Koliko vrijede linkovi iz potpisa?

Čuo sam na nekom drugom forumu da ljudi prodaju linkove iz potpisa. Koliko vrijedi npr. 1000 takvih linkova sa ovog foruma (koliko para vrijede). Ja na jednom forumu imam preko 2000 postova. Koliko para da tražim za to? Kako neko neće znat da ću ga zajebat i kad plati staviti drugi link?

Bok ognjenpet
Eto…bas sam postavio novi thread:

http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?t=30958

Bilo bi interesantnije da na 2000 foruma imas po jedan post…pa na njima postaviti potpis koji linka na isti web.
Ovako…sumnjam da mozes uzeti neku lovu…takodjer…dali je google indexirao svih tih 2000 url-ova gdje si postao? Koji je PR stranice?
pozdrav

Pr je 4. Nisam ubacivao link na taj profil. Na istom tom forumu imam drugi nalog sa 50ak postova i linkom u potpisu. kad sam zadnji put provjeravao bilo je indeksirano 44 backlinka.

Ja bih ti preporucio da iskoristis te “potpise” za neke svoje web-ove…
Sumnjam da ce ti neko dat neku interesantnu lovu.
Stavi si anchor koji te zanima…pa prati dali ti se poboljsao serp.
U svakom slucaju…hvala na ideji…imam account na jednom forumu 6 godina (PR5)…nesto manje od sto postova…pa sam iskoristio priliku i ubacio si “potpis”.
To su kvalitetni linkovi.

Ja iz iskustva znam da je dobro imati i na jednom forumu vise linkova. Nema veze sto je isti IP. Vise je u pitanju kvalitet postova i tematika. Ako pises kvalitetne postove koji su povezani sa sadrzajem tj tematikom tvoje stranice link juice ce da bude veci.
Bolje je da tvoj potpis stoji ispod kvalitetnih tekstova na forumu gdje pises neke dobre stvari iz svoje oblasti, nego da ti link stoji na 100 foruma gdje si napisao samo
hahahah, kako je ovo dobro i sl. To i i goole vidi kao spam. Imaju i ti linkovi vrijednost, ali mnogo manju u odnosu na one sa dobrih foruma i kvalitetnih postova.

Sumnjam da gugl čita postove i daje vrijednost linku na osnovu pametnog posta.

Ja pocinjem da sumnjam da ti citas postove…

Procitaj malo o pojmu link juice…

Google ne cita postove…on biljezi broj posjeta na pojedini url i linkove s ostalih webova koji linkaju na taj url…ako ti je post interesantan…url ce imati vise posjeta…pa ce mozda netko i linkati sa svog weba na taj url…ako je post bezveze…nece ga nitko citati…tj. posjetiti…

…pa na osnovu toga daje vrijednost stranici…

Google ne cita postove, ma to mi je vise nego lol… Ako ne cita postove kako onda zna da je neki sadrzaj kopiran, kako zna sta je adult… Zbog cega onda postoje artikl direktorijumi? Zbog cega je vrijednost linku veca ukoliko je sadrzaj stranice koja linka na vas povezana sa vasim sadrzajem? Zasto vas backlink sa stranice koja vam je konkurencija plasira u nebesa? Ljudi nemojte pisati nebuloze…

Ove stvari se koje si nabrojao gugl vjerovatno automatski obrađuje prema nekim parametrima, a da određuje vrijednost linka na osnovu toga koliko je pametno sklepan post nema šanse. Npr.
Tema na forumu fudbal, link u potpisu, cvjećara djurić, znači link će imati veću vrijednost ako napišem ogroman post-referat o ronaldu nego ako napišem ronaldo je jedan pederko. Sumnjam

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja