Koliko vrijedi domaci sajt sa FB posjetom?

Koliko vrijedi domaci sajt koji prenosi clanke nesto kao Ekskluziva (ba)

  • 99% posete je sa Facebook stranice od tog sajta

  • 99% su clanci preneseni sa drugih sajtova i uredno potpusani (isto kao sto radi Ekskluziva, da je zabranjeno sigurno bi je banovali/ugasili)

  • Zaradjuje od IA od 1500 do 2500 dolara (naravno kada je zima) + adsense oko 500$

Imam ponudu da kupim takav sajt, sto ima veze ako je poseta sa Facebook-a , evo i Ekskluziva radi godinama i uzimaju dobru lovu.

Puno para je u pitanju, sajt i fb stranica od 98k lajkova neverovatnih 20.000 eura traze, koliko je to ok?
Kao to mogu povratiti za godinu… Sta mislite?

Provjeri prvo da li je to jedina stranica od koje dovlače posjetu :wink:

Do 2500$ sa stranicom od 98k? :face_with_raised_eyebrow: Traži test na nekoliko dana, jer cifra je nerealna ako je domaća publika u pitanju. Kupiti FB stranicu za 20k € je veoma rizično, ako uzmemo u obzir koliko se FB mijenjao zadnjih mjeseci, godina…

1 Like

Ja ne bi dao sada za FB stranicu ni 1$. Eto pre nekoliko meseci sam prodao moju stranicu koja mi je pravila skoro 2k mesecno i dva dana nakon prodaje decku izbrisase stranicu… Samo covek da se upuca! A 20k…Ne vredi ni komentarisati. Dovoljna je cinjenica da ti nisi vlasnik nicega, vec FB i moze da radi sa njom sta hoce. A drugo, ko jos prodaje FB stranicu za 10 mesecnih zarada… Neka realna cena je x3. Inace znam 99% o kojoj stranici je rec i to je klasicna spam stranica gde idu linkovi na po pola sata.

1 Like

Za 20000$ mozes napraviti fb stranicu od pola miliona do milion lajkova za 6 meseci, ili otvoriti stranu stranicu kao @BigTruck i zaradjivati vece sume novca, najgluplja investicija bi ti bila ta jer to je lepa suma da se zapocne bilo koji ozbiljan biznis na netu.

2 Likeova

I to lajkova iz top tier zemalja :slight_smile: Ali ja bih radije taj novac uložio u nešto tipa kao Amazon.

Vidi jednim dijelo se sa tobom slazem.
Upravu si to je u njihovim rukama (fb page)
Tvoj websajt ni on nije u tvojim rukama vec na tuđim mašinama al ajde opet to, dobijaš traffic organic ?
To nije u tvojim rukama veliki G uradi update, ode ti tri u lepe :smiley:

Dakle sve je rizik sa time se moraš pomiriti, jedino što je 100% sigurno jesu App !

Cao,
ja za tu lovu takav sajt nebi kupio - previše mi je rizično.

Sva je posjeta vezana na FB i ne zavisi od tebe - FB moze ugastiti stranicu, smanjiti reach itd.
Što za tebe kao novog vlastnika znaci pad zarade ili cak gašenje stranice.
E sad koliko ce to jos izdržati to je pitanje…

U onoj drugoj temo o reachu stranica isto sam vec napisao, da sve više ide u smjeru smanjenja reacha i usmjeravanje ka plačenim objavama na FB. Zasto? Jednostavno je svega skupa vec previse za korisnike, pa je lakše smanjiti organic reach, nego reči nekome da ne može platiti objavu/ads. Naravno da če FB uzeti novac…

Kao drugo 2500$ zarade na stranici od 98k lajkova… izgleda puno. Pa bi morao i to dobro provjeriti, jel ta zarada organic ili je vezana na neke dodatne troškove (marketinga i slično).

Za te pare 20.000€ previše rizicno… ja ne bi. Ima boljih online poslova koji se mogu početi sa tom lovom :wink:

Sajt je star oko 8 godina. Kada je aktiviran IA prosle godine 9 mesec, znaci skoro godinu dana nikad zarada nije bila ispod 1500 $ (vidio sam licno zaradu).

Nije problem koliko znaci neka fb stranica vec sve to kompletno fino radi.

Eee valjda ce i Ervin da zavalja najzad tu stranicu nekome :slight_smile:
@cupomakarska sta ti mislis, vredi li ona Ervinova 20k? :smiley:

za 20k e možeš kupiti 2 miliona fanova :slight_smile: , a stranica od 98k nema šanse da može praviti te pare taman da je sajt star 100 godina

2 Likeova

Uloziti 20k eura u takvu stranicu je mnogo, prvo rizik od gasenja stranice je ogroman, novi algoritam moze je uciniti vec beskorisnom… smanjenje reacha itd, bolje ti je da ulozis 20k eura u nesto drugo bilo online ili offline a tolike pare dati za fb stranicu je lutrija.

ja bih 20k € ulozio u oglašavanje cpa/cps offera putem bannera na adult stranicama

braćo imate pare nemate ideje hahahaha

1 Like

hahahahahha a ovo njegova? Ili mu je alen rodjak :joy::joy::joy:

Vrijedi 20k, ali dinara.

Jasta, taj je 100%. Toliko je zaradjuvala koliko ja znam.