Kolika su davanja na adsense d.o.o , pausalno , fizicka osoba

Pozdrav,

ako je adsense zarada mjesecno 10 tisuca kuna,ne youtube nego cisti adsense na sajtu,
kolika su davanja drzavi kao fizicka osoba, pausalno, d.o.o. ?

koliko znam to su jedine tri opcije za legalno placanje poreza?

znaci ovo nije moja zarada nego cisto pitam da bude jasno i meni i ljudima ovdje koje zanima isto a nikako da neko konkretno odgovori nego se uvijek nadju kojekakvi pametnjakovici koji trolaju bez i uniste topic.

2 Likeova

Ne znam koliko je u Hrvatskoj ali u Srbiji je paušal za kategoriju Računarsko programiranje pod koju se mogu zavesti internet prihodi, oko 150 eura mesečno prosečno, zavisi naravno od opštine do opštine, negde je malo više, a negde malo manje. Limit je oko 50.000 eura godišnje da bi se ostalo u paušalu, to je oko 4.000 eura mesečno prosečno da se ne predje taj limit i to je to.

U HR je taj limit puno manji, koliko se sjećam on iznosi 149500kn

je u hrvatskoj je 149 500 kn

http://www.hok.hr/press/novosti/novi_propisi/ugostitelji_i_trgovci_mogu_u_2017_godini_biti_pausalisti

sta nije 230, a sljedece godine 300 000?

ja sam odavdje cito:
http://www.pokreniposao.hr/pausalni-obrti-sve-sto-trebate-znati-prije-nego-se-odlucite/
to je 2014. da izgleda da po novome je sa 149 500kn limit dignut na 230 000kn za pausalni
btw opet trolamo i nikako da dodje neko dovoljno strucan da sve pojasni :smiley:

Ljudi ovo 230 000 i 300 000 su vam limiti nakon kojih postajete obveznici PDV-a

da ko zaraduje iznad 300 tisuca kuna godisnje mora otvoriti d.o.o. e sad kolika su davanja d.o.o. ako zaradujes recimo 400 tisuca kuna godisnje, koliko ode na porez?

1 Like

ma ne, zasto bi morao?

da to su limiti za pdv, ali koliko vidim iz teksta i za paušalno oporezivanje

zašto bi netko tko zarađuje više od 300 tisuca kuna preko interneta imao tvrtku u hrvatskoj? Legalno možete otvoriti tvrtku u nekoj zemlji gdje je manji porez i birokracija…

Ljudi ja ću pomoći koliko god mogu ali daj se informirajte, na forumu se traže smjernice ali vi sami morate pohvatati ključne stvari, istražiti ih dobro i savjetovati se sa STRUČNIM osobama…
Možeš ti raditi kako god želiš, kao fizička, obrt, samostalna djelatnost ili nešto deseto ali ako zaradiš preko 230000kn postaješ obveznik PDV-a, što znači da od slijedeće godine plaćaš PDV ako kao obrtnik do sada nisi i da otvaraš obrt (izdaješ račune, vodiš poslovne knjige) ako si radio do sada kao fizička osoba. Taj limit je od slijedeće godine 300000kn.
U prijevodu, ako puno zarađuješ - plaćati ćeš PDV

prihoduješ

1 Like

ajde daj vise info za to, hvala

1 Like

nemam iskustva ali ako imas vec toliku zaradu najbolje je otvoriti neku off shore kompaniju.
Probaj njih kontaktirati

točno to prihoduješ, jer većina tvrtki u HR na prihod od ajmo reć 3 miliona kuna napravi (knjigovodstveno naravno) 2.8 milioa rashoda (troškova) tako da im dobit bude minimalna da ih porez na dobit ne pojede.

Primjer:
Zaradio si (tvoj d.o.o.) 3 miliona kuna a imaš 1 mil rashoda, sad na ovih 2 mil trebaš platit porez na dobit ajmo reć 24%, to je pola miliona, ako za ta dva miliona platiš ljetovanje/skijanje (teambuilding), službeni auto + putni troškovi, raznorazna tehnička oprema, par fiktivnih računa za nedokazive usluge (konzalting i sl.) ti efektivno potrošiš taj novac na stvari od kojih ionako imaš korist a vode se kao trošak poslovanja.

Ako bolje pogledate financijska izvješća većih tvrtki vidjet ćete da na prihode od ajmo reć 25M oni imaju 24.5M rashode, to radi 90% tvrtki u HR jer se drugačije ne može s obzirom na veličinu poreznog opterećenja.

Savjet svima:
Nać kvalitetnog i provjerenog knjigovođu sa bare 10-15g. iskustva, ovu balavurdiju sa faksa izbjegavat jer znaju manje od vas!

Da da, to što kaže naš Uber Gosu je bit. :sunglasses:
Čitao sam o tome prije mnogo godina u knjizi Bogati otac, siromašni otac, vjerujem i mnogi od vas.

Samo; kako ćemo pogledati ta financijska izvješča? To nije dostupno širem krugu, no svejedno vjerujemo da je tako.
Ti Uber Gosu radiš za veliku izdavačku kuću, ali još nemaš svoju firmu?
To znači da si sigurno pročitao gorespomenutu knjigu, samo još ne provodiš naučeno? :smile:

Imam ja j.d.o.o. za fušarenje :slight_smile:

1 Like

znaci d.o.o. ima prihode kako si reko 3 miliona kuna,
a mi legalnim putem laziramo rashode recimo 2.8 miliona i onda placas porez samo na tih 200 tisuca kuna? sam dobro skuzio?

Da, to svi rade i to je praksa od 90-ih

1 Like

to mi se svidja :slight_smile: