Konkurencija među webmajstorima

E ajd sad (iako ovo nije pametno al eto) napravi analizu ciljane fraze (za sajt o kojem je riječ) i napravi analizu svih sajtova sa prve stranice gugla. E sad kad to odradiš vidiš da je relativno lako upasti na prvu stranicu gugla (ako znaš šta radiš) i sad ja ne vidim u čemu je problem ako onaj koji želi zaraditi to učini!
Ja sam to učinio i mislim da bi se isplatilo ući u to područje :wink: . Ja vidim problem u tome da su ljudi spremni do besvijesti gnjaviti sa najosnovnijim pitanjima o zaradi a nisu spremni malo mućnuti glavom i razmisliti o onome što im se kao na pladnju nudi upravo tu na forumu. Pa i na ostalim.
Da smo u americi netko bi tražio recimo 50$ za analizu tog nichea a onaj koji nije u stanju sam napraviti analizu nije mu niti mjesto među nama.
Svi mi koji stvarno nešto zarađujemo od tog interneta najbolje stvari (tj isplative stvari!) smo više-manje našli na forumima,kako našim tako i stranim. Ne vidim u tome ništa loše.

Ok slažem se, ja ideje za svoje sajtove dobivam od drugih. Ali da mi netko kaže da sam spamer a dobiva ideje od mene i radi to isto, mora te izživcirat.

Dase i ja pridružim temi, nekad davno točno početak 2004-e godine pokrenuo sam web o Satelitskoj tematici, prvi u Hrvatskoj tko se sjeća CroTeam-a i bilo je fantastično.

Dnevno je bilo preko 700.000 prikazanih oglasa samo na 1 sajtu u to vrijeme sam imao povlašten status Google oglašivača.

Posjeta prometa para da i ne govorim, ali s vremenom su se počeli redati sajtovi iste tematike jedni za drugim ko gljive poslije kiše.

Promet je naravno smanjen ali ne toliko puno i opet nam je svima bilo dobro.

Mi u našoj branši nismo nikoga optuživali prigovarali već smo se pomagali i svima je bilo dobro.

Danas su postali manje više svi ljubomorni jedni na druge što netko ima jači sajt od njegovog.

Htio sam reći samo da za sve ima mjesta na webu samo je pitanje kako će se tko snaći i na koji način će to odraditi.

Ovdje je spominjan sime_zd neka dječko radi i neka se bori za svakog novog korisnika a kako je tog dobio to je njegova stvar.

I ja sam pokrenuo 2 weba sa igricama iz dosade i zamislite čak imam i posjeta.

Bilo bi nam svima bolje da više radimo i jedni druge manje da ogovaramo.

Pa ja se slažem sa svime, nisam nikoga optužio radi krađe ideje jer mislim da to na netu ne postoji, tko najbolji njemu posjeti, nego radi toga što mi govori da sam ja spamer sa svojim sajtovima a radi sajtove po meni, čak i oglase a meni se usudi reći da sam ja spamer.
Kako se neću izživcirati na to.

Svi mi imamo vecinom spamerske siteove i stranice koji su kopirani. Tvrdit da smo nesto izmislili nema smisla jer iskreno sve sta je vrijedilo je izmisljeno. Naravno svakih par godina dode novi projekt koji donese nesto novo ali to su jako rijetki slucajevi.

Ima dosta webmajstora koji su voljni pomoc jedni drugima i to je super. Ali ima i onih koji su bas ono pokvareni i presebicni al jbg kad su takvi nek im bude.

Zamislite da pokrenemo neki projekt na svijetskoj razini nas desetak sa svim svojim znanjem /siteovima /radom/ trudom.
Vjerujem da bi svi bili financijski zadovoljni al jbg. veliki su to problemi.

Što je to spamerski sajt i kako se prepoznaje spamerski sajt?

Da li je to konkurentski web (bez obzira na sadržaj), web u čije se ime šalju spam e-mail poruke, web u čije se ime postavljaju OT poruke po forumima i blogovima, web koji ima više reklama nego korisnog sadržaja, web koji ima kopirani sadržaj ili možda nešto sedmo?

Da li postoji osoba na ovome forumu koja je vlasnik bar jednoga flash igre sajta, i da li vi radite printscreen od svake igre i smanjujete ga za rezoluciju za thumbnail igre, vjerujem da ne, sasvim je normalno krasti takve stvari.

Da, radim ručno za svaku igru. Istina, nisam se pretrgo od posla jer imam samo 50-ak igrica. :slight_smile:

EDIT: Pardon, točno 50 igrica.

[quote=“trnac”]Da, radim ručno za svaku igru. Istina, nisam se pretrgo od posla jer imam samo 50-ak igrica. :slight_smile:

EDIT: Pardon, točno 50 igrica.[/quote]

E svaka čast, ali čemu trud kada će netko i od tebe kopirati…

[quote=“trnac”]Da, radim ručno za svaku igru. Istina, nisam se pretrgo od posla jer imam samo 50-ak igrica. :slight_smile:

EDIT: Pardon, točno 50 igrica.[/quote]

Zato ja jesam, 10 ak tisuća ručno, svaka svoju sliku ima, ručno odrezanu, a tek opis igrica, više bi se našlo pravopisnih grešaka nego webmasjtora na ovom forumu :slight_smile:

:klanjamse

:nono: Pravopisno korektan tekst je uvijek uvjerljiviji od teksta s pravopisnim pogreškama. (Ne govorim o novohrvatskom jeziku i s*anjima koje rade od njega).

E inace, 15h sam na poslu :slight_smile: Sad kao idem doma. Malo je muka zadnjih 3-4 dana i mucim se s developerima i tako, pa pardon ako nema sve smisla, ponekad malo surfam i pisem gluposti kad je pressure. I ugl, dođem 12h kasnije i vidim “konkurencija među webmajstorima” tema haha.
Kome mogu “zahvalit” za temu? Nvm.
I vidim da se moja sandbox pozicija proziva u biti. Sto mi je kul jer sam u sandbox a prvi bravo ja.

Ugl, znaci, redom:

“oglas-spam” izraz.
E to sam inace mislio ponajvise na npr na
http://

gdje (eto ti free deep backlink, btw) gdje npr imas 40 ikona, 10 oglasa i jedan content.

To je bila i sala. Mislim, zato i neidem u juznu dalmaciju na more jer temperament mi ne pase.
A najjace je dao sam ljepo jednu useful informaciju i nasalio se. Mislim, stariji sam nesto od prosjeka ovdje, neda mi se trljat na svaku, s godinama to dođe. Da si reko da sam supak i nek od*ebem ok. Reko bi i ja, sori. Ovako bezveze. Mislim, ljudi smo ne.

E a sad, konkurencija među webmajstorima, i moj web koji se proziva plagijatom valjda, kajjaznam :slight_smile:
Moj web je nastao dana kad sam shvatio da je taj izraz specificno “igre za odrasle” onako dosta prazan, lagan. Lagan ko i sve na google.hr ako dobro radis analize. Top 10, jedan corak rezultat i 9 simetovih domena. Lagan, bar po pitanju smjestaja u top 10, ne top 1 :slight_smile: Sime bolje radi optimizaciju za djecje igre nego za one za odrasle. (znam i to zasto al druga tema :D, kad bude neka “kolko ulazete u analize” budem pisao ) Ko ne vjeruje, moze pocet od backlinkova na yahoou i uspoređivat malo. Analiza konkurencije pokazala mi je tad da nije mozda tesko dobit top 10 poziciju, jednu od njih.

E i tako ja misleći kako bi mogao vjerojatno top 10 uzet bar neku poziciju, krenem u to. Jos da bude gore, ono uzmem s 2x “-” domenu, zayebem se na adwords toolu i uzmem “igrice” i ode Nosf u posao. Jalov. Jer mislim, nakon 15 dana sandbox i onda dalje ono muka. Radis al za sicu (cak i moralno) i lipe na kraju nisam vidio bar jedno 5 mj od projekta. Bog zna da sam u procesu izvrnuo naopacke web trazeci neke fore da to monetiziram drugacije od etargeta. Napisao cak, ljudi moji, neki ajax chat s fortumom hahaha, al proslo lose :smiley:

E i ugl, da ne pisem bas sve, 6-7 mj kasnije, puf. Zasluzeno (da, tu mozem odgovarat na pitanja zasto to mislim) prvo mjesto. Vidjet cemo di ce to ic i kak ce ispast, ali jeziga, tu sam di sam zasad. I ako uzmete u obzir da ja radim 10-ak sati na dan u golemoj softverskoj IT firmi a 1-2h max za sebe, dost sam ponosan na rezulate koje postizem.

I dalje mislim da se mozemo salit. Ako ti mislis moje 3 zone s tvojih 10, sime, uspoređivat, onda ne kontas ni salu ni zbilju. Al ok, mogu ja dalje s tim nije greda. Mislim, nit je bitno. Fakat.

Ontopic?
Konkurencija? Pa mi smo svi ista bransa, i iako “radimo skupa” radimo kontra. Ko misli da nije tako pa ofkors da je u zabludi.
Ako 50 ljudi ide na top 10, top 10 je i dalje samo top 10. U svemu. Ne samo webu, inace.

Ugl, tak nesto, eto.

Odgovorio bi ti ali spava mi se :slight_smile:

Samo jedan ispravak netočnog navoda, bibinje je u sjevernoj dalmaciji.
E nemoj mi linkati sajtove, ne volim to baš. Prihvaćam da su spam, al jbg, jedino tako mogu zaradit, što da ja sad napravim, maknem oglase i bankrotiram. Jedino ako ćeš me ti financirati.
Evo zamolit ću trnca da obriše taj link, valjda hoće.

A mislim, kod nas u rvackoj cenzure di god pogledas. :smiley:

Btw, ja nisam ni jednom reko da su tvoji sajtevi spam. Svaka cast na dobrom poslu s njima, cesto te i spomenem kao dobar primjer kolegama koji su ko CreatifCode :))) (vidim da se uplicem u novi problem, al fuck it takvi su dani).

Ti reci da to ne radis s ciljem da postignes blind clickove, i ja cu velikom fontom napisat da sam kreten. Cak mozda i sajt napravit. (aj blog, da ne trosim 50kn bezveze).
E a druga stvar, jos mi nisi reko - jel bar pali sto se CTR tice na etargetu s djecom? Pitanje sam postavio, al nestalo je u migraciji tema.

Pale, ovi lijevo i desno su ti najbolji. E nešto se čudno zbiva na googlu za pojam igre za odrasle. Sve živo se izmješalo zadnje vrijeme, vidim na anlyticsu, obično kad jedan padne drugi se digne, meni su svi pali.
Uf nemoj Creatifu, on me ne voli.

Inace tome je razlog jedan dost jednostavan princip. Sto su pali, mislim. I cak, sto me s moje pozicije i veselilo (jbg), nema veze samnom.
Vidjet cemo kako ce ispast kroz krace vrijeme kad vec guglu treba u biti i vremena da se poslozi, ali ja imam teoriju. I so far, drzi. Tako da, razmisli samo malo i skuzit ces zasto.

p.s.
Za sve ostale, nisa vise nije lagana. Bar 8 mj igre protiv nas lol :smiley:
I to imate malo sanse, Resistance is futile. :stuck_out_tongue:

A sad nek netko preuzme si temu i prica, ja odoh.
Ajda bokic. :slight_smile:

Vrag te razumije što pišeš. Ma prije se dalo s tim sajtovima dignut i 100+ kn na etargetu dnevno, sad nema neke koristi od toga pa mi se neda mislit što google kani s njima. Valjda će ostavit koji posjet i meni a ne sve tebi, al mogao bi se sjetit barem od koga si dobio ideju za sajt :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja