Koliko vam je trebalo

… da zarađujete dovoljno da se hosting+domena/e isplati/e?
Ja se aktivno (koliko mi druge obveze dozvoljavaju) bavim ovim poslom oko 4 mjeseca. Prije sam imao jednu web-stranicu koju sam napravio samo zbog prakse (i bio glup i prodao je), u međuvremenu (oko godinu dana) sam pomalo skupljao znanje i gledao kako neki drugi to rade, i prije otprilike 4 mjeseca sam krenuo sa ovim poslom.

Evo statistike: 1.mjesec – 0,30kn, 2.mjesec – 1,30kn, 3.mjesec – 24kn, 4.mjesec 32kn (ovo je stanje za moje 2 stranice, ostale donose zanemariv iznos). Ovo je isključivo od oglasa…

Zanima me vaše mišljenje, da li sam na dobrom putu, koliko ste brze od mene napredovali (ili sporije, al ne vjerujem da je moglo puno sporije :)), kakva je vaša priča, i slično?

Puno je faktora koji na to utječu a jedan osnovi koji se uzima kod nas je:stranice za domaće tržište ili strano.

Moje iskustvo je netipično jer sam ja počeo sa adultom u vrijeme kad je adult još bio full isplativ pa si i sa free hostingom mogao zaraditi pristojne cifre.

A internet je besplatan? mnogi neračunaju ali priključak na internet je još najveći trošak i treba ga svaki mjesec isplatiti.

Pa u osnovi prvo sto naucis je da su hrvatski hosteri masa blackhatera s masom resell paketa iz US, pa kad preskocis taj level 2 tier koji tripla troskove, odma je “lakse” vratit investiciju.
Vecina, tj.
No dosta podbadanja sirotih hostera, idemo ONtopic.

U vrijeme kad sam kao zarađivao na netu, pocecima tj, uspio sam prve godine zaradit 550 kn :smiley:
Sto je ono, duplo bilo od troskova domene i hostinga, znaci jeii. Doduse, druga je prica sto su u to vrijeme ekipa mogli dici 1:100 cca, a ja sam uspio 1:2 pa nebih o tome je li to uspjesno ili ne.

However, znanje je najbitnije in the end. Kako, sto, gdje kad… i takve fore, tako da sto ja vidim iz prilozenog je da ces ako bude rast se zadrzao, ili bar odrzao di jesi sad, napravit ces slican rezultat mome, par godina kasnije. Imaj na umu da je IM tezi 10x od onog prije 3,4,5 godina, pa da nije cudno da sad stvarno 95% ljudi koji uđu, vrlo brzo i izađu jer imaju eto 32 kn na mjesec a čuli su da to ide u tisucama mjesecno.

Ako si nasao kak napravit 32 kune, sigurno ima nacin da skontas kak napravit 64, pa zatim 128, a dalje ces lako.

Mislio sam samo na oglase, nisam ovdje brojio i izradu/prodaju web-stranica/aplikacija… Jer želio bih stabilan izvor dodatne zarade, ne jednokratni (kao kod prodaje web-stranice).

[quote=“TomislavS”]… da zarađujete dovoljno da se hosting+domena/e isplati/e?
Ja se aktivno (koliko mi druge obveze dozvoljavaju) bavim ovim poslom oko 4 mjeseca. Prije sam imao jednu web-stranicu koju sam napravio samo zbog prakse (i bio glup i prodao je), u međuvremenu (oko godinu dana) sam pomalo skupljao znanje i gledao kako neki drugi to rade, i prije otprilike 4 mjeseca sam krenuo sa ovim poslom.

Evo statistike: 1.mjesec – 0,30kn, 2.mjesec – 1,30kn, 3.mjesec – 24kn, 4.mjesec 32kn (ovo je stanje za moje 2 stranice, ostale donose zanemariv iznos). Ovo je isključivo od oglasa…

Zanima me vaše mišljenje, da li sam na dobrom putu, koliko ste brze od mene napredovali (ili sporije, al ne vjerujem da je moglo puno sporije :)), kakva je vaša priča, i slično?[/quote]

nezaradujem vise preko weba kad sam vidio ka je klik pao min …tako da sam makeo sve reklame (adsense, etarget) sa svih sajtova

Da, klik je u prosjeku 30-ak lipa, bude i po 14-15 lipa… Ali svejedno, mislio sam da nesto krivo radim kad sam u 4 mjeseca uspio skupit samo 70-ak kn.

Pa dobro, dost toga zavisi kolko traffica ti dnevno/mjesecno poteze mreza stranica koju imas.
Normala za uopce izracun bi bila: traffic * 0.02 = broj klikova, to zatim mnozis s cim vec mozes, avg cijenom klika. To sam onako uzeo industrial standard, kolko znam etarget ima izrazito niski CTR ionako (bar kod mene).

Mozda da probas vise gurat nekakve US stranice? Pa probat CPA ili nesto takvo?
Ili se uopce ne opterecivat zaradom prve godine, nego guras dok npr nemas 3-5000 visita svaki dan ukupno?

Promijeni način razmišljanja. Već imam u planu napisati nešto o tome u vidi jednog članka a evo ukratko samo da nabacim ovdje.
Masa ljudi koji se upušta u webmajstorije obično ide raditi neki sajt s tematikom koja se njemu osobno sviđa pa tek onda ide vidjeti jel može s tim nešto zaraditi pa tek onda ide vidjeti kolika je konkurencija umjesto da se radi obratno: istražiš konkurenciju za neki keyword,ako je relativno mala vidiš jel taj keyword isplativ i onda ideš raditi sajt koji cilja taj keyword.
Naravno, ne moram naglašavati da se radi o sajtovima na engleskom jeziku a zadnje na čemu sam radio mi je dalo max klik do sad od 7 eura.

Rekla bi ti Jaca, na putu si da budeš na dobrom putu.

nosf, ehh, tvoj izračun mi kaze oko 5 klikova za jednu web-stranicu, al je većinom duplo manje… Inspiriran tvojom metodom analize napravio sam jedan graf (posjetitelji vs. zarada), stavim sliku sutra, tako da bude kompletno i za ovaj mjesec. Cijenio bih procjenu tada, da li je malo/puno klikova :slight_smile:

iggysick, napisah da sam skoro godinu dana radio na teoriji, nećemo se vrijeđati :smiley: (šala)
jedino ne planiram zaradu za forum (onlinepodrska.net i blog u potpisu), mada ima pokoja reklama, to je čisto za gušt i nešto u čemu uživam i čime se bavim…

sime_zd, nadam se :slight_smile:

Zapitajte se zasto zaradujete malo.
U vecini slucajeva je razlog los kw.
Pogledajte dobro u cemu je problem i ucite na tudim greskama.

dovoljna su ti dva eventualno tri regularna klijenta da bi isplatio hosting. Makar u mom slucaju. Sve tri da redovno godisnje placaju odrazvanje/hosting/sitne troskove to ti je to (opet kazem u mom slucaju)

Nije toliko kriv loš keyword, koliko su cijene loše u za pojam nekakve zabavne tematike (npr. pojam “igre”).
Evo sada kompletne statistike za zadnjih 5 mjeseci - link.

djomla… kakva 2-3 klijenta? misliš li na nekakav affiliate program?

[quote=“TomislavS”]Nije toliko kriv loš keyword, koliko su cijene loše u za pojam nekakve zabavne tematike (npr. pojam “igre”).
Evo sada kompletne statistike za zadnjih 5 mjeseci - link.

djomla… kakva 2-3 klijenta? misliš li na nekakav affiliate program?[/quote]

Kad čovjek veli loš keyword pritom misli da oglašivači jako malo plaćaju za taj keyword kad oglašavaju preko adwordsa.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja