Koliko može izdržati jedan VPS

Zanimam me koliko prosječnih web stranica može izdržati ovaj VPS:

Our new cloud servers are featuring the following hardware specifications on all nodes:

Intel or AMD Dual Quad Core Servers
12GB DDR3 Memory (minimum)
Dedicated Memory for each Virtual Machine
Dedicated Server resources (no resources are oversold)
Raid 10 Hard Drive Arrays
1000mbit Network Uplinks
Dual-Redundant Backups (we have 2 different backup methods)

na ovom paketu od 512 MB rama:

http://www.eleven2.com/cloud-servers/

Ima i premalo bandwitha za kolko moze izdrzat, recimo to tako.
Ovo sam sad napisao brisuci post od 3000 znakova :smiley:

Ako pricamo o spike-ovima, mozes i burstat pise tamo.
A kolko moze? U brojkama je dost tesko reci bez pregleda njihove DB i web server konfiguracije.

20-30.000 posjeta na dan mu nebi trebalo biti problem ako ne parsas jutarnji pri svakom page load-u. Ako to pitas.

eto, s moje strane.

Prilicno lose postavljeno pitanje za odgovor za koji je ionako jako testko dati :slight_smile:

Ne kužim zašto je pitanje loše postavljeno.
Dao sam specifikacije servera, koliko rama, a naveo sam i podatak koji se odnosi na web stranice, što je još potrebno.

Mislim da bi trebalo biti jasno što je prosječna stranica. Primjer bi bio, blog, portfolio stranica, nekakva info stranica itd. Uglavnom ne stranice tipa portali, parseri, auto blogovi, feed readere i slično tome stranice s igrama itd.

Ako možeš reći kako bi ti postavio to pitanje, i ne znam zašto je teško na to pitanje odgovoriti pa bi me i to zanimalo isto.

Evo Nosf mi je dao nekakve procijene. Hvala @Nosf, šteta to si obrisao post od tih ~3000 znakova jer bih ga vrlo rado pročitao. U ovim stvarima sam novi pa me ta tematika itekako zani.ma

Mislim da je 512 MB rama slabo za bilo šta. Meni se rušija VPS od 512 MB (Virtuozzo) na 3000 ljudi dnevno, WP blog je bija u pitanju, kod Steadfasta.
Možda da pogledaš ovo:

http://www.mddhosting.com/semidedicated.php

[quote=“Ariosto”]Mislim da je 512 MB rama slabo za bilo šta. Meni se rušija VPS od 512 MB (Virtuozzo) na 3000 ljudi dnevno, WP blog je bija u pitanju, kod Steadfasta.
Možda da pogledaš ovo:

http://www.mddhosting.com/semidedicated.php
[/quote]

Hvala na informaciji, a što se tiče linka hvala, ali ne hvala. Zanimaju me VPS serveri prvenstveno radi testiranja i prezentacije klijentima. A s obzirom i da sam krenuo u izradu nekoliko RoR aplikacija potreban mi je root pristup kako bih si sve mogao posložiti onako kako ja želim, a ne kako mi diktira hoster.

U svakom slučaju još jednom hvala.

Neznam dal je to još aktivno, ja sam prije nekih mjesec dana uzeo kod KnownSRV-a neki mini VPS za $9 mjesečno baš za testiranja. Na kraju se ispostavilo da je taj jeftini VPS kvalitetniji od većine drugih nekoliko puta skupljih. Sad hostam web gore :smiley:

http://www.knownsrv.com/clients/cart.php?a=add&pid=40

[quote=“CreatifCode”]Ne kužim zašto je pitanje loše postavljeno.
Dao sam specifikacije servera, koliko rama, a naveo sam i podatak koji se odnosi na web stranice, što je još potrebno.

Mislim da bi trebalo biti jasno što je prosječna stranica. Primjer bi bio, blog, portfolio stranica, nekakva info stranica itd. Uglavnom ne stranice tipa portali, parseri, auto blogovi, feed readere i slično tome stranice s igrama itd.

Ako možeš reći kako bi ti postavio to pitanje, i ne znam zašto je teško na to pitanje odgovoriti pa bi me i to zanimalo isto.

Evo Nosf mi je dao nekakve procijene. Hvala @Nosf, šteta to si obrisao post od tih ~3000 znakova jer bih ga vrlo rado pročitao. U ovim stvarima sam novi pa me ta tematika itekako zani.ma[/quote]

Od toga da ovisi sto instaliras na njega npr apache ili lighthttpd do toga dali blog ima 10 posjeta dnevno ili 5000. Pa jos izmedju toga da ubacimo dali se koristi neka metoda ubrzavanja stranice/staticke keshiranje ili mozda memorijsko, ima toliko parametra da je u biti i glupo postavljat takvo pitanje. Opet kuzim da ce svako pokusat to saznat jer zeli neku referencu ali to jednostavno ne ide tako.

[quote=“CreatifCode”]Ne kužim zašto je pitanje loše postavljeno.

Evo Nosf mi je dao nekakve procijene. Hvala @Nosf, šteta to si obrisao post od tih ~3000 znakova jer bih ga vrlo rado pročitao. U ovim stvarima sam novi pa me ta tematika itekako zani.ma[/quote]

Pozdrav,

Stvarno sve ovisi isključivo o stranicama koje se vrte na VPS-u. Npr. ja znam korisnike VPS-a koje na najslabijem VPS-u vrte do 50 stranica a neke koje jedva guraju jednu stranicu na najačem.

Toliko je uz izbor VPS.a dodatnih kombinacija da stvarno ovisi od slučaja do slučaja.

Lp,

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja