Koliko vrijedi SEO škola?

Zapravo mislim koliko bi vi naplatili da nekome pokažete na “živom” primjeru kako odraditi seo za recimo google.he i domaće sajtove?
Znači, to bi uključivalo istraživanje keyworda i konkurencije,odabiranje teme sajta na osnovu toga,izradu sajta i odradu linkanja. Naravno, sve bi to trajalo neko vrijeme i to bi morali prezentirati na nekom membership sajtu jer za jednu osobu se to ne isplati raditi.

S druge strane,ako ima onih koji su zainteresirani za takvo nešto,koliko bi vi bili spremni izdvojiti za mjesečnu članarinu na sajtu takvog tipa?

Ovo me kopka već neko vrijeme jer vidim da se masa početnika gubi a s druge strane podučavanje istih oduzelo bi puno vremena a vrijeme je novac. Uz to sa podučavanjem istih čovjek si stvara konkurenciju pa se mora i na to misliti. Davnih dana sam uveo dosta ljudi u jedan niche i ma koliko se nekome činilo internet promet je ograničen tj svaki niche ima svoj plafon prometa pa sam sa uvođenjem mase ljudi u taj posao pao sam kojih 300k dnevnog prometa na 100k i to mi je bila (pre9skupa škola.

Zanimljivo pitanje iggy.

Koliko ja dnevno provedem radeći SEO i marketing u svakom obliku, prvo što mi je prošlo kroz glavu kao odgovor na pitanje koliko bi naplatio - NEPROCENLJIVO.

Ja sam ranije mislio raditi to za klijente, tj profesionalno naplaćivati i odrađivati kompletan seo i sve ostalo, ali treba tu lepog posla da se to odradi extra, tako da sam ipak ostao da to radim samo za sebe.

A kvalitetno odrađen seo i marketinška kampanja + na sve to poneki pr sa nekim osrednjim ili čak možda jačim igračem, to zaista vredi jako jako mnogo.

[quote=“DavidVictor”]Zanimljivo pitanje iggy.

Koliko ja dnevno provedem radeći SEO i marketing u svakom obliku, prvo što mi je prošlo kroz glavu kao odgovor na pitanje koliko bi naplatio - NEPROCENLJIVO.

Ja sam ranije mislio raditi to za klijente, tj profesionalno naplaćivati i odrađivati kompletan seo i sve ostalo, ali treba tu lepog posla da se to odradi extra, tako da sam ipak ostao da to radim samo za sebe.

A kvalitetno odrađen seo i marketinška kampanja + na sve to poneki pr sa nekim osrednjim ili čak možda jačim igračem, to zaista vredi jako jako mnogo.[/quote]

Pobrkao si pojmove. Ja govorim o učenju nekoga kako da odradi seo a ne da odradiš seo i to naplatiš. To su dva sasvim različita pojma.

Neprocjenjivo :slight_smile:
Vjerujem za neku “stvar” da skužiš kako radi trebalo Ti je nekoliko sati proučavanja i čekanja što će se desiti, neprospavane noći i onda nekom da za recimo tu jednu “stvar” kažeš u minuti ne tako raditi nego ovako je bolje iz razloga to i tog, a taj razlog si sam stekao kroz neko vrijeme… neznam koliko bih takva informacija vrijedila.
SEO nije nešto što sjedneš učiš i štrebaš. Nekad eksperimentiraš i na vlastiti rizik, hoće il neće Te tražilica ugristi.

Da, malo si nejasnije napisao post, pa sam se prebacio na nešto drugo…
Ali u svakom slučaju, i preneti veliko znanje na nekog u ovoj oblasti je zaiste neprocenljivo i ja kada bih onda to radio, stavio bih zaista visoku cenu.

Kvalitetan SEO, marketing i resursi u rukama sposobnog čoveka su BLAGO.

EDIT: Evo i borg se slaže :slight_smile:

Ako si učitelj, onda više nisi učenik.
Ukoliko kreneš s podukom moraš se zarotirati u stavovima.
Svaki uspjeh učenika mora biti i tvoj uspjeh.

Znači, ukoliko kreneš s (masovnom) podukom moraš odustati od zarade na istom polju na kojem radiš poduku. Ili…

Ili imati figu u džepu i držati biserje samo za sebe.
Figa se kad tad otkrije i onda je tvoja reputacija učitelja dovedena u pitanje.

BTW, put poduke nije uopće loše rješenje. Pisalo se ovdje, najbolje zarade oni koji pomažu drugome da zaradi.

Dobar odabir bi bio ekskluzivnost: visoka cijena i visoka kvaliteta.

Nešto na tragu onog što je trnac rekao imaš u ovome:
http://www.challenge.co/

besplatna podučavanja i uvod u svijet SEO-a u sklopu “natjecanja” kako zaraditi prvi $1 na netu u roku od 30 dana. Čovjek stvarno mnogo otkriva, a ima i plačene programe koji te uvode još dublje u sve vezano uz internet zaradu. Ovo spominjem zato što mu se više manje vrti sve oko SEO-a u lekcijama koje su dostupne, a ono što nije dostupno free naplačuje i uvjeren sam da živi bolje od toga nego da se bavi čistim SEO-m. Zaključak je, moj, stoga da je dobro educirati ljude, a cijenu ne kreirati prema jednoj osobi, nego prema više njih. Bolje je educirati 10 osoba odjedanput za cijenu od npr. $150 po osobi, nego jednu po jednu za cijenu od $500. Nakon 100 tečajeva vidiš da ti je isplativije educirati nego prakticirat. Brojke su naravno proizvoljne.

Pa ako si ti SEO majstor netreba ujedno znaciti da ces se obogatiti, jer SEO je jedno a IM drugo, a jedno bez drugog neide, ako ste u jednom dobri a u drugom nemate pojma tesko cete zaraditi osim da sljakate za nekog drugog, a onda opet niste na maksimalnom potencijalu.

Ja recimo nikad nebih nikog ucio SEO. Zasto? On meni da placa SEO ucenje? Pa imas tonu foruma i svi koji se zele nauciti SEO se mogu nauciti besplatno, a sve sto treba je da si na tonu foruma registriran da si procitao i sudjelovao na barem 1000 rasprava po svim tim forumima i onda mozes reci da si naucio SEO, ako nisi naucio onda ti idu po glavi ideje da ti netko palti 10$ mjesecno da ga ti ucis SEO i tu si napravio prvi korak ka IM, al krivi…

Ovo je takvo znanje da ti procitas 3 knjige i covjeku kazes tri recenice i on pametan ko i ti. Zato ne bih ucio nikoga. Dijelim samo neke osnovne savjete koje bi svako trebao znati ali neke stvari ljudi sami moraju skontati ako zele uspjeti.

Desilo mi se da nekog naucim nekim stvarima i on dozivi lucky uspjeh i onda si umisli da je bolji od mene, a ja citam o SEO-u knjige i stotine clanaka i sta sve ne.

Well, osim ako dobru neku fintu ne izvedes, reko bih neprocjenjivo, odnosno slozio se s vec prije recenim.

Radio bih za sebe na tvom mjestu, ukljucio tek povremeno odnosno mozda nekog ko pokazuje potencijal pa poucio ga necem, ali ovak na masu, nula bodova. Subjektivan sam, nemam neke podatke iza, ali dao bih procjenu da je prakticno nemoguce naci nekakvu verziju ovakvog posla koja ima smisla, za tebe u prvom redu, a cak i za ucenike.

Mozda eveeentualno, da imas neke webinare s mikrobillingom. 50 “polaznika” s par (desetaka) dolara subskripcijom mjesecnom, pa radis tako. Ili alternativa, ubijat se s targetiranim trazenjem ljudi koji ce platit i vise, tipa 1000-2000kn za tecaj, ali onda imas mozda situaciju na rukama di ti isti ocekuju da si to vrate za nekolko mjeseci, godinu dana, a nerijetko je situacija takva da to nije moguce.

Ocu rec valjda, vrijedi puno SEO skola, al tesko je nac polaznike koji budu cijenili to dovoljno odnosno platili. U svakom slucaju interesantno pitanje/tema.

To je kao dobar sex. Trudiš se, isprobavaš, možeš čitati neke savjete,… ali jednostavno moraš sam.
Ne možeš doći nekom i reći: daj me uči.

A čuj… Kad sam bio početnik, ja sam za vježbanje u seksu imao curu na kojoj sam se učio.
Više sam naučio nego da sam se upuštao jedino u seks sam sa sobom.

hm dobro pitanje, mislim da je SEO šlag za web iliti vrhnje. Možda da se orjentiraš na uvod u SEO i osnovne principe, jer praktično -iskustveno znanje koje 100% donosi rezultate, hm teško mož naplatiti i da li ga treba dijeliti pa si izbijaš stolicu na kojoj sjediš.

Zanimljivi odgovori i na tragu onoga što sam i očekivao iako se ne bih složio da je to o čemu razmišljam neprocjenjivo jer,kao što smo vidjeli iz primjera koji je naveo CreatifCode,nešto slično već postoji a vjerujem da ima još sličnih primjera.
S druge strane gotovo sve se može naučiti doslovno besplatno preko raznih e-knjiga,tutorijala pa i puno se da naučiti i sa foruma a već imam iskustva sa učenjem gotovo isključivo s foruma i upravo na tom iskustvu znam da masa početnika jednostavno nije u stanju povezati sve te silne informacije pa se slažem sa slijedećom tvrdnjom:

Otprilike se sve svodi na to: svu tu silnu količinu znanja sažmeš u oblik prihvatljiv početniku i on će to apsorbirati daleko bolje i brže nego da sam uči po forumima i/ili iz e-knjiga i tutorijala.
Masi ljudi jednostavno moraš pokazati sve korak po korak jer sami nisu u stanju povezati sve što treba odraditi za dobar seo.

Da ne duljim evo primjera mog iskustva iz tog područja:

http://www.greenguyandjim.com/board/showthread.php?t=8723

To je moj tutorijal za adult webmastere koji sam odradio na svim velikim forumam za iste i masa ljudi me još uvijek pamti po tome i masa ljudi mi i dan danas se zna javiti i zahvaliti mi jer su zahvaljujući tom tutorijalu naučili kako pa su i zaradili svoje prve novce u adult biznisu.
A u biti,ako ću biti iskren,sve što sam ja napravio je bilo to da sam svoje znanje koje u to vrijeme ,po mom skromnom mišljenju,i nije bilo baš nešto prezentirao na način da gotovo svatko može razumjeti što treba učiniti step by step pa sam zato i razmišljao o podučavanju početnika jer sam i tad kao i sad uočio masu ljudi koji se jednostavno muče da nauče što je nama najjednostavnija stvar.

http://www.greenguyandjim.com/board/showthread.php?t=9445

Ovaj komentar govori upravo o tome:

[quote=“Mateusz”]Great tutorial indeed…
Althought I act alike Iggy till 3 months it took me over a year to learn all the stuff he is posting just in one thread… I wish I had found such thread while I was starting my adventure with adult biz

I can’t wait for the next episode for some great advices[/quote]

Znači, imam iskustva u tome,znam kako se to treba odraditi i vidim situaciju istu kao i kad sam odradio taj prvi tutorijal tj vidim potrebu za takvim nečim no kao i dosta ljudi tu sad se pitam koliko je to isplativo jer ipak to oduzima vrijeme a vrijeme je uvijek novac a ovo radimo zbog novca.

Znači i kad bih se upustio u novu podučavačku avanturu sve bih odradio kao taj tutorijal no sve bi duže trajalo zbog same prirode seo-a no opet bi sve bilo step by step,iz dana u dan što se sve odradi.

Prvo, ne kužim tko je spominjao neko bogaćenje?!?
A glupost da se nemre zaraditi ako znaš seo a nisi dobar u im-u ne znam da li bih trebao i komentirati jer je 'nak, za mene nebuloza.
Ne moraš biti marketinški stručnjak da bi imao npr. sajt s igricama no možeš zaraditi i te kako lijepe novce s takvim sajtovima.

I ja se slažem da se gotovo sve da naučiti sa foruma a pogotovo ako znaš čitati između redova i analizirati tko što piše i čime se bavi. Daleko više ćeš naučiti ako vidiš kako je netko uspješan i čime se bavi. Pa pronađeš njegove sajtove,pa analiziraš kako rangira na guglu,pa provjeriš kako je odradio link building tj odakle dolaze njegovi back linkovi…
Masa ljudi to jednostavno nije u stanju učiniti.

A razmišljanje da netko tko želi podučavati nekoga nečemu znači da taj nije naučio to što želi podučavati druge je na tragu Bandićeve tvrdnje da Josipović nikad nije radio jer on eto profesor!

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja