Koliko pada rating na tražilici kad se mijenja sadržaj članka

Ukoliko neku priču otkrijete prvi, i drugi vas poslije prenose, Google će to uzet u obzir, te će manji portal koji je bio prvi imat bolju poziciju od jakog portala koji je vijest objavio kasnije.

Međutim - moje je pitanje - što će se dogoditi ukoliko onaj tko je prvi napisao vijest izmijeni (npr. updatea) svoj članak? Iz novostečenog iskustva mi se čini da pozicija tog članka u rezultatima googlea tada pada.

Zna li netko nešto više o tome?

Sve ovisi o tome kod koga je clanak prvo indexiran.

Sto se G-a tice, clanak pripada onome kod koga je prvi indexiran. (osim ako se linkom navede izvor). Tada ce najcesce prvi biti original.

A ovo za editiranje nakon objave, nemam pojma jer nisam nikad probao ali mislim da bi mogao prije pasti nego rasti na trazilici.

Mozda zato jer G vidi veliku slicnost sa starim clankom / clancima a opet nije taj isti clanak…

Mozda ga dozivljava kao kopiju jer je izmjenjen pa ga spusta na rezulatima…

G kuzi slicnost i ako je clanak izmjenjen, sav raspored rijeci i kompletan dokument je zabiljezen kod indexiranja.

Uglavnom, da zakljucim, nemam pojma, zasto opce odgovaram na pitanje na koje neznam ziher odgovor… :fiju:

[quote=“bbsantic”]Ukoliko neku priču otkrijete prvi, i drugi vas poslije prenose, Google će to uzet u obzir, te će manji portal koji je bio prvi imat bolju poziciju od jakog portala koji je vijest objavio kasnije.

Međutim - moje je pitanje - što će se dogoditi ukoliko onaj tko je prvi napisao vijest izmijeni (npr. updatea) svoj članak? Iz novostečenog iskustva mi se čini da pozicija tog članka u rezultatima googlea tada pada.

Zna li netko nešto više o tome?[/quote]

Nemaš se što bojati. Sasvim je normalno nadopuniti članak.
Nemoj mijenjati bit članka, već ga nadopuni.
Ukoliko je to cilj, sve će biti ok.

dakle,

mi smo jučer objavili prvi ovo:

http://www.zagrebancija.com/hr-aktualnosti/otkrivamo--zgrada-hep-a-propala-za-pet-centimetara_292818

nakon nas su to (sa linkom) prenijeli i:

http://www.24sata.hr/news/nakon-urusavanja-kupske-nakrivila-se-zgrada-hep-a/157298/

http://www.mojaenergija.hr/Aktualno/Vijesti/Hrvatska-i-regija/Tone-zgrada-uprave-HEP-a-u-Vukovarskoj

http://www.javno.com/hr-zagreb/zgrada-hep-a-u-kupskoj-potonula-za-pet-centimetara_292856

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/54196/Zgrada-HEP-a-propala-za-pet-centimetara.html

i net.hr al to nemrem naći sada…

dakle, G. ce to prepoznati i šta meni napraviti?

U svakom slucaju, nista negativno…

Oni svi linkom pokazuju na original clanka, sto google itekako kuzi.

[quote=“pop-corn”]dakle, (…)[/quote]Dakle, ja ti nisam nikaki SEO ekspert, ali iz ovog niza godina što čitam tu postove po forumu mislim da bi mnogi lijevo m… dali da budu u poziciji da im se svi ovi portali povremeno ovaku linkaju na site. :slight_smile: A ni tvoj staž nije manji, pa mislim da se možeš složiti.

Pa samo neka nastavi objavljivati kvalitetan sadržaj i biće sve bolje rangiran na pretraživaču.

Također, bitno je da nabavi kvalitetne linkove sa anchorom “Zagreb” i vremenom će sve bolje i bolje biti rangiran.

Samo su te javno i mojaenergija linkali na članak, ostali su ti index page linkali, i prekrsili tvoje uvjete korištenja.

Nije lose, al naredi im da ti moraju linkat i naslovnu i članak.

Ako neki sajt prenese clanak koji ti prvi objavis, cak ako se tvoj sajt i prvi indeksira, ne znaci da te drugi sajt ne moze preteci na SERP-u. Ovisi o tome da li ti je drugi sajt dao “credit” i link, kao i o reputaciji, trustu itd drugog sajta.

Imamo slucaj gdje smo mi napisali blog post, rangirao se #1 za kljucne rijeci, nakon 6 mjeseci ga je neko doslovce kopirao rijec po rijec i stavio na Yahoo Answers (bez linka na nas) i godinu dana nakon toga Yahoo Answers je iznad nas za te kljucne rijeci, sa nasim clankom, pisanom u prvom licu, pod tudjim imenom :frowning: Nemozes nista…

Ako sa drugog sajta ima link na tvoj clanak - super (link bait) i vjerojatno ces se ostati bolje rangirati od onih koji kopiraju mada nije uvijek pravilo.

Ako promijenis clanak - ovisi kako si ga mijenjao. Kao sto Zoki kaze, nadopuniti je bolje. Kompletno promijeniti clanak je macak u vreci - moze bolje, moze gorije jer na kraju ne znas tocno zasto si se rangirao tamo gdje jesi.

Uz to ovisi i o temi, ako je neka informacija gdje je onaj QDF (Query deserve freshness), onda promjena moze pomoci rangiranju barem kratkotrajno, ali je uvijek rizik.

Ako se dobro rangiras za taj clanak, ne bi ga dirala nego bi pisala novi na slicnu temu i povezala ih. Ako se lose rangiras, nemas sto izgubiti.

ja cesto uocim da portali koji kopiraju moj clanak te ukljuce i backlink ka mom sajtu, budu ipak rangirani bolje.

http://www.24sata.hr/show/ante-gotovac-i-lana-bosko-prekinuli-su-kratke-zaruke/160699/

koliko mi smeta to što su napisali zagrebanciju.com a ne zagrebancija.com i linkali nas?

[quote=“pop-corn”]
http://www.24sata.hr/show/ante-gotovac-i-lana-bosko-prekinuli-su-kratke-zaruke/160699/

koliko mi smeta to što su napisali zagrebanciju.com a ne zagrebancija.com i linkali nas?[/quote]

Ništa ti ne smeta, niti ti koristi. Taj anchor ti je potpuno beskoristan. Koristan bi bio Zagreb, i slicni keywordi za koje zapravo želiš rangirati a ne tvoja domena u anchoru.

Nije da ne koristi, koristi jer dobivas jos jedan link na svoj site, koji vrijedi manje nego da je anchor sa dobrom kljucnom rijecju. Ali svejedno vrijedi.

Ne u toj mjeri da bi prestigao taj clanak sa 24 sata na trazilici iako je ga je on prenio s vog site-a. Mislim da je to odgovor koji trebas.

[quote=“ex25”]Nije da ne koristi, koristi jer dobivas jos jedan link na svoj site, koji vrijedi manje nego da je anchor sa dobrom kljucnom rijecju. Ali svejedno vrijedi.

Ne u toj mjeri da bi prestigao taj clanak sa 24 sata na trazilici iako je ga je on prenio s vog site-a. Mislim da je to odgovor koji trebas.[/quote]

Nisam ni rekao da link ne vrijedi, link naravno da vrijedi, rekao sam da je anchor beskoristan.

onkretno sam mislio vezano za Google PR? Sada mi je tri.

U međuvremenu sam sa raznih portala imao linkova na moje članke…

Što je bolje link na naslovnicu ili na članak koji je unutar portala…

Ispravno je linkati članak.
Link na naslovnicu je po meni (malo) bolji za SEO.

[quote=“trnac”]Ispravno je linkati članak.
Link na naslovnicu je po meni (malo) bolji za SEO.[/quote]

Ovisi što želiš postići, ali u većini slučajeva, kada mogu birati, link iz članka biram na link na članak. Dio link jucie-a će se svejedno vratiti do naslovnice kroz interne linkove, dok dobijam stalan link na određeni članak sa vrlo relevantnog izvora (sličnog članka).

[quote=“bbsantic”]Ukoliko neku priču otkrijete prvi, i drugi vas poslije prenose, Google će to uzet u obzir, te će manji portal koji je bio prvi imat bolju poziciju od jakog portala koji je vijest objavio kasnije.

Zna li netko nešto više o tome?[/quote]

Ako članak nadogradiš tako da ostaviš stari tekst a dodaš nove informacije samo možeš porasti u googlu. Možda se prije desi mali pad ali sigurno će uticati pozitivno.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja