Komentari na pravila oglasnog prostora

Samo nedostaje OIB, Ime, Prezime i Adresa oglašivaća da ne doleti koja prijava :wink:

[quote=“Digital01”]Samo nedostaje OIB, Ime, Prezime i Adresa oglašivaća da ne doleti koja prijava ;)[/quote]Da. Za to stvarno treba odvjetnik. To je takav kaos.

Pa i ne baš, članak 7…

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2011_06_61_1349.html

quote="" U smislu ovoga Zakona sudionikom u obavljanju neregistrirane djelatnosti smatra se i fizička i pravna osoba koja naručuje, posreduje ili objavljuje oglas (nedopuštena reklama) u tisku, putem televizije, radija i drugih medija (organizacija za oglašavanje) ili reklamnih obavijesti na neki drugi način koji je dostupan javnosti.

(2) Naručitelj oglasa je dužan prilikom naručivanja oglasa navesti podatke o svojem identitetu: tvrtku i sjedište tvrtke, OIB, ime i prezime odgovorne osobe ili ime i prezime naručitelja, OIB i njegovo prebivalište, odnosno boravište.

(3) Zabranjeno je objavljivati oglase ako naručitelj oglasa ne dostavi podatke iz stavka 2. ovoga članka.

(4) Organizacija za oglašavanja obvezna je tijelima iz članka 8. ovoga Zakona na njihov zahtjev dati na uvid podatke o naručitelju oglasa propisane stavkom 2. ovoga članka.
[/quote]

[quote=“Digital01”]Pa i ne baš, članak 7…

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2011_06_61_1349.html
[/quote]
To je jača gluparija na hrvatski način. Mogu se dati lažni podaci jer se ne navodi provjera identiteta što je i logično jer oglasni medij nije ovlašten niti osposbljen za provjeru identiteta. Znam slučaj gdje se na temelju izgubljene osobne iskaznice obavila registracija firme kod javnog bilježnika. Javni bilježnik nije kriv jer nije kvalificiran niti nadležan za utvrđivanje nečijeg identiteta.

Kako u ovom slučaju stoje stvari sa prikupljanjem osobnih podataka?

@Digital01
Znam ja sve to, ali treba za to razumjeti ipak odvjetnik. Implikacije su podeblje i ne bih ovdje oftopičario o njima. A i zakon je sročen za ubi bože. Samo ću reći da taj zakon služi za sprječavanje rada na crno, a to što netko proda svoj stari mobitel ili svoju web-stranicu, taj nije na meti inspektora. No, slažem se - kao i uvijek, intelektualna potrčkala su uspjela pisanjem zakona iz guzice u ovoj državi svakog poštenog i časnog građanina učiniti kriminalcem.