Koliko vremena dnevno provedete ispred PC-a ili laptopa?

Ja osobno provedem oko 10ak sati dnevno ispred svog PC-a

Koliko vi provedete vremena?

Prosjek, nekih 12 - 14 sati

15-16 sati sigurno…šta ću, nemam Bog zna kakav društveni život…pa samo po kompu šibam…ali uglavnom učim nove stvari, radim po sajtovima i na nekim svojim projektima itd…

Ako misliš da ti je to dnevni prosjek…bojim se da griješiš.

To onako odokativno kažeš ili mjeriš?

Ako mjeriš…postavlja se koliki ti je prosjek ostalih stvari:

koliko dnevno spavaš?
koliko dnevno jedeš?
koliko prosječno dnevno radiš bilo koju drugu aktivnost koja nije za računalom?

Ako bi 15-16 sati bio prosjek za računalom…ispada da za sve ostale stvari je prosjek 8-9 sati dnevno. To može biti nekakv “peak”, ali teško prosjek.

Reći ću ti to ovako, samo što još ne spavam pred kompom (mda se i ovo zna desiti)…ne znam jesi obratio pažnju na dio… [quote=“MuamerWP, post:3, topic:33294”]
šta ću, nemam Bog zna kakav društveni život
[/quote]

1 Like

Ledja, kicma, jesu ti u jednom komadu?
Pravi pauze s vremena na vreme inace ces se sjebati samo tako na duze staze.
Iz iskustva nazalost pricam.

Da, boli me donji dio leđa tj. kičma…već sam spomenuo u jednoj temi da idem na termine malog nogometa, tu se fizički isforsiram do maksimuma i bolje se osjećam…

To, to, cuvaj se, pauze, sport, koliko god da mozes dobro ce doci.
Sve znam, kad volis nesto, to je kao droga, nikad dosta i problem da se tempira.
A IT struka i trendovi u njoj se menjaju toliko brzo da se covek oseca kao hrcak u onom tocku sto se okrece beskonacno.
Napolju su plate dosta vece, i kad radis u studiju/firmi moze se i napredovati do menadzerskih pozicija gde je pritisak manji na takvoj vrsti posla.
Kad si freelancer i radis za sebe, ima i prednosti i mana, ali moras se kontrolisati kako god mozes.

Plus, mnogo bitna stvar a mislim da je neko isto spominjao u drugim temama.
Svo vreme koje provedes van racunara dobro ce ti doci za posao, iako ne izgleda tako na prvu loptu.
Em sto ces odmoriti mozak, prebaciti ga na drugu frekvenciju, em sto ces upoznati neke nove ljude ili vestine, ali i konkretno ces iz prve ruke videti sta kome treba u real world okruzenju a ti mozes resiti u svom virtuelnom tj poslovnom.
Da li nekom treba neka aplikacija za vodjenje restorana, sajt, reklama,…, dosta takvih ljudi o tome prica samo u stvarnom svetu, za njih je nas virtuelni potpuno stran i nezanimljiv, pa se mora covek malo switchovati napred nazad.

Sorry za offtopic.
Sto se mene tice, isto previse vremena za racunarom, mislim da ispod 10 sati dnevno ne idem.

2 Likes

Bar 8 sati:)

Radnim danima, mnogo - oko 14 sati.Vikendom skoro pa nista, jer spavam duze, kad se probudim idem do grada malo, kasnije teretana, i vece party :slight_smile:

Prosjek 8h, ono sto mi zapade za oko dio MuameraWp, problem sa kicmom. Kako se vi borite sa ovim, izrasito se plaism ovog dijela, u zadnje vrijeme i sam osjecam nelagodu u donjem dijelu i sredinjskom dijelu kicme.

Moje navike optrilike izgledaju ovako 8h radnim danima pored laptopa, spavanje 10h, pa onda vikend 2h pored laptopa ostalo mi se svodi na lutanje i naravno nocni zivot :smiley:
Prosto fizicke aktivnosti nemam haha, kretanje 0 bodova, sve se svodi na auto i odredisno mjesto.

Kako zapravo radite? Sjedite pored laptop, stojeci, neke vjezbe ili?
Kicma je ono sto me najvise plasi…

3-4 dana sedmicno, po 1 sat u teretani svako moze izdvojiti.

Ja sam se u teretani preporodio. Idem 4x tjedno po sat, sat i pol. Sa 105 kila i oogromnog trbuha pao na 68, pa polako jeo i vjezbao i sada sa 80kg izgledam poprilicno dobro, a jos bolje se osjecam.

Ontopic: provodim nekih 4-5 sati dnevno na kompu, ne u komadu, kroz dan. Imam offline posao koji nema veze sa internetom, fleksibilno radno vrijeme, nekad radim 2 sata dnevno, nekad 8, i ne, nije drzavna firma. :slight_smile:

3 Likes

Svaka čast :slight_smile:

Previše.

No najčešće od 8-9 sati nekada se zalomi do 12h.

A nekada bude 1-2 sata.

Da imam discipline skroz, te da krećem s poslom u cca 8 pa do 16h bi bilo super, ali doma sam , pa onda uvijek se nešto prekine. Tipa nova kava, hrana, neka glazba.

Nova igrica…

neizbiljno ali eto, moja greška, i držim i dalje pod kontrolom posao.

No nije dobro, savjet svima, probajte imati odvojen prostor za posao, da on bude za posao, i probati barem grupirati te sate rada u jenomdanu da se odrade odjednom, jer inače posao će vam biti no stop u glavi, isprepleten kroz svakodnevicu čak i kada je završio za taj dan.

Meni iskreno veliki problem, koji vrlo polako mijenjam.

1 Like

Sve zavisi koliko mi treba , ako nisam na PC-ju onda jesam na mobitelu pa preko njega objavljujem slike za stranice. Inace radni dan pocinje oko 11-12 sati ( tad ustajem ) onda lagano uz kafu pregledam sta ima novo , nakon 16 sati pocinjem sa nekim aktivnijim radom pa sve do 21 sat . U međuvremenu stignem da jedem i malo se setkam po sobi ili izadjem na kafu samo da bih napravio nekoliko koraka.

Ne razlikuje mi se radni dan od vikenda pa ako hocu da budem slobodan uzmem 2-3 dana da se odmorim u mjesecu

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact