Koliko bi ovakav sajt zaradio mesecno od Adsense?

Zdravo, nasao sam jedan sajt koji se prodaje sa posetom od 300.000 unikatnih mesecno.
Sajt je tipa akordi za gitaru ili tekstovi pesama (slicna tematika)
Zanima me koliko bi takav sajt zaradio mesecno od adsense mesecno sa domacom posetom.
Pitam zato sto vlasnik zeli da ga proda i rekao mi je cenu a nema nikakve reklame niti ih je imao i samim tim ja ne znam da li je njegova cena ok ili ne.

1 Like

ne bi trebalo biti vise od 300 evra, al zavisi kako dovodi posjetu

EDIT: 300e da si kombinuju i neke druge mreze, ne samo adsense… ako je samo adsens, nece biti preko 100e trenutno :smiley:

sve sa google iz pretrage

Idemo racunat. Znaci da je to dnevno 10000 posjeta. Ako ti je ctr 4 posto znaci da bi imao 400 klikova. Uzet cemo optimistican cpc od 0,05 eura, sto bi znacilo da ces dnevno zaraditi 20 eura. Znaci 600 eura mjesecno. U slucaju da cpc ili ctr budu manji i zarada ce biti manja.
Ja sam svojevremeno sa domacim sajtom sa flash igricama zaradjivao cca 4-5 eura na dan uz posjetu od oko 600-700 ljudi dnevno.

nije decija poseta. mislim da ni klikovi nisu isti mislim na ucestalost. Dete ne zna sta je reklama

Nebitno,dao sam ti racunicu na pocetku svog odgovora.

Sa 10.000 domace posjete dnevno mozes zaraditi od adsensa maksimalno 10e ali realno je 7-8e sve drugo su price za djecu i ljudi koji nisu informisani. Trenutan cpc je 0.03/0.04 a ctr oko 1.40/1.50 …

3 Likeova

Trenutno kod mene je CTR% (na impresiju) oko 0.6%, i koliko vidjam, tako je kod vecine… Pa sad zavisi koliko ce biti reklama… a cpc za nase podrucje je opet blaga zalost- kod mene oko 2 centa s tim da ja imam dosta i iz njemacke, austrije itd… ne vjerujem da ce kod njega biti nesto mnogo veci

Ali razlika je u tome sto kod njega dolazi poseta sa Google-a a kod tebe sa FBa. To je velika razlika kod oglasivaca, on ima specijalizovanu publiku.

Kod mene je sva posjeta sa googla i imam 10tak sajtova u razlicitim nisama…

Kao sto rekoh, on rece da ima domacu, ja imam dosta iz inostranstva. Dobar CPC iz njemacke nadoknadjuje razliku ili je barme znatno smanjuje, pa zato kazem da ne bi trebala biti velika razlika… a opet- ne vjerujem da google ima nesto pretjerano mnogo oglasivaca kojima treba bas njegova publika, nego da ce kao kod vecine zbog manja oglasivaca stavljati sve i svasta

po mojim iskustvima . 100€ mjesečno u najgorem slučaju.

a vjerojatno 10-20€ bolje ako je traffic organic

Pogledaj statistiku imas li posjeta iz inostranstva. Sto vise to bolje. Sigurno imas, samo je pitanje koliko. Od domace publike najbolja zarada je na posjete iz Hrvatske. Korona je smanjila zaradu, ali ne vjerujem da sa tom organskom posjetom bi i sad bilo ispod 300€ mjesecno. Tematika samog sajta nije toliko bitna kao prije za reklame, posto se cesce radi retargeting (s kukijima).

Ako prodsvac nije monetizovao sajt, vjerovatno mu nije zapelo za svaki cent. Ali iz mog iskustva, 150 € mjesecno nije ni u najcrnjim prognozama realno. Moralo bi svakako biti vise (osim ako ti nije posjeta kompletno iz BiH i SR, sto je nemoguce).

Uz to vidi kako ti stoji glavna konkurencija, i kakvi su izgledi da zadrzis i poboljsas pozicije ubuduce.

1 Like

Kaže da je pretežno Srbija visitors.

To je kod tebe takav ctr. Potrebno je testiranje i potrebno je postaviti reklame na nacin da ljudi cim vise klikcu. Za to je potrebno iskustvo. Ne znaci ako ti imas takav ctr da ga imaju svi.