Koliko strpljenja imate za svoje nove projekte? Pokrenut Amazon affiliate

Možda jedina najveća mana je ta ekstenzija domene.

A ovo za dva mjeseca nije to ništa strašno loše. Treba jednostavno još dosta vremena da se to probije. Tko zna kakva je stvarno konkurencija i kako su jake domene koje se rangiraju među prvih 10 na tražilici.

Stvar je u tome što sad treba znati dobro oblikovati i formatirati sami sadržaj za stranicu ili blog.

Ne samo napisati tekst da bude dobro on site optimiziran, da je dugačak i da ima slike. Tu se treba nalaziti:

tekst
linkovi
slike
video
popisi
tablice sadržaja
pitanja i odgovori.

I treba dobro razumjeti što čovjek traži kada kuca neki pojam ili KW. Tako onda držati fokus prilikom pisanja.

I duže tekstove je teže napisati da se ljudima zadrži pažnja.

Sve Google sad to gleda i forsira.

Sama kvaliteta sadržaja je sve veći faktor koji puno znači. A dalje onda korisnici određuju dali im je sadržaj dobar ili baš ne i prema tome opet Google radi korekcije rangiranja. Ali to je već kad se stranica probije i počinje dobivati neke posjetitelje.

Bolji su duži tekstovi. To se isto lako provjeri na tražilici jer se u većini slučajeva gdje je velika potražnja rangiraju dugački - multimedijalno bogati tekstovi. Ali to su opet jaki brendovi i domene s autoritetom, pa to treba uzeti malo s oprezom. Ali da su duži tekstovi bolji moje mišljene je da jesu.

Google u zadnje dvije tri godine puno forsira video sadržaj. Jednostavno ovaj Youtube diktira trendove i na tražilici. To se na SERP-u vidi. I kod nas a i na engleskom jeziku.

Ovo pišem jer imam svoj blog koji sam počeo pisati ovo ljeto prije nekih 3 mjeseca.

Dakle, dosta slična situacija kao ovaj gore primjer.

Nemam backlinkove. Mislim da je samo jedan sa direktorija što sam ubacio domenu tamo. Ali i taj je kao i da nije.

Samo je domena registrirana još prije više od godinu i pol dana. Ali nisam ništa to vrijeme do zadnja tri mjeseca radio. Samo sam registrirao domenu na dvije godine i tako ju ostavio.

Napisao sam oko 11 tekstova do sada i pišem i dalje nove. Dakle do sada mjesečno oko 4 teksta.

Do sada dva teksta su na prvoj strani. Jedan je 6 pozicija. Jedan ili dva na drugoj strani. A većina ostalih na trećoj ili četvrtoj strani.

Ima nekih koji su i na 6 ili 7 strani.

E,sada ja ove koji su na drugoj strani (među prvih 20) mogu dosta lako nabildani da dođu kroz neko vrijeme na prvu stranu. I to samo pomoću on site optimizacije. Da taj tekst maksimalno napravim najboljim na internetu za taj ciljani pojam. Ako ne ide bolje i ako se ne miče s druge strane onda idu backlinkovi ili još napisati 3 - 4 teksta slična da se mogu povezati s ovim. Plus promocija na facebooku. I tada samo čekanje da cijela domena još ojača.

Domena je .com i za hrvatski internet je sajt. Tako da je konkurencija itekako manja i lakše je. Iako je branša i ovdje kod nas dosta konkurentna. Ima jakih sajtova od agencija, portala i drugih pojedinaca koji imaju stranice po nekoliko godina čiji su se tekstovi već dosta zabetonirali na prvoj strani.

Ali dobar dio njih vara sa backlinkovima. I još pri tome imaju loš sadržaj.

I siguran sam da će Goolge prije ili poslije izbaciti moje tekstove na više pozicije bez obzira na te loše backlinkove.

A isto tako nisam radio nikakvu promociju niti reklamirao na Facebook-u. Samo sam napisa i pratio kako se rangira.

Nema još nekih posjetitelja u većem broju. Ali oko nove godine očekujem blagi rast prvih posjetitelja.

Slično je i s ovim sajtom gore. Treba još napisati nekoliko tekstova i svakako promovirati plaćeno na facebook-u. Još napisati koji tekst i onda to na faacebook-u promovirati da se dobije neki angažman.

Još je to affiliate sajt. Ne znam dali ima na njemu koji affiliate link.

Ako netko zna iz prve ruke i siguran je kako sada Google gleda te affiliate linkove na sajtovima iz gledišta rangiranja i optimizacije?

2 Likeova

Razmišljam o tom da prebacim sve na .org domenu, ali stvarno nisam siguran radi li mi se to ili ne.

Ako ima zainteresiranih kolega, možemo od ove teme napraviti projekt za testiranje i prikupljanje novih znanja.
Podijelit ću glavni kw, domenu i sve ostalo potrebno da svi skupa možemo pratiti što se događa po pojedinom obavljenom koraku.

Zainteresirani neka smo ostave like na ovaj post, pa ako nas bude dovoljno idemo u akciju :slight_smile:

A kako ćeš znati nakon promjene domene jel poboljšanje došla zbog toga …ili zbog toga što se u tom momentu projekt paca već xx vremena. :smiley:

Mislim da zbog Google odgode da reagira na određene parametre je jako teško egzaktno znati što je čemu pridonjelo. Pogotovo “jednim” mjerenjem nešto zaključiti.

Puno tu više znači kada netko ima dugogodišnjeg iskustva, pa su mu neuronske mreže već nekako ukapirale koji su nužni/dovoljni uvjeti za ostvariti nešto. Tako da ti je svakako najpametnije poslušati savjete iskusnijih. :slight_smile:
…generalno čitati o tome i na taj način upiti već stečena znanja. A onda kada se pohvata što se može pohvatati tim putem, onda bi se tek moglo egzaktno testiranjima ispitati neke dvojbe/nedoumice.

Ali takve testove bi trebalo pomno osmisliti i svakako raditi više ponavljanja da se eliminiraju nekakvi vanjski učinci na koje se nema utjecaja.

Bogme duboka materija tko želi tjerati mak na konac. I opet stvari koje se nauče, mogu postati out-of-date ako su u sivoj/crnoj zoni.

Zato je tu meni ipak jedan od daleko najboljih savjeta …orijentirati se korisniku…orijentirati se onome što Google savjetuje dobrom praksom…i to je za duge staze sigurno najlakši i najsigurniji put.

evo da se složim i ja sa bozoouom jednom. svaka akcija napravljena da bi se mogao utvrditi njen efekat kod gugla mora biti izolovana. zato ovi što sve testiraju izoluju akcije na skoro indentične garbage sajtove i ponavljaju nekoliko puta da utvrde šta se dešava. evo primjer da vidiš

mada ja i u te testove ne vjerujem sto procentno jer sa više različitih uticaja može doći do različitih reakcija, dalje danas može to da radi, a sutra poslije apdejta da ne radi, ili da radi na test stranicama a na pravim sajtovima da ne radi zbog ostalih signala i sl stvari.

ima likova koji se ozbiljno bave time, ali to je i vremenski i novčano i znanjem previše zahtjevno za većinu nas. uglavnom ovi što se time bave (kao ovaj kanal ili onaj josh bachinski smarač strašni, ili seo fight kanal) govore da rade prvo ove testove na garbage stranicama, pa onda na manje bitnim sajtovima, pa tek onda na bitnim sajtovima i to bude u pitanju samo jedan test. i tako redom testiraju. ali gugl mnogo tih mahinacija može u jednom danu poništit. i u jednu ruku stvarno treba ove guglove smjernice bar pročitat i držat ih se koliko se može

Content and quality questions

  • Does the content provide original information, reporting, research or analysis?
  • Does the content provide a substantial, complete or comprehensive description of the topic?
  • Does the content provide insightful analysis or interesting information that is beyond obvious?
  • If the content draws on other sources, does it avoid simply copying or rewriting those sources and instead provide substantial additional value and originality?
  • Does the headline and/or page title provide a descriptive, helpful summary of the content?
  • Does the headline and/or page title avoid being exaggerating or shocking in nature?
  • Is this the sort of page you’d want to bookmark, share with a friend, or recommend?
  • Would you expect to see this content in or referenced by a printed magazine, encyclopedia or book?

Expertise questions

  • Does the content present information in a way that makes you want to trust it, such as clear sourcing, evidence of the expertise involved, background about the author or the site that publishes it, such as through links to an author page or a site’s About page?
  • If you researched the site producing the content, would you come away with an impression that it is well-trusted or widely-recognized as an authority on its topic?
  • Is this content written by an expert or enthusiast who demonstrably knows the topic well?
  • Is the content free from easily-verified factual errors?
  • Would you feel comfortable trusting this content for issues relating to your money or your life?

Presentation and production questions

  • Is the content free from spelling or stylistic issues?
  • Was the content produced well, or does it appear sloppy or hastily produced?
  • Is the content mass-produced by or outsourced to a large number of creators, or spread across a large network of sites, so that individual pages or sites don’t get as much attention or care?
  • Does the content have an excessive amount of ads that distract from or interfere with the main content?
  • Does content display well for mobile devices when viewed on them?

Comparative questions

  • Does the content provide substantial value when compared to other pages in search results?
  • Does the content seem to be serving the genuine interests of visitors to the site or does it seem to exist solely by someone attempting to guess what might rank well in search engines?

U sve to i dalje ostaje problem linkova bez kojih je sva ova guglova priča mnogo teža. Linkovi i dalje ne da su bitan faktor. Naravno ne ko nekad svi linkovi, no određeni uglavnom teško dobivi linkovi

1 Like

Govoriš iz iskustva ili pretpostavljas?

Kupio sam .cc domenu par dana nakon konkurenta, iz ciste zahebancije napravio sajt jer za taj KW ima ispod 500 pretraga, stavio 1 clanak od 1000 rijeci i 3 od 500-800, nema me u top 100, konkurent ima .net domenu i treci je na googlu sa jednim C/P clankom od 500tinjak rijeci. To je bilo prije nekih mjesec i pol. Koju got domenu osim .com, .net i .org sam koristio, ama bas nikad nije bilo uspjeha, a do sad sam podigao nekih 70ak sajtova u zadnjih par godina. Jedino sam .info uspio dogurati na drugu stranicu, ali nikad na prvu. Za sve ostalo sam bio prvi za bar jedan KW, nekad su u top 3 bila i moja 3 sajta za isti proizvod jer je bilo profitabilno. Ne znam jel jos kome palo na pamet da istovremeno gura 3 sajta sa istim proizvodima. :joy:

1 Like

Ok, neću biti ters i poslušat ću savjet iskusnijega :slight_smile: . Prebacujem sve na .org domenu

ja od nekih pokrenutih lupam 100tinjak sajtova nikad nisam vidio razliku neku u domenama koristio sam com net org info club biz. imao sam na biz domeni adult sajt koji je razvaljivao, imam na info domeni aff sajt koji zarađuje bez beklinkova i sa 5 članaka, imam adult sajt na club domeni, radi lijepo, tako da u mom slučaju nisam vidio razliku. doduše moji sajtovi su adult ili affiliate a od kolege needhelpa su čini mi se webšopovi, pa ne znam jel ima tu neke razlike.

ja sam u jedna doba imao za neke termine od prvih 20 rezultata imao otprilike 13 mojih sajtova :slight_smile: ne vole me gugl više toliko da to dopusti

Ima li smisla da kopiram site na .org domenu i da vidim hoće li google drugačije gledati na sve?

Može samo negativno reagirati kao duplicate content

1 Like

Kopiraj sajt na .org a stari sajt redirektaj.

1 Like

Za .world sam baš sada želio krenuti sa par jakih backlinkova (nakon cca 2 mjeseca od početka rada stranice)

Ne znam je li mi pametno sada odmah kupovati backlinkove za .org … jer je potpuno nova domena?
Igra li tu išta ulogu redirect .world domena na novu .org?

Redirekt svakako uradi da nemaš dupli sadržaj. Sama jačina nove domene neće biti značajna ako je i ta world domena slabo rangirala . Nećeš mnogo dobiti u tom pogledu, ali ne riskiraš penal ako uradiš 301 .

kako si prošao phone verifikaciju?

Mene odbija za hr brojeve telefona

Aplikacija Textme

Čini mise da me to koštalo oko 30ak kn … možda ti netko ima besplatno rješenje :slight_smile:

na mob. ubaci aplikaciju “nextplus”. Imaš na YT kako, a i prosto je + sve je free.