Komentar logo-a

Slažem neki svoj budući projekat pa više nisam siguran gdje sam. Volim početi od favicona i logo-a pa onda vezat dizajn sajta s tim. Ak’ neko ima vremena da lupi neku sugestiju u vezi logo-a.
nalazi se na prvoj i za sada jedinoj stranici
link Problem eliminator

Preporučujem ti da probaš neki drugi font, i da se igraš malo sa “belding opšnom” (ako koristiš photoshop, znat ćeš kaj mislim). Ovaj sadašnji font je “preobičan”.

Isto tako, osim texta, dodaj još neke stvari u logo. Nešto šta će bit prepoznatljivo. Stvarno sada nemam ideje, a vjerujem da će tebi, ili nekome drugome na forumu već doć neka ideja. Ako mi šta u međuvremenu padne na pamet, svakako ti napišem :wink:

PS Favicon mi je fora, probaj nekaj u tom stilu i u logo, da se vidi da je to sve od iste stranice :wink:

slova sam ja odradio ručno u CorelDraw-u nije ni jedan font u pitanju.
Malo ću se još sigurno igrati s bojama.
Nakako mi se čini prejednostavan.
tnx @mrcina

Obično stavim dizajn koji nije odbojan i stavljam sadržaj.
Favicon sam na svoje sajtove stavio nakon nekoliko godina.
Logo… to ne radim jedino ako zaista nije nužno potrebno.

Stvar je da imaš vremena i za favicon i za logo tijekom vremena jer se mogu javiti neke ideje koje nemaš na početku.

@trnac To što kažeš je puno praktičnije.
Pokušavam se izvježbavati što više za neki budući ozbiljan posao, mada je u principu sve što radiš ozbiljno i ozbiljno se može shvatiti pogotovo ako izmišljaš i tražiš posao.
Bez daljnjeg, dobar sadržaj i dizajn koji nije odbojan bi trebao biti kao osnova za budući dobar projekat, pa možda i neki dobar ‘brend’.

ja bi to puknuo u 3D, gradient mi nije nešto, odabir boja općenito, znači neka druga življa boja, gradiente malo popraviti da nisu tak te dvije točke, i dodati možda obrub il nešto, velim ja bi pukno ovo u 3d…

vjeruj mi da sam i ja to razmišljo’ da bi bilo dobro ekstrudirat’ pa ću odraditi.
Kako budem radio do konačnog rješenja, sve ću stavljati da se vidi na stranicu.
Sinula mi ideja u glavi da pošto je u pitanju ‘problem i njegovo riješenje’ , da stavim slovo p u slovo e kao u klinču.
Kad sam počeo slagat ‘vektorizirat’ logo, vidim da i nije nešto u tom obliku kako sam zamislio.

To je ono što ti želim reći. Ne možeš dobiti ideju niti dobre sugestije na temelju naziva domene.
Problem eliminator… da i?
Jedino s čime se u ovom trenutku možeš igrati su slova i to koliko vidim nije baš nešto.

Kreni sa sadržajem i da vidiš kako će ti ideje i savjeti dolaziti.

P.S. Napravi superheroja PE.

slažem se, mada sam zagrizo’ ko pit bul da odradim logo :slight_smile:
ma 'oću’da kad sjednem pisat sadržaj da više ne razmišljam o dizajnu jedno pola godine
ps: zanimljiva ideja za koju opet imam domenu :slight_smile:

Malo sam se igrao s efektima, al’ do konačnog riješenja ima još dosta kaskanja.
U svakom slučaju sam za svaku kritiku i sugestiju a ujedno i za raspravu oko toga kako treba izgledati logotip za web i kada ga treba početi raditi .
Malo sam ‘odluto’ (s verzijom7 -svemir) al’ mislim da treba ponekad pustit mašti na volju - dođu ideje same.

lupio sam nekih desetak razrada logo-a i dosta je za danas.
zahvaljujem se ‘komentatorima’, baš sam dobio inspiraciju, ovaj zadnji logo (prvi na sajtu) mi nekako ima najviše potencijala da zauzme mjesto za definitivno dotjerivanje.

Sinulo mi je zašto npr. ja krećem od favikona i logoa za web a neko ko je okrenut kvalitetnom sadržaju i zaradi od toga, kreće od sadržaja i nenapasnog dizajna.
Uglavnom sam dosad bio skoncentriran na izradu sajta i nj. prodaju, a neki veći sadržaj me nije interesirao (osim ona količina sadržaja da pokrijem SEO).
ps: i favikon sam promjenio u skladu s novim logom pa ko uhvati vremena nek komentira

Eto, biti će nešto i od tebe. :zub:

samo kad se pokrenem :smiley:

Ovaj prvi mi se najviše sviđa! =>
http://www.problem-eliminator.com/images/stories/logo-spiralniv3.jpg

Nakon toga ovaj =>
http://www.problem-eliminator.com/images/stories/logov9.jpg

Uglavnom, napreduješ, napreduješ, nema šta. Samo tako naprijed :slight_smile:

tnx :lula:

Opet sam nešto novo odradio u vezi logoa, treću ideju - malo agresivnijih crta, tako da sam sad već u trilemi oko odabira.
Na kraju ću iskombinirati nešto između i zaokružiti priču.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja