tri linka i sve ostalo je sumnjivo, a drugima vjerovatno ne bi odgovara link sa takvog sajta.

Onda dolazi problem kvalitet ostalih članaka na sajtu, nekome će dokurčiti ili neće htjeti plaćati pisca za te guest postove pa će neke smećarske članke slati, spinovane ili kopirane, a ja baš ne bi volio da mi se na takvim sajtovima nalaze linkovi.

Da bi normalno izgledali sajtovi tu je po meni potrebno i da bude članaka bez linkova i da ima sadržaja solidno. Bar 20-30 članaka ili tako nešta.

Pa bas o tome se i radi. Na tim isteklim domenima ima itekako kvalitetnih clanaka. Sve to bi se podiglo sto je nekad bilo “live”. (ziveo wayback machine) Napravili bi standard neki, da ne moze sve i svasta da se objavljuje. I dobio bi vise linkova. Zamisli da svako od nas ima po 7-8-10 domena odnosno sajtova koje je ovako podigao, pa izracunaj koji je to push. Zasticeni bi bili jer su svi oni na tudje ime, tako da G ne bi mogao da nas maltretira.

Ne vjerujem da koga je gugl uvatio da je bilo na isto ime, to bi baš bilo amaterski. Na osnovu nekih drugih parametara su pohvatani ljudi.

A Sve ovo ište puno ljudi, vremena, kontrole i strepnje. Ako se odradi dobro i kvalitetno i prođe nekažnjeno biće benefita velikih.

Pa zato treba da se vidi ko je IN, i da se napravi dobra strategija. Ima nas dosta, a ono sto je bitno ne zahteva neko vreme za odrzavanje a i ne kosta mnogo tacnije kosta bas malo.

Ovo bi imalo smisla samo da se nađe skupina ljudi koji su u istoj niši i da skupa pokušaju progurati svak po jedan svoj sajt u toj niši, i svak napravi još 3-4 PBN sajta. Tu je problem što bi svi znali sajtove od svakoga.

Ako ovo nije uvjet, čemu praviti nove sajtove kada svi već imamo stare, ja dajem igrice ako nekom treba, a ne treba sigurno…

Drugi problem je što bi ti PBN sajtovi postali farma linkova, neka svaki član stavi jedan link eto problema.

Četvrti - što bi nakon 2 dana, odustali svi ostali članovi osim jednog, a onda bi i taj zadnji ugasio svjetlo i zatvorio vrata. Tako to inače biva kod suradnji 2 ili više ljudi.

Me too :smiley: 20 karaktera…

Sutra cu da nadjem jedan primer i da vam pokazem o cemu sam mislio.
Generalno mislim da niste u pravu za izlazne linkove da bi ih bilo previse,a ono to i nije lose za SEO. Pogledajte Lifehack ili druge sajtove takvog tipa, imaju brdo izlaznih linkova pa su dobrostojeci.
Ako bi se napravila dobra ekipa ljudi koji znaju sta rade itekamo bi moglo ovo da se poslozi. Vrlo je prosto i jednostavno a svako bi imao po projektu dosta linkova (u zavisnosti kolimo bi nas ucestvovalo).
A sutra pogledajte primer pa odlucite.

I ja san za, ljudi kakav mi potencijal imamo, kad bi se okrenuli ka ekipa. Sto mislite, koliko zajedno svi imamo i lajkova. A jedan i share dnevno nikome od nas, ne znac, a mogli bi mlatiti lovu. Kad bi se udruzili :wink: Zamislite linkamo ovako, ka ovaj prijedlog plus se podijelimo i medjusobno udaramo share po fb-u :slight_smile:

Izbjegnemo i trosak reklama,a jos uzimamo lovu :stuck_out_tongue:

Ja nisam zainteresiran. mislim da vrijeme PBNa lagano prolazi… iako vec nije proslo.

A svatko tko zeli PBN linkove slobodno me kontaktira ima ih po 30$ i vise. osobno ih ne uzimam niti za 0$. Tak da nije ovo za mene…

Da, udruzenje me zanima, ali ne u ovom smislu. Ja bi da se udruzimo u jednoj nichi. naprimjer, nadje nas se 10 i svatko napravi jedan site.

Naprimjer PSI nicha.
I sad svatko napravi niche site o Psima.
Njemacki ovcari
buldogi


E to bi vec imalo smisla, i to bi vec bio ozbiljniji pristup.

Upravo i ja malo istrazujem, cini mi se da je rizicno da se napravi PBN na ovaj nacin, ali pokretanje sajtova iz iste niche je bolja ideja. Ne mora samo Amazon, mogu i adult sajtovi…Ima li zainteresovanih za adult sajtove? Ja imam odlicne ideje, ali nemam kapital.

Ljudi nema vam od suradnje ništa, ako potraje 10 dana to je vrhunac, bilo je na forumu sličnih pokušaja masu zadnjih 10 godina, svi su neslavno završili. Pa 2 brata ne mogu zajedno nešto raditi kamoli nepoznati ljudi preko neta. Govorim o tome da treba mjesecima raditi nešto a ne par dana. Bez novaca nema ništa.

1 Like

Evo brzinski posto nemam vremena pogledao sam malo i iscackao jedan domen. Ovo je metrika za domen.
Ovo kaze Ahrefs

A ovo su ostali podaci.
Screenshot_4

A ovakvih i jacih domena ima milion. Dovoljno je naci 50tak.

1 Like