Koliko vremena treba Googleu da indeksira slike?

Pozdrav svima!

Koliko dugo treba google-u da indexira slike? Stranica je stara oko 20 dana i skoro je cijela indeksirana, dolazi googleboot svaki dan, ali nema slika u retultatima pretraživanja. Koristim alt tag uvijek i title ponekad i sad ću stavljat tako da i ime slike odgovara sadržaju. Pa da čujem vaša iskustva, nakon koliko vremena su vam bile slike indeksirane?

I da ispričavam se ako sam pogriješio podforum, nisam htio postavljati novu temu za “banalno” pitanje.[indent]_________
[color=green][size=4]Tema imamo u izobilju. Slobodno potroši jednu i ako je banalna, samo da jest nova tema.[/size][/color][/indent]

Nekada je Google dva puta godišnje ažurirao index slika.
Ne znam kako to sada ide…

[quote=“Starca”]Pozdrav svima!

Koliko dugo treba google-u da indexira slike? Stranica je stara oko 20 dana i skoro je cijela indeksirana, dolazi googleboot svaki dan, ali nema slika u retultatima pretraživanja. Koristim alt tag uvijek i title ponekad i sad ću stavljat tako da i ime slike odgovara sadržaju. Pa da čujem vaša iskustva, nakon koliko vremena su vam bile slike indeksirane?

I da ispričavam se ako sam pogriješio podforum, nisam htio postavljati novu temu za “banalno” pitanje.[indent]_________
[color=green][size=4]Tema imamo u izobilju. Slobodno potroši jednu i ako je banalna, samo da jest nova tema.[/size][/color][/indent][/quote]

posjecuje li je google-image bot, posto mislim da su oni odvojeni?

u zadnje vrijeme sam primjetio da google malo sporije indexira, a i vidio sam da se nekoliko ljudi zalilo na google webmaster forumu…

Yahoo Slurp
Googlebot
Unknown robot (identified by empty user agent string)
Unknown robot (identified by ‘bot*’)
Alexa (IA Archiver)
Unknown robot (identified by ‘spider’)
Unknown robot (identified by ‘robot’)
MSNBot

Evo ovi bootovi su posjetili stranicu za sada…I tak znaci, samo 2 puta godišnje? Malo cu cekat…Hvala na odgovorima…

ma to 2 puta godisnje je nemoguce da bude istina, a evo zbog cega smatram da je tako:

cim se pojavi neka nova PC komponenta ili mobitel, odmah se pojave i njihove slike na google image pretragi…

[quote=“nike”]ma to 2 puta godisnje je nemoguce da bude istina, a evo zbog cega smatram da je tako:

cim se pojavi neka nova PC komponenta ili mobitel, odmah se pojave i njihove slike na google image pretragi…[/quote]

Baš tako. Gambo je i napisao da je nekada to bilo dva puta godišnje.

Google indeksira slike redovno. Evo i jedan jako dobar case study o SEO-u za Google Image Search:
http://www.wolf-howl.com/seo/case-study-google-image-search-and-marissa-mayer/

Kažem da je tako nekada bilo. Sada su sigurno kraći razmaci, ali kad pogledaš recimo koliko je trebalo da Google images prikažu sliku Steve Jobsa s iPadom u rukama, očigledno je da je Google puno sporiji od Binga i Yahooa.

ne možeš to na jednom primjeru ocjenjivat…
što NPR ako svi imaju sti razmak od npr 3mjeseca i sad google indexira u 3ćem mjesecu, bing u 5 slika se pojavi na sajtu u 5 mjesecu ? naravno da će bng biti prije, ali ako je slika u 3ćem mjesecu onda će google biti prije… treba pogledati ko kad indexira i koje stranice pa onda dati sud…

Ja sam prije kojih pola godine čitao neki članak o tome da Google muku muči s indeksiranjem novog sadržaja. Naime, Internet se širi brže nego Google može proširivati svoje kapacitete.

No, nisam čuo da se itko požalio da ga Google nije nikada indeksirao?

Također imam problem s indexiranjem slika, nedavno sam saznao za mogućnost dodavanja informacija o slici u sitemap pa ću isprobati da vidim da li će se išta promjeniti.

Na stranici jedne moje prijateljica ima gomila slika i trebalo je oko 5 godina da indexira jednu jedinu. Druge nije.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja