Koliko je vremena potrebno da obrisani postovi nestanu iz Google rezultata pretrage

Sa jednog starog sajta sam prebacio postove na novi sajt. Na starom sajtu sam ih izbrisao. Na oba sajta sam napravio novi XML Sitemaps i postavio na host. Prošlo je već desetak dana a u Google rezultatima pretrage i dalje pokazuje postove na staroj stranici.

Koliko je uopće potrebno da obrisani postovi nestanu sa Google-a, odnosno iz Google rezultata pretrage?

Triba si stavit 301 redirekciju i manualno crawlat stare url-ove. Ovako ne znam, cekaj.

4 Likes

Moze da potraje i vise od mesec dana.

Da li si uklonio URL u webmasters tool?

Ne, URL nije bio niti dodan u Webmaster tool.

Dodaj ga (stranicu) i zatraži micanje URL koji ti smetaju.

Ma nema potrebe da ga dodaje, sve ce to nestati prirodno :slight_smile:
Uvek kad sam dodao u WMT, imao sam osecaj da su mi sajtovi pod proverom :slight_smile:

imao sam sličan problem uklanjanja nepotrebnih (nepoželjnih) url-ova (čitaj postavljnih od nepoznate osobe koja je prijavila web kao svoj na WMT i dodala sitemap :slight_smile: ) ukupno uklonjeno oko 64000 linkova iz rezultata G. pretrage.
Učinjeno za nekih 15 dana. No na sve nepoželjne linkove sam dodao 404, maknuo sitemap iz WMT-a i dodao novi, u robots.txt-u dodao potrebne direktive (zabranio sve osim 16 stranica weba).
Kod redirekcija je malo drugačije no svakako je potrebno postaviti 301 redirekcije na nove url-ove.

Kako je to moguce? Osim da je imao pristup root-u

imao je pristup root-u postavio svoj sitemap.xml i prijavio ga na google. postavi verifikacijski fajl u root. Kako je došao do pristupa ostaje pitanje shared hosting-a , cms, itd…

Dali si napravio ovo sta ti je savjetovao anteloff?
Triba si stavit 301 redirekciju i manualno crawlat stare url-ove.
Ako nisi…uzalud vam trud sviraci

Nije uzalud. Trebao je uraditi 301 ali ce google svakako uhvatiti promjene. Ovako mu jedan sajt moze stradati zbog velikog porasta broken linkova.

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact