Kopiranje sadržaja sa vlastite stranice

Pa ovako. Mene sad zanima da li je u redu da kopiram sadržaj sa svog sajta (Recimo jedan podnaslov sa starog članka ubacim u novi copy/paste metodom). Zanimame da li ce u toj situaciji biti narusen SEO ili tako neke gluposti i da li generalno mogu imati neke posledice zbog toga?

Pričaš o heading tagovima? Dugo vremena su bili jako važan faktor pri rangiranju, ali situacija se malo promijenila iako svi u praksi uglavnom nastavljaju da trpaju glavne keyworde u svaki moguci heading tag. Bitna ti je naravno struktura članka i bitno je da Google shvati tvoj tekst kao i korisnik koji ga čita i zbog kojeg to pišeš na kraju krajeva, nije baš da moraš da koristiti isti heading (h2,h3, ne govorim o glavnom) na više članaka, ali i ako se desi da imaš preklapanje, mislim da ti nece stvoriti nikakav problem.

1 Like

Podnaslov koji se uklapa prirodno u drugi članak naravno, nikakav problem. Izbjegavaj kopiranje sadržaja (većih odlomaka), naslova članaka i tako. Svaki sajt ima istih podnaslova u raznim člancima, npr. ja osobno u svaki review članak imam Pros and Cons, ne možeš to gledati kao “copy/paste” slučaj.

A baš pravo kopiranje sadržaja izbjegavaj jer nema smisla, ako ti je neki članak loš, ne piši novi na tu temu već ovog prepravi… To je barem moj savjet

1 Like

Mislim da se nismo razumeli. Ja sam hteo jedan svoj članak da prekopiram i da ga stavim kao deo novog. Znaci većinski sadržaj tog starog članka bi želeo sadržati kao materijal za ovaj novi (Bukvalno bih ga samo zalepio copy/paste). Pa me zanima da li to moze narusiti SEO optimizaciju cak i ako sam ja tehnicki kopirao sadrzaj sa mog sajta. Inace, taj stari clanak bih i obrisao.

Može se tretirati kao duplicirani sadržaj, ti si ga napisao - znači unikatan je, ali to što ga objavljujes 2 ili više puta na različitim stranicama na svojoj domeni svejedno znači duplikat i nema potrebe to da radiš. Ako npr. spominješ neku temu koju si detaljnije obradio u tom starijem članku onda uradi rewrite 1-2 paragrafa i ostaviš interni link ka toj stranici (Pročitaj više: [link]), tako bi bilo najbolje…

Ako ćeš ubaciti tekst koji se nalazi na staroj stranici a zatim tu stranicu obrisati kako kazes, onda je ok. Ako ti je stari članak već rangiran, umjesto da dobijes 404 tu, postavi redirekciju…

1 Like