Koliko nas ima?

Kad bi se gledalo po ovom forumu koji je navodno najjači u hrvatskoj za web, reklo bi se da u Hrvatskoj ne postoje web dizajeneri / programeri, tj. svega par njih i 99% hobista kojih je također malo…

Kad se dogovara forumska kava u Spltiu je bilo 5-6 ljudi, u Zagrebu mislim duplo?

Koliko aktivnih članova ima ovdje a da žive od weba ili im je bar značajni prihod?
Ima li koja druga jača zajednica?

(Pitanja potaknuta temom da se na jednoj večeri skupilo 150 geek cura

)

Ja živim od weba i to mi je jedini izvor prihoda :slight_smile:

Svojedobno su se clanovi ovog foruma nasli par puta na pivi u ZG-u. Bilo bi zgodno da se nesto slicno organizira opet :slight_smile:

e da zaboravio još napisati…
Drugi razlog pokretanja teme je što me često neko pita za preporuku jer ja nemam vremena, pa ne znam koga bi preporučio, no to je tema za splitsku kavu :wink:

Da, cesto se desava da i ja ne stizem sve, ali svi za koje znam da bi dovoljno dobro odradili projekt isto tako imaju gužvu. Očito nas ima premalo :slight_smile:

Ima nas na twitteru par tisuca :wink:

Baš to što je woot rekao. Ja živim isto samo i isključivo od weba(ok tu i tamo odem na građevinu odmoriti dušu). Kad imaš gužvu onda potražiš nekoga na mjestu na koje često zalaziš, a mi zalazimo ovdje često, pa ako nemate koga uživo preporučiti onda postajte ovdje, mislim da ima ljudi koji su se profilirali ovdje i da zaslužuju preporuke.

Također živim od samo od weba, staža u fizičkim poslovima imam 4 mj. a imam 23godine. Ljenčina sam pa me web spašava :slight_smile:

@Ibiza dal ti misliš na developere i dizajnere ili na sve koji žive od web-a(IM, adesnse gurue, “seo stručnjaci” i sl.)

Mislio sam pretežno na developere i dizajnere, prolazi i SEO stručnjak jer pravi mora biti i developer, ali ne baš i neka teta iz marketinga…

Sjetio sam se naknadno da sam već tražio nekoga da bi ga mogao preporučiti i 50% ljudi koji su se javili ovdje imaju katastrofa reference, drugi su prolazni, a dobri preskupi. Ako nekome dajem posao očekujem da mogu ugraditi i tipičnu managersku proviziju od 30%, pogotovo šta je često dobar dio posla dogovoriti specifikacije, a taj je pošteđen muke komunikacije sa krajnjim naručiteljem. A u nekim slučajevima bi i potpuno prepustio posao, samo preporučio kad bi znao da će biti dobro.
Takio da preferiram nekoga u koga se mogu pouzdati, poznavanje uživo je prednost, iako i na daljinu prolazi na osnovu nekih stvari…

kolka vam zarada iznosi mjesečno da li zarađujete iznad prosječne hrvatske plaće

bavim se ovim manje od godinu dana, al mi ide jako dobro. trenutno nisam u poziciji da ista ulažem jer studiram i sve trosim na fax, al vjerujem da cu za 2-3 godine moci da zivim iskljucivo od ovog, trenutni prihodi su mi kao prodavačica u nekoj BH trgovini :smiley:

Dodao bih da nisam stručan ni za šta, al da svoju kreativnost nekako uspijem ispoljiti i sastaviti site, na ovaj ili onaj način… kao i vecina ljudi ovde na forumu pretpostavljam :slight_smile:

Vecinu prihoda ostavrujem na web-u, iako imam stalni posao koji je dobro placen.

Web biznisom se bavim nekih 5 godina.

[quote=“nike”]Vecinu prihoda ostavrujem na web-u, iako imam stalni posao koji je dobro placen.

Web biznisom se bavim nekih 5 godina.[/quote]

Jel te ikad mući kad posmisliš da ne radiš stalan posao da bi puno više postigao na netu? Mene je to ubijalo dok sam išao u školu i kasnije kad sam 4 mj. radio. Mislio sam da bi bio bogat da imam vremena više radit na web a sad kad ga imam radim manje nego kad ga nisam imao.

Ja imam dobrog kolegu (workaholic), koji me non stop sa novim idejama bukvalno “tjera” da radim :D.

Inace ne vjerujem da bi radio puno vise nego sad, da nisam zaposlen u ovoj trenutnoj kompaniji.

Inace, ja imam i svoju firmu (obrt u dopunskoj djelatnosti), i kada jos malo ojacam razmislicu o tome da postanem skroz samostalan.

ja zivim od weba, radim u firmi i radim u fušu, reference nemam neke da mogu pokazati jer uglavnom radim za firme koje ne smijem koristit za reference. Zarađujem prosječnu plaču zato jer sam ljenčina isto i volim bančit, ali kad radim onda radim, inače sam već godinu i pol u Šibeniku pa mi Split nije daleko :slight_smile:

Ibiza, iz kojeg is Kaštela? Ja iz Starog.
Od weba ne živim, trenutno studiram. Očekujem da ću poslije studija (posljednja godina) imati više vremena, al sve me strah da će bit situacija ka i kod Šime.

Radim stalan posao iz par jednostavnih razloga:

• pohlepa (placa je dobra :slight_smile:
  • mogu hendlat oboje (web + stalan)
  • 9-5 posao je izrazito tehnicki zahtjevan i imam prilike radit s SMS, Voice, Smartphone aplikacijama, LAMP + nginx, Java, Tomcat itd itd + projekti, rad s vise ljudi, samostalan, dokumentacije itd itd, pa gledam da mi ne skodi, radio sam toliko stvari (ne zayebavam se) da bi se sokirali, u zadnjih par godina.

A web - sto je najjace imam 1.5-3x vise para s neta nego s place svaki mjesec, kako koji - ali opet - pohlepa :slight_smile:

U biti long story short - mlad sam (u usporedbi s dobrim dijelom ovdje star, ali ipak mlad) i ne smeta mi na sve strane uzimat novac ako vec hoce doci. Buduci da ionako web ide svojim tempom, ne vidim velika ubrzanja koja mogu postic s odlazenjem u ful privat, osim da idem radit vise toga - a to sam otkrio da nemogu kvalitetno hendlat, bez obzira jel se uvjeravao da mogu ili ne. A i sam nisam ono bas imun na lijenost.

Svejedno te cifre nisu jos 100k a month, pa kad dodem tamo, odo privat :slight_smile: Tak nest je plan.
Evo kad smo kod posla.

Sto se tice referenci, osobno nemam osim IM stvari, ali - imam oko 50-ak yebenih dizajnera/developera (php/java/c++) u kontakt listi, ako netko nesto stvarno gadno treba za razvit i ima funding da to plati, mozete me uvijek pingat pa mogu proslijedit kontakte :slight_smile:

[quote=“Ariosto”]Ibiza, iz kojeg is Kaštela? Ja iz Starog.
Od weba ne živim, trenutno studiram. Očekujem da ću poslije studija (posljednja godina) imati više vremena, al sve me strah da će bit situacija ka i kod Šime.[/quote]

Iz Splita sam, al u Kambelovcu provodim većinu dana :wink:
Na mogu naći temu za pivu u Splitu… samo nešto slično…

Indentična situacija kao kod tebe… Zaposlen sam u ovoj struci, pored toga radim i sa strane…

Jedino mi pored svega nedostaje vremena da realiziram neke svoje ideje za koje sam uvjeren da imaju potencijala

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja