Konfiguracija solidne perfomanse i malo novaca

Volim povremeno provjeriti računalne komponente i sklopiti pilu za minimalno novaca, zatim nešto normalno i na kraju perverznu konfiguraciju.
Interesira me mišljenje ove konfiguracije koju sam sklopio za može se reći malo novaca. U pitanju je najnovija memorija ddr4, novi procesor lithography 14 nm, i prosjek neka ploča.
Pa da krenem redom:

  1. Procesor INTEL Pentium G4400, 3300 MHz, Socket 1151
  2. Matična ploča ASUS H110MC, socket 1151, DDR4
  3. Memorija CORSAIR 4 GB DDR4, 2133 MHz
  4. Tvrdi disk 1 TB, TOSHIBA DT01ACA100, 3.5", SATA III
  5. DVD pisač LG GH24NSD1, SATA, crni
  6. Kućište MS Industrial VOYAGER TITANIUM 400 V1, 400W
  7. Grafička kartica Gigabyte GeForce GVN4202GI GT 420 GDDR3 2GB/128bit, 700MHz/1600MHz
    cifra ukupno: 2069 kn (hgspot)
    Znači onako za radit’ na webu, malo vektorsku grafiku i sl.

izbacio bi graficku i dvd pisac i kupio i4 procesor i dodao malo jos novca i kupio pravo napajanje i pravo kuciste. i kostalo bi ispod 3000kn i imao bi pilu, ovako ti imas racunala kakva se prodaju u konzumu, kauflandu i sparu.

Misliš na intel i3 procesor (i3, i5 i i7 )?
da s tim da ovo košta cca 2000 kuna i većina komponenti ima 3 godine garanciju. Nisam siguran da bi intelova grafika integrirana unutar procesora bila bolja opcija od ove.

Intel I3 košta duplo od ovog.

našarafao sam se urednih napajanja i malo boljih tako da nisam neki fan napajanja preko 400 kn. i ova ms možda malo više rikavaju od drugih no cijena je više nego 3 puta manja.
Baš kod sebe imam dva uredna napajanja jedno je modularno drugo nije ali ima aktivni pfc također rikavela.

lapsus i5 sam mislio.

Maknes dvd i graficku, sta ce ti graficka neznam. Imas 500 kuna, pa kupis kuciste i napajanje kak treba. Sve isto sto mozes raditi prije radis i sada samo imas neku sigurnost napajanja i kucista da ce komp trajati malo duze.

Svako napajanje moze izgorjeti, samo ovaj cheap shit napajanja imas vece sanse, a kad ona izgore onda obicno ode sve. Dobro mozda na ovako jeftinom kompu nema neke stete, ali neznam, ja bi dodao jos 1000 kuna kupio i5 i kocusite i napajanje i imao komp za malo dulje razdoblje.

respektiram to razmišljanje.
No onako se bavim konfiguracijama pa mi je ovo zapalo za oko pošto je u pitanju nova tehnologija s ddr4 memorijom i procom u 14 nm tehnologiji izrade sa solidnim karakteristikama kudikamo boljim od nekih celerona a opet u rangu 2000 kuna :slight_smile: .
Nisam nešto za integrirane grafike, u prošlosti sam imao problema s rikavanjem ploča gdje onda moraš sve mijenjat, možda sam u krivu no to je bila tehnologija gdje je grafika bila integrirana na matičnu ploču.
U ovom slučaju je ona u procesoru.
i5 najjeftiniji je oko 1500 kuna (samo proc.) no zasigurno je dobar.
Moram te ispraviti da ova konfiguracija nikako ne može biti kao ono što se nudi u konzumu iz jednostavnog razloga što u sebi ima solidnu grafičku karticu na kojoj se u nekim postavkama možeš bez problema igrati, ima 1 tb disk i dovoljno memorije 4 gb za večinu potreba.
Ova konfiguracija bez grafike košta oko 1500 kn s integriranom intelovom u procu!
ps.
također ova konfiguracija troši maksimalno 200 -250 W ukupno.

Pa da, sta ce ti graficka? Zato i akzem, jer ovo niti je gaming konfiguracija pa neznam sta ce graficka. Taman maknes graficku ako kazes da dodje 500, pa izbacis dvd i imas 700 kn, proc dodje 400kn, znaci imas vec 1100, nazicas negdje jos 300 i imas i5. I to se onda zove pila.

Imam doma dva i5 processora i imam 2 AMDovca, i razlika nebo i zemlja, nazalost moram to reci. Ja sam do prije godinu dana bio teski amdovac, i opcenito nevolim bas intel zbog celerona koji sam imao davno, ali ovaj i5 je PILA, sa samo si mogu misliti kakav je negdje i7.

istina i5 je odličan imao sam priliku raditi na njemu. Također sam dugo bio AMD-ovac :slight_smile: , no intel je sada što se tiče centralnih procesora zakon. Rade odlično, malo se griju i malo troše struje.
Dugo sam imao amd 3500+ na socketu 939 i malo malo neka crkavanja i pregrijavanja.
Sada sve intel, moj privatni je stari intel extreme 6700 4 jezgre, djeci sam sastavio xeona e5450 koji radi već godinu dana ko zvijer. (4 fizičke jezgre, 12 mb cache, stabilan ko svaki serverski proc.
Trenutno mi klinac igra GTA5 na njemu.