Koliko vrijedi internet stranica (formula za izračun)?

Kolega, sajtovi ti se inače prodaju po cijeni od 10 mjesečnih zarada.

Eventualni potencijal se nikad ne naplaćuje posebno. Po eventualni potencijal mislim na, na balkanu obavezne rečenice kod prodaje sajtova tipa: uz malo truda zarada se može i povećati ili uz stalno ulaganje za godinu ili dvije blablabla…

Cijena bilo čega se određuje na sadašnjim a ne na potencijalnim vrijednostima, npr ne prodaješ mladu svinju po cijeni one od 200 kg jer uz godinu dana hranjenja ista može doseći 200 kg, niti ne možeš prodati nogometaša ili ti fudbalera početnika nekom nogometnom klubu za 200 000 000 samo zato jer će on “uz malo truda” jednog zana za*ebati i Ronalda :wink:
Niti pak se zarada od internet biznisa može određivati za 24 mjeseca unaprijed, stvari se mijenjaju svakodnevno i nepredvidive su…

Govorim dobronamjerno, da ti pomognem u prodaji.

Sretno

4 Likeova

Hvala ti na “pomoci” :wink: Nista onda da ga prodam za 20$? Moze?

1 Like

Stvarno si nalupeto gluposti. Ne znam od kuda vam te formule x10 x12. Sajt se prodaje za onoliko koliko traži njegov vlasnik, a prodati će se za onoliko koliko ima interesa, bilo to x1mj ili x100 mjeseci.

Ne vidim razloga zašto se ne bi naplatio potencijal stranice, to je ono što najviše i vrijedi onome tko kupuje web.

5 Likeova

Na svim marketima se sajtovi prodaju po 20-30 mesecnih zarada. U zavisnosti koliko su sajtovi stari. Ovaj sajt je dugo online, tako da moze lagano da ide i u gornji limit odnosno 30. Ja sam odlucio da ga dam za 24 malo ispod sredine. Link imate na slici od Adsens-a pa mozete i da prekontrolisete sajt pomocu raznih tool-ova i vidite. Slika iz WMT-a dovoljno govori 30k+ impresija samo treba neko da pretoci u posetu boljom call to action optimizacijom. Ja nemam vremena za to i to je to. Ko hoce uzme, ko nece ne mora. Prosto i jednostavno.

Nemam pojma…

Ti odredi, pa ako ti kao sada nitko ne kupi, ili smanjiš cijenu pa prodaš ili se prepucavaš po forumima kako to zapravo vrijedi više i ne prodaš.Tvoj sajt, tvoj izbor :wink:

Evo dežurna svađalica Bugi će ti pomoći svojim visokoumljem da ga prodaš po cijeni od 100X :wink:

Svaki oglas za prodaju izgleda isto. Uvek se javi neko ko pametuje kako to ne vredi toliko, a često se desi da ta ista osoba kad prodaje nešto ceni još više. Ali zato kad je sa druge strane ‘‘žice’’ onda mu to ne vredi toliko. Mentalitet nam je ovde goli tuki zato i jesmo kao narodi tu gde smo i svaka budala nas voza i prodaje nam priču iznova a mi nasedamo kao ovce.

Inače, ako svaki sajt vredi x10 mesečna zarada, evo @crojohn može da ponudi sve svoje sajtove ovde na prodaju i rado ćemo ih otkupiti, verujem da bi još mnogo forumaša bilo zainteresovano za to, jer su tvoji sajtovi sigurno dobri a cena od x10 mesečna zarada je tebi u redu, tako da onda verujem da ćemo se lako dogovoriti. Slobodno okači svoje sajtove na prodaju i svi zadovoljni onda.

5 Likeova

I ja stajem u red za kupovinu po ceni 10 mesecnih zarada :slight_smile:

3 Likeova

Da bi se neki sajt prodao za 24 mesecnu zaradu taj isti sajt mora da vec zaradjuje unazad barem tih 24 meseca po ovde navedenih 5$. Lako je registrovati domenu, za 2 meseca napraviti zaradu 5$ i reci ja ga prodajem za 24 mesecnu zaradu. Govorim dobronamerno, da ti pomognem u prodaji.

Sretno

A gde si ti zaključio da njegov sajt 24 meseca unazad već ne zaradjuje tu cifru?

Takodje, da si dugo u poslu sa sajtovima, znao bi da se na stranom normalnom tržištu (gde se ljudi ne vode u velikoj meri zavisnošću i pakošću kao ovde) prosečna zarada sajta se formira uglavnom na osnovu zarade u poslednjih 6 meseci i onda se prema tome reflektuje i formira cena, najčešće je to oko x24 mesečna zarada (koja je utvrdjena kao prosečna na osnovu poslednjih 6 meseci). Nekad je to naravno i manje, tipa x16, x18 meseci, a nekad ide i do x36 pa i više, sve zavisi od samog sajta i od toga koliko je neko naravno spreman da uloži i šta sa tim sajtom planira i koliko ga zna i kako unovčiti.

Po tom modelu ti npr rade jedni od najvećih svetskih brokera za sajtove Empire Flippers, a slično rade i mnogi drugi koji su u tom poslu jako dugo, znaju šta rade i znaju to da unovče.

Jbg ovde svi samo nešto pametuju a uglavnom u tome o čemu pametuju nisu postigli nikakve uspehe, ili su uboli i napravili neku anomaliju pa sad na osnovu toga kreiraju celu sliku i prema tome mere sve. Najčešće je ovaj prvi slučaj pa onda cela ta priča postaje besmislena.

2 Likeova

Ne znas adsense kod da postavis a znas koliko nesto vredi? Do juce nisi znao da se na internetu zaradjuju pare a sad si postao strucnjak?
Jedino sto znas je da ukrades tudji sadrzaj sa FBa i da postavis kod tebe i mislis da nesto znas?
Ajde rangiraj u US sajt za 2 meseca koji ima 2k mesecnih impresija od organske posete za 2 meseca i ja cu svaki takav sajt da kupim odmah od tebe ne za 24 mesecne zarade, nego za 50 mesecnih zarada!!!

6 Likeova

Ovo je super, da svaka kupoprodaja se pretvara u horor. Oni koji misle da će da napakoste prodavaču u ovom slučaju @Jeronimo034 (ili bilo kome drugom) se varaju, jer svaki pametni kupac zna oceniti koliko nešto vredi. I kako onda ne vide šta sebi čine.
Jebiga takav je ovaj naš Balkanski život, gde se ne gleda ono šta treba.
Još nešto, da li bi ista ova, gore priča, bila da je sajt ponuđen i za x10?
@Jeronimo034 svu sreću ti želim.

3 Likeova

Eto, ni @start77 nije izdržao svoju mudru zamisao i pogled na materiju podijeliti s nama. :blush:
Svejedno, molim bez offtopica u nastavku. :o:

1 Like

Ja cu nastavit sa oftopikom. Brisi @c3po sve nevezano za prodaju sajta, ako ko oce pametovat nek otvori novu temu, nek linkuje temu i pametuje i komentarise do mile volje, ovako meni djeluje bas lose za prodavca da stoje ovakvi komentari koji su blago receno stetni, beskorisni i proizvod misljenja (po meni netacnog, ali nebitno je i ovo moje misljenje). Razumio bi da ljudi upozore da je neka prevara u pitanju, razumio bih da kazu na privatnoj poruci ja ti mogu platit 10x mjesecnu zaradu, ali ovo je besmisleno. Razumio bih komentar @mitok ako neko prodaje domenu neku i trazi previse novca da kaze " ja mislim da domena ne vrijedi tu cifru zbog toga i toga" i to bi opet razumio zbog toga sto je naveo zbog cega i sto je poznato da se dugo time bavi i sto bi ponudio objasnjenje zasto i sto bi i dodao da je to njegovo misljenje jednostavom frazom “ja mislim” koje oslikava misljenje ne izricito istinu.

Ovaj crojohn je proveo cijela dva sata ukupno na forumu i on dodje da kaze jeronimu kolku cijenu treba da stavi na oglas pa cak bi i to nekako po meni bilo ok da kaze moje misljenje je da bi cijena trebala bit takva zbog toga i toga, al jok. Nikad nisam za radikalne mjere banovanja i sl. Ali bi s gustom svaki takav komentar izbrisao i kad ga neko opet napise ponovo brisao dok ne shvati covjek da je u redu imati misljenje, ali da ono cesto moze bit pogresno i sasvim nepotrebno.

Ko da ja odem na pijacu i da nekog ubjedjujem da banane trebaju bit po eura ne euro. Meni je to besmisleno, ako nekom nije, molim lijepo, brisite moje nebuloze, posto necu iskljucit da su ovo nebuloze.

Dalje ako mi neko nadje normalne sajtove na eng da se prodaju za desetomjesecne zarade nek ih izlista sve, nece proc nezapazeno sigurno. I ako se desi ponekad da se neki normalan sajt proda slucajno nekad za tu cifru sigurno mu pocetna cijena i zamisao nije bila ta da se proda za tu cifru.

Mozda ce neko rec ovo je forum i sluzi za komentarisanje, ali nije isto komentarisati neciju guzicu, SEO ili prodaju. Ne moze biti isto.

4 Likeova

Mene zanima koji je sajt. Ako je sadržaj na njemu ok kvalitete, tj. ako nema potrebe preterano da ga ispravljam, to što već ima neku posetu i neku minimalnu zaradu je super početna tačka.

Tako da je za mene lično moguće da vredi ovu cenu, a možda i više, pogotovo u odnosu na vrednost rada koji moram da uložim kada pokrenem projekat od nule.

1 Like

Slažem se s @anja1 i svaka čast ljudima koji pokušavaju podći kvalitetu ovog foruma, zato @c3po briši ovakve glupe komentare nek ide u birtiju raspravljati… jbt presto sam čitati novine zbog ovog foruma i on sad tu nešto pametuje

Anja to isto lijepo objasni, detaljno baš je uživancija čitati tvoje postove fali samo neki graf za ovaj post :slight_smile:

1 Like

Anja ma samo ignore od sada. To ih vise boli, ovakvim komentarima hrane svoj poremeceni ego…

2 Likeova

Ovo je problem, kolege @crojohn i @Aleksandar.Innsbruck imaju nekoliko postova na forumu, bave se ljepljenjem slika po Fecau i tu pišu formule i izračune (koji su totalno netočni) za prodaju sajtova, ne Feca pageva ili grupa nego sajtova, kao da je to isti biznis, ista niša.

To je isto, koda ja nekom tko se bavi Feceom od početka napišem formulu za prodaju Face pagea a nemam nijedna page.

3 Likeova

Postovi prebačeni u novi topic. Ovdje sada možete nastaviti raspravljati o tome koliko vrijedi koja stranica, pa i ona koja je na prodaju, a oglas neka služi za upite vezane za samu prodaju.

1 Like

Po mom mišljenju site vrijedi onoliko kolko je netko spreman platiti za njega :slight_smile:

I to je suština svega… svaka rasprava na tu temu, pogotovo ovo glupo javljanje hejtera na svaki oglas, je potpuno nepotrebna.
Npr, ja sada radim na izradi jednog projekta koji je u završim fazama te, naravno, ništa ne zarađuje još uvijek… ne znam koju cifru bi mi netko trebao ponuditi da ga prodam (od ljeta radim na projektu)… a kolega @crojohn i njegova računica bi rekli da sajt ne vrijedi ništa?!

Da se vratimo na temu, posto je ovo tema Koliko vrijedi internet stranica (formula za izračun)? Ja sam po mojoj formuli izracunao da tvoj sajt vredi 37,50 EUR. :slight_smile: I to je moja zvanicna i potvrdjena ponuda. :slight_smile: