Koliko vrijedi laptop Acer MS2394

Koliko realno u hrv vrijedi ovaj laptop. Star je oko 3-4 god. Koristim ga i trebao bih ga otkupiti.
Acer MS2394

0 kn, inace ne bi dao vise od 200 kn za stari laptop preko 2 god.

Nisam pitao koliko tebi vrijedi nego realno. Opusti se @jorgovan, ne moras imati radikalne odgovore na sve teme.

1 Like

Mislim da se tržišno kreće oko 1500kn.

1 Like

Daj molim te 1500kn, oni nek tebi dadu novce da ga nosis. imam slican procesor u slicnom laptopu HP marke i star je oko 2-3 godine, cak ni klincu od 3g nije dobar jer i on pizdi sto mu treba cjeli dan da se pokrene.

Ako ga moras otkupiti da sacuvas podatke, kupi radje USB ili neki disk prebaci sve na to i bok.

Pa kupis nov laptop:
https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-thinkpad-t420-cijena-14-1366x768-intel-core-i5-320gb-hdd-4gb-ram-71619731

Samo primjer koji je 10000000x bolji, jer ovaj procesor je takvo sranje da treba onog tko ga je smislio kazniti.

1 Like

Oko 50€, u vrh glave 70€.

1500 kn moze kostati u nekom selu u Etiopiji gdje nikad nisu vidli laptop :rofl:

Kažem ti za koliko se prodaju, ne znači da se slažem sa cijenom.

Gdje se prodaju za toliko? Mozda prodavac to prodaje za toliko samo to nitko ziv ne kupuje osim ako netko naleti.

Slicna je situacija an trzistu graficka i mining opreme, na Njuskalu su cijene ko da je oprema nova iz tvornice… Tako je i ova cijena za starog laptopa 1500 kuna i jos je Acer. taj Laptop ni u svoje vrijeme nije bio premium. U svoje vrijeme je kostao do 3000 kuna predpostavljam, a sad ga je vrijeme toliko pregazilo da kao sto je entko vec napisao ne vrijedi nista.

Odnosno isplati ga se kupit klincu da igra browser igrice, a ni to ne funkcionira kak treba… (barem meni koji patim na svaki zastoj)

Al’ si težak čovjek, što meni objašnjavaš da ne vrijedi? Zaboli me, samo kažem tržišne cijene. Malo si ga pretjerao sa browser igricama da ne mogu :).

Mislim svakako bi pasalo da je manja cijena, ali zanima me trzisna vrijednost. A to sigurno nije 50 a niti 70 eur.

Nađite mi za 50Eur takav laptop ja cu dva kupiti Danas. Ja sam donedavno svaki dan radio na njemu i programirao u editorima tipa notepad++,
Lokalni php server, photoshop, ne igram bas igrice, osim COD2 koja radi dobro. Znam da ne vrijedi koliko nov, ali opet nadao sam se realnim odgovorima. Ja vjerujem da je između 1000 - 1500kn.
DDR3, 1 TB hdd. Baterija je dobra. Razuvjerite me

Edit:
Zapravo ako su za 50eur kupit cu 3. dva donirati potencijalnoj djeci kojoj treba. I jedan sebi ostaviti :smiley:

Neka ti oni nađu takve gdje možeš kupiti po toj cijeni jer vidiš da su uvjereni da ne vrijede više.

Pa vec za nekih 1800 kn se da naci novi laptop s 2 god garancije.

https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-dell-inspiron-3552-272965856-156-hd-n3060-do-248ghz-4gb-500gb-lnx/86887?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

1869 kn - 10% za gotovinu, 2 god garancije

Za par sto kn vise da se naci i sa i3 procesorom.

Rabljeni laptopi su precjenjen.
Slazem se s Olafom 70€ max.

Slažem se da su precjenjeni ali to im je cijena.

Rabljeni laptop, pogotovo ako ima los procesor je ejdino dobar u paketu, tipa da automehanicar prodaje autodijagnostiku pa malo digne cjenu zbog laptopa.

I opet kazem, mogu ja staviti na njuskalo da ga prodajem za 1500 kuna i nece ga kupiti nitko, osim ako netko naleti… Zato i je cijena takva, zato i jesu na njuskalu forever.

I slazem se da ne vrijedi 50 Eura, jer vrijedi 0 Eura, bas zbog toga sto ga se za 50 eura ne isplati prodavat. Dok je necemu cijena tako mala jednostavno ako vec imas to onda ti se ne isplati prodavat. Ima vise takvih primjera na trzistu popularno je s autima… Imas ga vozis ga, ide donekle, ne isplati ga se prodavat za djabe jer novi kosta debelo vise. Pa onda stavis cijenu svog auta blizu novom pa ako se tko uhvati malo dodas pa kupis novi.

@milito
Ne objasnjavam tebi, pricam opcenito tu u topicu svima. Znam da se netko ne slaze, ali znam da ti pricas o cjenama na trzistu, cijena prodavaca je jedno, njegova vrijednost drugo, a kupcova cijena trece. mislim da on prica sa aspekta kupca. Ako prica sa aspekta prodavaca onda mu kazem zadrzi laptop tesko ces ga prodat, ako ga bas moras prodat onda stavi cijenu 1500 kuna, ako se tko uhvati malo mu spusti cjenu.

A realna vrijednost laptopa po komponentama je isto tu negdje kao sto i sam @costlyDeveloper kaze od 1000 do 1500.

A kao sto @NeedHelp kaze, takav isti odnosno malcice bolji ali nov s friskom baterijom i garancijom kosta par sto kuna vise. Pa cakd a kosta i duplo vise se isplati uzeti novi jer ovaj Acer IMO je pred smrti, cudi me kako je uopce izdrzao 4 godine.