Koliko naplatiti banner neobične veličine

Znam da se ponavlja pitanje bezbroj puta, ali …
Radi se o banneru 475x318 koji je prikazan na najuočljivijem mjestu na stranici.
Banner je fiksni, nije u rotaciji.
Prikaziva se na stranici koja je strogo povezana sa temom. Npr. vi prodajeta kremu protiv gljivica, a moja stranica govori o gljivicama i o tome kako se riješiti gljivica.
Koja bi po vama bila realna cijena po prikazivanju bannera?
12, 18, 23 lipe?
Koliko?

Samo mi nemojte reći koliko uspiješ dobiti, jer meni je bitno koliko je to realno da znam koliko ću tražiti.

Unaprijed se zahvaljujem.

Možda je pitanje malo glupo postavljeno. Ne izrađujem banner nego ću ga prikazivati na svojoj web stranici.

da kako ja sam naplatio 30 dana ovisi o posjeti kojoj imas … neovisno o prikazivanju banera znaci 30 dana = cijena

25800 x ? =

Šta stvarno nitko nezna kako se kreću cijene oglašavanja ili nitko ne želi reći?
Vidim po nekim portalima da bi bila cijena oko 12 lipa.
Sad pošto je moja stranica strogo orjentirana i pošto je fiksni banner ja mislim da bih mogao tražiti čak 20lipa po prikazivanju.
Jeli to puno ili malo?

[quote=“joso162”]Sad pošto je moja stranica strogo orjentirana i pošto je fiksni banner ja mislim da bih mogao tražiti čak 20lipa po prikazivanju.
Jeli to puno ili malo?[/quote]
Nije puno? A da tražiš kunu? :smiley:

Puno, kod adsensa i etargeta toliko košta klik. Ako nije neki super bogat oglašivač a tvoj sajt super profi to je preskupo.
Ja nebi tražio više od 5 lipa, mada bi to bio daleko najskuplje prodan banner u mom životu!

Mislio sam kad 24sata uzimaju 10-tak lipa što nema veze s ničim da ja mogu puno više, ali izgleda da sam se prevario.
Reći ću onda cijenu od 10 lipa, pa ćemo vidjeti.
Ispod 8 lipa neću ići jer mi je neisplativo. Banner mi zauzme pola stranice pa onda adsense oglasi ne dolazu do izražaja.

LOL, za ovo imaš rep+

[quote=“joso162”]Mislio sam kad 24sata uzimaju 10-tak lipa što nema veze s ničim da ja mogu puno više, ali izgleda da sam se prevario.
Ispod 8 lipa neću ići jer mi je neisplativo. Banner mi zauzme pola stranice pa onda adsense oglasi ne dolazu do izražaja.[/quote]

Usporedi sa zaradom koju bi ti donio adsense oglas iste (slične) veličine na istoj poziciji.
I naravno podebljaj za neki postotak.

Ako opelješiš oglašivača spolno će ti općiti sa cijelom rodbinom do trećeg koljena, nikad ti se više neće vratiti i umrijet će u uvjerenju da su svi webmasteri prevaranti i lopovi.

[quote=“joso162”]Mislio sam kad 24sata uzimaju 10-tak lipa što nema veze s ničim da ja mogu puno više, ali izgleda da sam se prevario.
Ispod 8 lipa neću ići jer mi je neisplativo. Banner mi zauzme pola stranice pa onda adsense oglasi ne dolazu do izražaja.[/quote]

Čekaj malo, tebi adsense plača 2 centa za jedno prikazivanje oglasa?

Neplaća mi adsense 2 centa za prikazivanje oglasa.
Nego kad je banner postavljen 100-120 ljudi dnevno klikne na banner i ode mi sa stranice, a umjesto što su kliknuli na banner mogli su kliknuti na adsense oglas.
@trnac ja neznam o kakvoj ti prijevari govoriš, ja svakom dam neki probni vremenski period, pa on vidi dali je zadovoljan ili nije.

[quote=“joso162”]Neplaća mi adsense 2 centa za prikazivanje oglasa.
Nego kad je banner postavljen 100-120 ljudi dnevno klikne na banner i ode mi sa stranice, a umjesto što su kliknuli na banner mogli su kliknuti na adsense oglas.
@trnac ja neznam o kakvoj ti prijevari govoriš, ja svakom dam neki probni vremenski period, pa on vidi dali je zadovoljan ili nije.[/quote]

Fascinira me veličina ovdašnjih duša.

Kada imam oglašivača zanemarim adsense i napravim sve što mogu da oglašivač dobije što više posjeta i da bude što zadovoljniji.

[quote=“joso162”]Neplaća mi adsense 2 centa za prikazivanje oglasa.
@trnac ja neznam o kakvoj ti prijevari govoriš, ja svakom dam neki probni vremenski period, pa on vidi dali je zadovoljan ili nije.[/quote]

Recimo da ti je na adsensu CTR 1% i da imaš 2000 prikaza dnevno, to je 20 klikova na adsense i dobit češ 1$ = 5 kn na dan.

Sad recimo da 1 prikaz naplatiš 10 lipa x 2000 prikaza = 200 kn na dan.

Ajd sad razmisli malo koju si glupost napisao sa onime da ti se za ispod 8 lipa ne isplati jer će ti se smanjiti adsense zarada…

Možda sad dobiješ sliku kako bi oderao tog oglašivača sa tom cijenom, tog istog oglašivača koji se može prijavitit u adwords i platiti da se vrti na tvoj sajtu među adsense oglasima za 2centa po kliku!

@joso162

Očito si pogubljen malo u ovom, pa da ti predložim nešto konkretno. Lijepo vidi koliko ti se isplati mjesečno tražit od oglašivača za tu poziciju (uzmi u obzir koliko bi ti adsense donio, digni malo cjenu da opet bude nešto više i to je to). Zanemari klikove, zanemari prikazivanja, stavi fiksnu cjenu za oglašavanje i tako ćeš najlakše dogovorit sa oglašivačem.

Inače, cjena koju si naveo je pre prevelika. Osobno da mi neko ponudi 1 lipu po prikazivanju, prihvatio bi ponudu! Zašto? Recimo jedan net.hr za 10 000 prikazivanja (banner 728x90) traži 12 lipa, a ti bi za jedno prikazivanje istu ili veću cifru?! Nema smisla…

Ja sam čuo da su te cijene koje pišu na net.hr-u najmanje 3 puta jeftinije. To je sajt koji ima preko milijun prikaza dnevno, tko bi bio u stanju platiti 120,000kn za jedan dan prikzivanja oglasa!

[quote=“mrcina”]@joso162
Inače, cjena koju si naveo je pre prevelika. Osobno da mi neko ponudi 1 lipu po prikazivanju, prihvatio bi ponudu! Zašto? Recimo jedan net.hr za 10 000 prikazivanja (banner 728x90) traži 12 lipa, a ti bi za jedno prikazivanje istu ili veću cifru?! Nema smisla…[/quote]

Malo si pobrko stvari. Net.hr trazi za gore navedenu reklamu:
Do 10.000 prikazivanja 0,120 kn + PDV

To je po prikazu 12 lipa. Mislim da je 10 lipa ok cijena za tako veliki banner (475x318) naravno ako je na dobroj poziciji.

Sve cijene koje vidite na stranicama top sajtova u konačnici nisu takve. Dobro je Šime napisao… u konačnici cijene su 2-3 puta manje.

[quote=“Ivan PZ”]Malo si pobrko stvari. Net.hr trazi za gore navedenu reklamu:
Do 10.000 prikazivanja 0,120 kn + PDV

To je po prikazu 12 lipa. Mislim da je 10 lipa ok cijena za tako veliki banner (475x318) naravno ako je na dobroj poziciji.[/quote]

Istina, slažem se, krivo sam shtvatio :uaa:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja