Koliko je komplikovano postaviti podršku za GD i TTF na hostingu

Imam za sada mali problemal izgleda prerasta u veliki.
Koristim komponentu za kreiranje formi, koja je bez daljnjeg fenomenalna, zove se Smart former (CMS Joomla).
Pruža mogućnost dodavanja Captche i sve ostalo .
No međutim captcha na jednom od domena radi a na drugih par domena ne.
Išao sam istraživati zašto i ispostavilo se da za captcha-u trebaju biti sa strane hostinga omogućene GD i TTF library za PHP.
Na domeni na kojoj neradi captcha podrška ima za GD library ali bez podrške za TTF.
E sad, kolko je to komplikovano postaviti da to sve šljaka mislim koliko dana treba hostingu da to proradi i da bude osposobljena podrška za TrueType font (TTF)?

[quote=“mikibm”]Imam za sada mali problemal izgleda prerasta u veliki.
Koristim komponentu za kreiranje formi, koja je bez daljnjeg fenomenalna, zove se Smart former (CMS Joomla).
Pruža mogućnost dodavanja Captche i sve ostalo .
No međutim captcha na jednom od domena radi a na drugih par domena ne.
Išao sam istraživati zašto i ispostavilo se da za captcha-u trebaju biti sa strane hostinga omogućene GD i TTF library za PHP.
Na domeni na kojoj neradi captcha podrška ima za GD library ali bez podrške za TTF.
E sad, kolko je to komplikovano postaviti da to sve šljaka mislim koliko dana treba hostingu da to proradi i da bude osposobljena podrška za TrueType font (TTF)?[/quote]

Treba 10-15 min.

tnx, toga sam se i bojao :hmm:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja