Koliku plaću dati webmajstoru s ovakvim opisom posla?

Dobro zamišljeno ali i dalje nije pokriveno to da netko mora uvijek bit dostupan online za upite korisnika/suradnika/nekog trećeg, bez obzira na sve ostale poslove. Ko bi to radio? Ponavljam samo svoje mišljenje - takvo nešto (biti dostupan 24/7) jedna osoba nemože radit niti u teoriji.

@dombo Iako taj netko većinu dana nema nikakvog posla - on i dalje mora biti dostupan za upite korisnika. Zar to ne košta ništa? Zar nije vrijeme novac? Šta ako on bude dostupan cijeli dan i noć i za to vrijeme dobije dva upita, prema tom cjeniku koji si predložio, za svaki odgovoreni upit dobije 1kn, pa zar je on stvarno u tih 24h zaslužio samo 2kn?!

Nekih 28,000kn pa na vise, i mozda, mozda bi pristao na takav dogovor.
Ljudi zapeli za 24/7, i s pravom, ali dva najveca problema ovog gore oglasa su:

  1. ogromno znanje koje osoba mora imat se mora i naplatit.
  2. nikakav ugovor, nikakva sigurnost. nemogucnost pravdanja novca, neuplacivanje na mirovinsko/zdravstveno, nemogucnost dizanja kredita, i cinjenica da svaki dan mozes ostat bez tog posla se isto placa.

Ako ne moram bit dostupan 24/7, odnosno ako mogu sve odrađivat kad zelim, onda cifra pada drasticno; mozda na nekih 5k kuna, jer mogu normalno zadrzat postojeci posao, i ovo odrađivat u slobodno vrime.

Eto. Minimum.

Zanimljivo je kako u ovoj zemlji postoji mnogo službenika koje se može pozvati u bilo koje doba dana/noći, a oni su dužni odgovoriti na poziv koji nemaju ni približno plaću koju navodite.

Naravno takve se intervencije rijetko događaju, a vjerujem da je i ovdje takav slučaj. Ukoliko nije došlo do tehničkog problema sumnjam da će iza 20h dogovarati suradnje ili nešto treće što ne može obaviti tijekom dana.

A što se tiče ostalih poslova koje je dužan obavljati sve može napraviti u nekom razumnom vremenu. Čini mi se da ne bi ni imao posla da radi svaki dan 8h. A u tim iznimnim situacijama da reagira u bilo koje doba dana.

Volio bih čuti vlasnike hosting tvrtki kako odgovaraju na postavljeno pitanje u vezi plaće, pošto i oni nude 24/7 podršku. Koliko oni plaćaju osobe koje kako neki navode ne mogu imati “život” zbog mogućnosti da u bilo kojemu trenutnku treba reagirati.

Jesi cuo za “smjene”?

Nekako sumnjam da si većina hosting tvrtki može dopustiti rad u tri smjene i plaćanje tri čovjeka za isti posao.

Sumnjaj slobodno :smiley:
Ako firma nema ljude da pruzi 24/7 support, onda outsourcea support. Ili jednostavno NEMA 24/7 support. Zakonom o radu osoba mora raditi 8h dnevno. Prekovremeni su limitirani i skupi.

Inace, jako los odnos prema radu imas, ako ti je posve normalno raditi 24/7 za sitnis. Pretpostavit cu da si mlađa osoba; mladi obicno ne cijene svoje vrijeme.

Mlađa osoba jesam. Ali mi je ovo 24/7 jednostavno pretjerano.

U informatičkim vodama sam i ja duže vrijeme i može me u bilo kojemu trenutno netko pozvati i reći da nešto ne radi i ja moram tada reagirati i obaviti svoje makar to bilo i u noći.

Ali znači li to da ja cijeli dan ništa drugo ne mogu napraviti, znači li to da ja ne mogu nigdje otići i moram 24h čekati na taj poziv koji možda neće ni doći.

U današnje vrijeme fizička odvojenost od računala ne znaći da nisi dostupan.

Ti vjerovatno imaš jahtu, kuću na plaži, najnoviji Ferrari pa ti plata od 28000kn/mj ne predstavlja nešto.

Apsolutno se slažem sa dombom.

Moram priznat da uopce ne razumin kakve veze ima ferarri i jahta s tom placom, i zasto bi meni cifra tribala predstavljat nesto.

Trazi se da jedna osoba bude dostupna kroz cijeli dan, da zna posao nekoliko rola, i da (valjda) bude dobra u tome. Znaci zamjena za nekoliko ljudi, koje bi u idealnim uvjetima sve trebao imat na placi.
Uz to, da to radi na crno i bez ikakve sigurnosti u daljnji posa.
28,000 kad se prebaci u neto je nesto manje od 15k. Ok je to placa za hrvatske prilike, al svaki dan moras strahovat da ce te sef odjebat. Ako vec sigurnost nije problem, onda se moze i freelanceat vani, i zarađivat i vece novce.

U krajnjoj liniji… ti ces trazit placu koju mislis da zasluzujes, ja cu trazit placu koju ja mislim da zasluzujem. Na kraju miseca sam ja zadovoljan novcima koji mi sjednu na racun, i moj poslodavac je zadovoljan s onim sto dobije. Nadam se da si i ti na kraju miseca zadovoljan sa svojom placom. Ako jesi, to je to.

1 Like

Evo taman odradih jedan posao, ovako iz polusna probuden u 00.20, a radno vrijeme mi pocinje tek ujutro u 08h.
Kontam nesto, gdje je ona tema o placi da neki dobar post izdvojim i istetoviram na celo. Tko zna, mozda prode … fora bi bilo

Pa eto, prijateljev stari je vozač jednog političara i baš je u takvoj situaciji da se mora javit na poziv u bilo koje doba dana ili noći (što znači da se nikad ne smije opustit, popit ili bilo šta), bez obzira kog trebao vozit - njega, njegovu kćer ili susjeda. Ne, nema toliku plaću koja se ovdje navodi, ali nije baš ni 3-4k kn. On je pristao na plaću koju ima, neko drugi ne bi jer ne bi imao život. Ovdje raspravljamo o tome na koju bi tko plaću pristao.

A u konačnici, sve što treba znat je vozit, a ne uz to čistit, pospremat, farbat, gletat, zidat, popravljat po kući, uređivat vrt i ostalo. Svako znanje taj isti političar dodatno plaća i pozove druge radnike da rade.

Uglavnom… Ovdje dosta toga nije jasno - niti šta čovjek treba konkretno radit, te treba li biti online baš u svakom trenutku. Pazi, nije isto kad moraš biti online u svakom trenutku za upite posjetitelja (live support) i kada možeš samo odgovarat na mail i slično. Baš zato je dobra ova usporedba s hosting firmama.

Pretpostavljam da traži dostupnost 24/7 i brzi odgovor na svaki upit, pa tako i da dogovara suradnje poslije 20h (možda su klijenti iz druge vremenske zone, pa je to njima podne kad je tebi vrijeme za leć?!).

Svaki ozbiljan hosting provider koji napiše da nudi 24/7 support ima i po minimalno 4-5 zaposlenika. Drugačije nije moguće pružit takav support. Kvalitetno. Takve ćeš prepoznat po tome da odgovaraju u bilo koje doba dana ili noći u razmaku od 10-20 minuta. I da, ima ih i kod nas. Provjereno.

1 Like

moze meni posao 3 clanka dnevno 1000 eura

evo radicu i za 999 ajde

@mrcina

Velika paleta poslova koje potrebno znati obavljati je standardna. Npr. ako čovjek piše članke ne iziskuje mu baš previše vremena niti znanja da ih objavi na društvenim mrežama.

Što se tiče komunikacije s korisnicima vjerujem da također ta komunikacija nije svakih 10 min.

Da se stvarno radi o takvom sajtu koji zahtijeva komunikaciju svakih 10 min 24h dnevno vjerujem da autor prvotnog posta ne bi ni postavio ovakvo pitanje nego zaposlio 4-5 ljudi da rade taj posao.

Ovako vjerujem da se radi o prosječno posjećenom sajtu koji ne traži baš toliko 24/7 brigu kako su svi uzeli u obzir.

iljadu dolara

Post mora biti dugačak minimalno 20 znakova.

@dombo
Kada bi autor teme bolje definirao što znači dostupnost 24/7 u njegovom slučaju mi svu ovu raspravu ne bi ni vodili. Ovako možemo samo nagađat “šta je pisac htio reć”. Kao i to koliko drugih poslova ima, konkretnije.

Što se “velike palete poslova” tiče, tu se ne slažem. Ako neko piše članke podrazumijeva se da zna i objavit na društvenoj mreži (ako i ne zna, lako je naučit). No ne podrazumijeva se da mora znat programirat ili kvalitetno izradit banner/flajer. Kao i obrnuto (ako je programer ne znači da zna napisat kvalitetan članak). Ako voziš kamion podrazumijeva se da znaš vozit i auto i motor, ali to ne znači da znaš zidat, kao i obrnuto. Ako i znaš, pitanje je kvalitete kako znaš sve te poslove radit.

Uglavnom, niti jednom nisam spomenuo konkretnu cifru jer je teško bilo kakvu cifru i odredit za jednu osobu za posao koji nije u potpunosti definiran. Plaća za takvu osobu može ići od 1.000 pa do 20.000kn. Pa i više. Ali i manje.

1 Like

Ma sve je to meni jasno. Ali kod nas je jednostavno tako podrazumijeva se da frontend developer zna dizajnirati i kodirati. Podrazumijeva se da backend developer zna 30 programskih jezika.

Ja sam svjestan da je to sve ne moguće i da je teško znati sve, ali poslodavci su takvi danas. Jasno je meni da ukoliko naučiš jedan programski jezik da ćeš lako to znanje implementirati u bilo koji drugi ( manje-više ), ali razlika između frontend developera i dizajnera je kao i razlika između backend developera i sistem admina, a ipak se sve traži u jednoj osobi.

Ukoliko poslodavac to sve i nađe u jednoj osobi nije realno očekivati savršenstvo u svemu.

Vjerujem da je i ovdje takav slučaj poslodavac traži da čovjek napiše članak objavi ga, po potrebi napravi neki banner i obavi nekoliko razgovora. On to vjerojatno odrađuje u skladu sa svojim mogućnostima.

Možda je i autoru teme bolje razdvojiti poslove, možda bi takav rad bio efektivniji.

1 Like

Ja ti to ne bi radio ni za kakve novce. Ne postoji osoba koja moze platiti moje slobodno vrijeme, te pare nema ni Bill Gates.

Slažem se! Što će ti novac ako ga ne možeš trošiti? :slight_smile:

Kod dosta naših poslodavaca/osoba koje traže freelancere se traži xy stvari da znaš, isto toliki broj godina iskustva itd., no to je stanje u našoj državi jbg. Pogledajte malo vani, vidjet će te da je situacija drugačija.
Doduše, ima i nekoliko svijetlih primjera gdje se od tebe očekuje da poznaješ svoje područje ( nekoliko tehnologija ) dok je sve drugo plus.

1 Like