Koliko Naplatiti Oglašavanje Na Portalu Koji Broji 100.000 Unique Dnevnih Posjeta?

Prvo sve pohvale forumu, jer ima toliko korisnih tema. Svašta se može pronaći i naučiti. Svaka čast ekipa!

Zanima me vaše stručno mišljenje kolika bi bila realna cijena za 100.000 unique dnevnih posjeta.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!

[quote=“Phoenixs”]Prvo sve pohvale forumu, jer ima toliko korisnih tema. Svašta se može pronaći i naučiti. Svaka čast ekipa!

Zanima me vaše stručno mišljenje kolika bi bila realna cijena za 100.000 unique dnevnih posjeta.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima![/quote]

Zavisi od puno faktora, a ovo su najvazniji:

• tip stranice (sadrzaj)
  • kakvi korisnici posjecuju sajt (starost, obrazovanje, platezna moc)
  • postojanost na webu (vrijeme osnivanja), tj. da li kakav brand ima tvoja stranica
  • preko koje marketing agencije prodajes
  • da li si pravno lice? (ovo ako ne ides preko agencije)
  • velicina i pozicija banera

prvo napravi sebi listu sa ovim odgovorima…

@Phoenixs
Najbolji odgovor bi ti bio: Koliko mozes :slight_smile:

[quote=“nike”]Zavisi od puno faktora, a ovo su najvazniji:

• tip stranice (sadrzaj)
  • kakvi korisnici posjecuju sajt (starost, obrazovanje, platezna moc)
  • postojanost na webu (vrijeme osnivanja), tj. da li kakav brand ima tvoja stranica
  • preko koje marketing agencije prodajes
  • da li si pravno lice? (ovo ako ne ides preko agencije)
  • velicina i pozicija banera

prvo napravi sebi listu sa ovim odgovorima…[/quote]

Planiram otvoriti web dizajn studio, tako da mogu izdavati račune.*
Radilo bi se o portalu, znači sadržaj bi bio raznolik; sport, video, automoto, tehno, muzika, igre… razumijete.

Razni posjetitelji bi posjećivali portal; stari i mladi, zaposleni i ne zaposleni, visoko obrazovani i oni koji to nisu… Ovo nisu samo nagađanja, već je provedena anketa u koju je uloženo mnogo novca.*

Razni naćini oglašavanja bili bi primjenjeni. Baneri, tekstualni oglasi, video oglasi i skočni prozori.

Na naslovnoj stranici bi se nalazilo cca.20-ak oglasa. Bila bi nešto opširnija.
Dimenzije banera nisu još definirane, pa ako bi imali neki prijedlog kako “ugurati” sve to da lijepo i ne napadno izgleda, slobodno izrazite svoje mišljenje.*

Da li se više isplati naplaćivati po kliku, ili imati određenu mjesećnu cijenu.*

Nadam se da sam sve napisao.*
Još jednom unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Pa ti jos nemas taj portal?

Ako nemas nemoj se sada brinuti :D, kad dodju posjete onda se bavi ovim pitanjem.

[quote=“nike”]Pa ti jos nemas taj portal?

Ako nemas nemoj se sada brinuti :D, kad dodju posjete onda se bavi ovim pitanjem.[/quote]

U promociju će biti uložena velika svota novca, a reklame će se prikazivati na televiziji, u novinama, na fejsu, radio, panoi… Baš će se uložiti mnogo truda oko same promocije.

Vjerujem da ću u vrlo brzo sakupiti posjetitelje. Mene samo zanimaju cijene oglasa.

[quote=“Phoenixs”]U promociju će biti uložena velika svota novca, a reklame će se prikazivati na televiziji, u novinama, na fejsu, radio, panoi… Baš će se uložiti mnogo truda oko same promocije.

Vjerujem da ću u vrlo brzo sakupiti posjetitelje. Mene samo zanimaju cijene oglasa.[/quote]

Posto spomines brojku od 100000 unique korisnika dnevno, moram ti reci da to nije mala brojka, te bi svkako na tom portalu trebao ici po CPM principu (Cost Per Mile), ili ti na hiljadu prikaza.

Za kreiranje cijene najbolje bi bilo da posjetis velike portale i vidis kako je u njihovim cjenovnicima, mada su te cijene uvijek prenapuhane.

Takođe, offline reklama nije dobra ze web :frowning:

[quote=“nike”]Posto spomines brojku od 100000 unique korisnika dnevno, moram ti reci da to nije mala brojka, te bi svkako na tom portalu trebao ici po CPM principu (Cost Per Mile), ili ti na hiljadu prikaza.

Za kreiranje cijene najbolje bi bilo da posjetis velike portale i vidis kako je u njihovim cjenovnicima, mada su te cijene uvijek prenapuhane.

Takođe, offline reklama nije dobra ze web :([/quote]

Hvala na savjetu.
Također sam mišljenja da su im cijene prenapuhane. Mislio sam ponuditi priliku i malim obrtima da se oglase, a ne samo onima dubokih novčanika. Zbog toga moje pitanje da naplatim po kliku ili mjesećno je sa smislom, jer ih ne želim samo “opeljušiti”, već bi htio da za neke realne cijene njihov oglas pogleda neodređen br posjetitelja.

[quote=“Phoenixs”]Hvala na savjetu.
Također sam mišljenja da su im cijene prenapuhane. Mislio sam ponuditi priliku i malim obrtima da se oglase, a ne samo onima dubokih novčanika. Zbog toga moje pitanje da naplatim po kliku ili mjesećno je sa smislom, jer ih ne želim samo “opeljušiti”, već bi htio da za neke realne cijene njihov oglas pogleda neodređen br posjetitelja.[/quote]

Eh to ces uraditi na slijedeci nacin:

Imaces sekcije sa premium banerima, a ispod teksta (sadrzaja) postaviti Google oglase, te napisati uputstvo kako korisnici mogu postaviti oglase na tom mjesto koji bi se naplacilavi po kliku CPC.

Takvo uputstvo mozes naci ovdje:

Koliko bi koštalo na 1.000.000 ljudi dnevno? Baš planiram portfolio kroz godinu danaa otvoriti pa što ako ljudi nahrle…

Kada budes imao site sa toliko posjeta, onda razmisljaj o tome. Btw. mislim da dnevnu posjetu od 100.000 ljudi ima jaaako malo stranica u HR :hmmmmmm:

ja na svojoj imam 5.000.000 i naplaćujem 1000 mjesečno, prema tome ti moš dobit 5 puta manje… oko 200 kn

covjek je rekao unique, ne posjeta :smiley:

Mene interesuje kako naplatiti oglasavanje na oko 20 miliona posjeta dnevno. Sajt mi rangira za “fobije komplexi Boris Tadic” i samim tim puno obecava.

[quote=“Phoenixs”]Razni posjetitelji bi posjećivali portal; stari i mladi, zaposleni i ne zaposleni, visoko obrazovani i oni koji to nisu… Ovo nisu samo nagađanja, već je provedena anketa u koju je uloženo mnogo novca.*[/quote]Na ovo se moram nasmijat. Kakva anketa može odgovorit na pitanje koji posjetitelji će posjećivat site koji još ni ne postoji? :slight_smile: I još se radi o “anketi u koju je uloženo mnogo novca” :slight_smile:

Zbog načina na koji prezentiraš cijeli projekt vjerujem da se najvjerojatnije radi o blefiranju.

ovo je blef prve klase. koja glupost. koji apsurd. toliki novac i sve to. a lik pojma nema o marketingu. blago se štamparijama. :slight_smile:

To je onda jos veci poser :roflmao:

[b][SIZE=“3”][color=“Red”]Nadao sam se odgovoru na jednostavno pitanje, ali pošto ga nisam dobio, odgovor ću morati potražiti drugdje.

Nisam očekivao ovako podrugljive i ismijavajuće odgovore, čast iznimkama (nike), već sam mislio kako se obraćam ljudima koji imaju znanje te su voljni pomoći. Baš ste “podigli” rejting ovom forumu - SVAKA ČAST![/color][/size][/b]:dolje:

1 Like

Gosaric je kriv, on je prvi počeo… :slight_smile:

@Phoenixs joj daj, molim te, ne seri. Toliko posjeta nema nitko osim možda FB-a u RH. Ako ćeš imati toliko posjeta, onda sigurno nećeš tražiti savjet na ovakvome mjestu, pitanje je ako uopće ima tko s 10% tvog cilja.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja