Koliko najvise zaradite sa jednim hrvatskim sajtom?

700 kn/mj PPC (ETarget)
1000 kn/mj direktna prodaja oglasnog prostora
(eventualno XClaim uleti tromjesečno sa 500 kn)

btw, jeste dobili isplatu od ETarget-a za 1.mjesec???
Danas 28.2 a od isplate za siječanj još ništa -.-

Mozda mi sajtovi nisu uspjeli jer su domene bile sa .info ekstenzijom, koju google provjerava dugo vremena, to je moje misljenje. Mozda da probam sa .com domenom???

[quote=“silentman”]700 kn/mj PPC (ETarget)
1000 kn/mj direktna prodaja oglasnog prostora
(eventualno XClaim uleti tromjesečno sa 500 kn)

btw, jeste dobili isplatu od ETarget-a za 1.mjesec???
Danas 28.2 a od isplate za siječanj još ništa -.-[/quote]

Nisam ni ja dobio još ništa.

Etarget je sjeo na racun, ali oni prvo uplate pa tek onda za par dana napisu u onom njihovom sucelju da je isplaceno :wink:

jep, uplaćeno. Hvala :slight_smile:

ne razumijem što misliš pod tim “uspjeli”? postali prvi na tražilici? počeli donosit nekakav profit?

moj glavni sajt je .info, 3 godine starosti… isprva sam bio skeptičan o .info domeni ali iskreno nisam primjetio nikakvu posebnu razliku od .com domene. Jedino kaj u početku ljudima treba malo da se priviknu utipkavat .info a ne .com (što su neki ljudi lijepo iskoristili pa zakupili naziv moje domene ali sa .com nastavkom :zub: ).

a etarget ću baš sad provjerit jel sjeo!

[quote=“silentman”]ne razumijem što misliš pod tim “uspjeli”? postali prvi na tražilici? počeli donosit nekakav profit?

moj glavni sajt je .info, 3 godine starosti… isprva sam bio skeptičan o .info domeni ali iskreno nisam primjetio nikakvu posebnu razliku od .com domene. Jedino kaj u početku ljudima treba malo da se priviknu utipkavat .info a ne .com (što su neki ljudi lijepo iskoristili pa zakupili naziv moje domene ali sa .com nastavkom :zub: ).

a etarget ću baš sad provjerit jel sjeo![/quote]

Na ovom forumu dosta ljudi praznovjerno vjeruje da je .info diskreditiran u Googleovim ocima, iako sam im nebrojno puta citirao Googleove sluzbene izjave koje potvrduju da su svi TLDovi jednaki u rankingu te demantiraju i tvrdnju da .gov i .edu imaju ikakvu prednost u rankingu ili da njihovi linkovi vrijede više.

i ja sam bio prije 3 godine u to uvjeren, sad definitivno više nisam. :slight_smile:

ETarget sjeo!:zub:

Dobro je w00t rekao, ima nas koji zarađujemo manje od 100 kn :smiley: Ali, pošto su mi troškovi bili jedino vrijeme (vrijeme je novac!) mislim da će se to dugoročno isplatiti.
Kao što je sime iz Zadra (ako se ne varam) rekao da za domaće sajtove treba dugoročniji proces da bi se uspjelo - to je tačno. Zato, kad jednom uspijete na domaćem tržištu, teško vas je skinuti, dok na engleskim sajtovima, imate desetine sajtova konkurencije - danas kralj - sutra siromah :smiley:

[quote=“eldžo”]Dobro je w00t rekao, ima nas koji zarađujemo manje od 100 kn :smiley: Ali, pošto su mi troškovi bili jedino vrijeme (vrijeme je novac!) mislim da će se to dugoročno isplatiti.
Kao što je sime iz Zadra (ako se ne varam) rekao da za domaće sajtove treba dugoročniji proces da bi se uspjelo - to je tačno. Zato, kad jednom uspijete na domaćem tržištu, teško vas je skinuti, dok na engleskim sajtovima, imate desetine sajtova konkurencije - danas kralj - sutra siromah :D[/quote]

Nebih se složio s tim.
Lakše je uspjeti na stranom tržištu.
Evo jedan primjer:

stranica na eng 1klik 4,35% 96,79 € zarada2,23 €
stranica na hrv 54klik 3,25% 0,43 € zarada0,72 €

Na stranom tržištu konkurencija je veća, ali je zato i veći izbor stranica koje se mogu napraviti.
Ovdje kad imaš dnevno 2000 posjeta, ti zarađuješ 2-5€ dnevno
na stranoj stranici kad imaš dnevno 150 posjeta ti zarađuješ od 3-15€ dnevno, ovisno koliko je tražen i plaćen plaćen KW.

Ja sam napravio jednu stranicu gdje je prosječna cijena klika 1€.
Meni netreba više od 150-200 posjeta dnevno.

[quote=“joso162”]Nebih se složio s tim.
Lakše je uspjeti na stranom tržištu.
Evo jedan primjer:

stranica na eng 1klik 4,35% 96,79 € zarada2,23 €
stranica na hrv 54klik 3,25% 0,43 € zarada0,72 €

Na stranom tržištu konkurencija je veća, ali je zato i veći izbor stranica koje se mogu napraviti.
Ovdje kad imaš dnevno 2000 posjeta, ti zarađuješ 2-5€ dnevno
na stranoj stranici kad imaš dnevno 150 posjeta ti zarađuješ od 3-15€ dnevno, ovisno koliko je tražen i plaćen plaćen KW.

Ja sam napravio jednu stranicu gdje je prosječna cijena klika 1€.
Meni netreba više od 150-200 posjeta dnevno.[/quote]

Pa ne mora znaciti da ce uvijek biti ovakvi klikovi…
Koji to sajt sa 150 posjeta zaradi 3-15€?

I 2000 domacih posjeta ne znaci zaradu od 2-5€ dnevno, sve je do tematike sajta.

Ova zarada sto si postavio nije mjerodavna, za pravi prikaz treba puno vise prikaza oglasa i klikova.

Slazem se sa ovim, otprilike tako je kod mene na domacim.
Meni je problem sto na stranim ne mogu skupiti dnevno vise od 10 unikatnih posjeta. Mislio sam da je to zbog domene sa .info ali razuvjerili ste me da to nema veze.

[quote=“joso162”]Nebih se složio s tim.
Lakše je uspjeti na stranom tržištu.
Evo jedan primjer:

stranica na eng 1klik 4,35% 96,79 € zarada2,23 €
stranica na hrv 54klik 3,25% 0,43 € zarada0,72 €

Na stranom tržištu konkurencija je veća, ali je zato i veći izbor stranica koje se mogu napraviti.
Ovdje kad imaš dnevno 2000 posjeta, ti zarađuješ 2-5€ dnevno
na stranoj stranici kad imaš dnevno 150 posjeta ti zarađuješ od 3-15€ dnevno, ovisno koliko je tražen i plaćen plaćen KW.

Ja sam napravio jednu stranicu gdje je prosječna cijena klika 1€.
Meni netreba više od 150-200 posjeta dnevno.[/quote]

Strano tržište ( općenito svi govore o stranicama na eng) = veći broj relevantnih oglasa = veća mogućnost klika na oglas = veća zarada

Dok npr. kod nas imaš Etarget za koje je jako teško naći relavantne oglase za npr. glazbu (mp3 playeri, download pjesama, kupovina opreme itd - svega toga ima na AdSensu i previše). Tako da ja trenutno imam oglase za sex shop, financijski preporod i ugradnju prozora na glazbeno orijentiranom sajtu. Koliko god ti optimizirao i “utopio” oglas u sam dizajn stranice naslov oglasa odskače od svega.

Evo jedan primjer(obje stranice su bile moje):
Stranica A - hrv sajt,starost godinu dana, 2000 unique dnevno, $1 max $1,8 dnevno od AdSensa

Stranica B - eng sajt, starost mjesec dana, 80-100 unique dnevno, $0.3 - $0.5 dnevno od AdSensa

Oglasi su bili slično postavljeni na obje stranice - iznad teksta, boja pozadine oglasa ista kao i boja stranice, 336 x 280 px.

Stranice su iste tematike (radi se o glazbi) ali oglasi na hrvatskom nisu imali previše smisla i nisu djelovali povezano sa tekstom, dok oglasi na engleskom su bili čista suprotnost.

Ima tu puno stvari koje treba gledat, no neću previše o tome. Većina vas zna puno više od mene o ovim stvarima, ali eto uhvatila me želja za piskaranjem, nemojte zamjerit:zhuja:

ako netko zeli uspjeti na stranom trzistu sa webom tematike zabava fun itd. nek mi se javi pa malo popricamo.

Pa mjesečno zaradim cca 1400km tj. 700€ ali i dalje napredujem, imam neke nove projekte na kojim radim…uglavnom može se ko hoće…

2 Likeova

Lokalni portal opće tematike, i to bez žutila i crne kronike. U gradu od 10k stanovnika (gravitira prema 20k sa okolicom). Za 2017. godinu dogovoren priljev od 10 000 kuna mjesecno direktnog oglašavanja plus stižu izbori, prosjek će biti 15 tisuća mjesečno.

Prva godina je bila gutanje govana, druga 2000 mjesečno, treća 5000 mjesečno i evo sad 4. godina 10 tisuća minimum. Sve ovo bez subvencija gradske vlasti ili političkih poticaja. Al se radi, od svake presice do lokalne fešte, aktualno, brzo, uživo itd…

3 Likeova

Svaka čast :slight_smile:

@Jazavac-k svaka čast to mi je lijepo čuti dali si voljan podijeliti samnom link tog portala jer me zanima kao je napravljen jer planiram sličan portal napraviti za rijeku.

Dobio sam dva upita u inbox i jedan ovdje, ali bez ljutnje, ne bi postao link na portal. Sačuvati ću si malo anonimnosti ovdje, a nije to neki sajt, već sajt sa podacima od firme, uredništvom sa svim imenima, sjedište, adresa. Ipak neka to ostane sakriveno za sada.

A pošto eto ima zanimanja za takav tip sajta, otvoriti ću temu i detaljno pojasniti stvari i dati smjernice ljudima koji imaju želju krenuti u nešto slično.

8 Likeova

Jazavac, svaka ti čast. Ako ćeš biti za određene oblike suradnje slobodno se javi. Mogu ti ponuditi sadržaj za preuzimanje.

LP