Kolektivni PBN da nas Bog vidi :)

Ne budi tako negativan :stuck_out_tongue:

Ja sam za da probamo!

2 Likeova

Di je zapelo? Ima sad ovih dana domena za bagatelu pa ako je netko za nek probamo. TKo je za nek posalje pm da ga dodam u grupu na skypeu pa da se tamo dogovorimo. Dovoljno je 10-20 sajtova da nam bar u pocetku olaksa posao. Ajde ozbiljni javite se.

A koja je tematika? Ili jos nije odluceno?

Pa po meni treba bit opceniti jer tesko ce biti uklopit da svakom paše.

Po meni je glupo i bezveze da ja koji recimo imam sajt o autodijelovima imam guest post na stranici koja piše o čišćenju i ima affiliate proizvode vezane za npr. čišćenje. Mislim da bi ovo funkcioniralo jedino u slučaju kako je Bugi već rekao - da svi imaju sličan niche pa da se onda pišu guest postovi.

1 Like

Pa da, u suprotnom čemu organizirana izrada novih stranica kada svi već imate stare sajtove, samo razmijenite linkove.

Treba pokupovat expired domene koje imaju backlinkove i samo stavljat članke u nove kategorije i to je to. Ovako da svima odgovara niche je suludo :smiley: i šta ako netko pokrene novi site opet mu ne odgovara niche.

Trošak za svakog nek je 30 $ za 3 domene, nek nas je 5 to je vec 15 backlinka po sajtu svaki na svojem hostingu. Tokom godina bi mogli sakupiti 100 sajtova a to je vec solidan PBN

Moz7emo vezat niche.

naprimjer ako netko iam site o autima, drugi moze imat site o autosjedalicama, treci o autogumama i tako…

Od toga onda nista 100%

Vezati niche je ok ali ako su potpuno razlicite i nemoguce ih je povezat,sta onda?

Manite se PBN-ova ako razmisljate dugorocno nije to vise ista prica kao 2014/15…danas skoro da i nemaju nikakvog pozitivnog efekta. Mozda na hrvatski, bosanski google da ali na engleske komercijalne rijeci i niche koji donose dobru zaradu skroz slabo. Ako mislite opstati danas i narednih godina ulozite sve u kvalitetne stranice sa vrhunski napisanim tekstovima koji ce mozda privuci editorial linkove. Sa PBN prije ili poslije idete u propast… do prije par mjeseci bi savjetovao drugacije ali danas sam skoro pa siguran da su gubljenje vremena, novca, dok se google igra stobom svaki dan… ako i dodjes do vrha tesko se odrzati i dovoljno je da izgubis samo par pozicija i da nemas traffic-a a rastu troskovi za PBN koji vec imas i za nove domene dok pokusavas se vratiti i ne znas kad ce to biti i hoce li uopste, a zarade nigdje

1 Like

Po meni, najveća mana PBNa je ta što moraš ulagati vrijeme i novac koje možeš uložiti u podizanje kvalitete glavnog sajta. Čak i da s jedne strane ima koristi, s druge se gubi.

Ja bih malo da osvježim ovu temu jer me ahrefs lupio po glavi s istinom šta sve rade pbn linkovi.

Ovako ja sam za da to odradimo. Ja sam zamislio da svako od učesnika ima:

  • sajt ili dva za svakog učesnika. registruje domenu koju mu kaže podigne wordpress i da mu login podatke, znači ako učestvojem ja i 9 ljudi ja moram imat 9 sajtova za sve te ljude. uređivanje sajta je prepušteno ljudima za koje je sajt napravljen, da linkuju kako god žele

  • svako mora imati pored ovih sajtova i nekoliko generalnih sajtova đe bi svako imao pravo na jedan-dva članka, kako se dogovorimo

  • na ovim generalnim sajtovima svako bi bio dužan da da unikatan tekst i bar solidan i pored onog članka đe linkuje možda ne bi bilo loše da svako mora da doda jedan članak (može kraći, manje kvalitetniji) koji bi linkovao interno na njegov članak i na još neke vanjske linkove (wikipedija i sl)

Ova prva tačka bi obezbjedila ljudima link sa homepage i sa domene koja je usko vezana za njegovu.

evo za kraj citat jedan iz privatnog dopisivanja

1 Like

Dzaba brate kad vidis da niko nece. Em ti tekstovi mogu da se i rangiraju i nesto zaradi em se dobiju provereni linkovi…

Možemo ti ja @petarcro @Jure1993 @Zdenga ako su još zainteresovani, ukoliko nisu možemo ti i ja već sad što se mene tiče odradit ovo usko related, ja sam našao dvije solidne slobodne domene za mene. bolje jedan no nijedan link

Ja sam uvek za. Ja sam zamisljao da svako ima nekoliko uopstenih sajtova. Jer je vrlo tesko svaciju nichu pokriti. Na te sajtove dovuci linkove sa Tumblr, Bloggera, Wix-a, Wordpressa itd to da bude tier 1 a tier 2 koji ce da ide na njih budu ona smeca sa fivera cisto da i tier 1 ima neki autoritet. Nek svako ima po 3 bloga, sve ovo nece da ga kosta vise od 60-70 eura a dobice ako nas npr ima 5, 5*3 linka = 15. A za te pare ne moze da dobije linkove.

Ili opcija br.2 da se ide na expreddomain i da se tamo nadju istekle domene koje imaju brdo linkova koje linkuju na njih i da se sa tih domena salju linkovi. Ta opcija je jos jeftinija i kostala bi 22-23$ (10 hosting namecheap i 3* domen )

1 Like

Isprike što upadam u temu ko padobranac… može neki kvalitetni članak/tutorial na ovu temu (na našim jezicima po mogućnosti).

Evo npr onako brzinski jedan domen sa dosta linkova.


Nisam u dubplju analizu ulazio vec onako brzinski.
Screenshot_2

A cena registracije samo.

A evo i sta je bilo na domeni https://web.archive.org/web/20110308144753/http://www.reviewtica.com/
Opet kazem, ovo je bez ikakve analize vec samo da se vidi da ima brdo domena koji mogu da se iskoriste. I kada bi dosta ljudi ucestvovalo bila bi to dobra prica.

slabi su mu linkvi, toj domeni, no nebitno razumijemo se, ja sam za se iskopao 2 domene koje imaju baš solidan link profil, sa jakih starih related sajtova, otvarao redom broken linkove sa tih sajtova i đe nema sajta, provjerio link profil i provjeravao dal su slobodne i dvije bombone sam našao

kasnije ću više ispisati na ovu temu sutra mi ističe ahresf pa kopam

1 Like

Koliko je ulaganje u sve to osim da se kupe 2 domene ? Mozda bih ja bio zainteresovan ako nije neko ozbiljno ulaganje.