Korisne php funkcije

Htio bih da ovdje postate neke php funkcije koje mogu biti korisne.
Kad kažem php funkcije mislim na one koje ste sami napravili ili koje ste našli na netu.

Mozda bi administratori foruma mogli dodat neku dodatnu rubriku za takve stvari.
Ja to obicno po php.netu to trazim, pa ako ne nadjem onda idem u samostalnu proizvodnju funkcije.
ali to trazenje se nekad (često) oduzi.

eto sugestije administratorima. Siguran sam da ce taj odjeljak biti dobro posjecen.

Podrzavam ideju, cak bi bilo odlicno da svaka funkcija ima svoju temu, pa se ispod mogu posti i modifikacije drugih koji su iskoristili funkciju i dodali nesto svoje ili nesto izmjenili

ma tribalo bi ih samo nekako kategorizirat.
mislim kad bi se stavljale modifikacije, onda bi sve postalo nepregledno.
puno varijacija, izgubi se poanta.
tribalo bi bit sve kratko i jasno (koliko god to moze bit).

jedino sto bi se administratori morali mali vise posvetit tome i prakticki svaku funkciju istestirat, jer ljudi postaju svasta, pa bi bilo svakakvog smeca tu.

onda bi možda trebalo napravit cijeli websajt, a ne kategorija foruma.

inače mislil sam napravit jednu nazovimo ju skriptu od nekolko datoteka ( imenovanih po kategorijama)
koja bi sadržavala funkcije

Evo dok vi raspravljate gdje bi šta trebalo biti, ja bih doprinjeo jednom malom funkcijicom koju sam napisao neki dan jer mi je trebala za uploadiranje slika sa jednog sitea na 50-ak drugih siteova (administriranje svih domena sa jednog mjesta).
Problem je naravno bio u tome što nisam mogao uploadirat direktno (sa move_uploaded_files) na ostale domene.
Pa sam napravio sljedeću funkciju, koja bi možda mogla nekome dobro doć (doradio sam je malo sa kratkim helpom za lakše korištenje)

<?php // ****************************************************************************************** // Jednostavna FTP upload funkcija - [email]dmitrecic@gmail.com[/email] // // Koristenje: // // Primjer: datoteka koju zelite podici zove se 'slika.jpg' i nalazi se // u folderu 'images/' koji je u istom rootu kao i stranica // na kojoj se nalazi ova funkcija. // Domena na koju zelite uploadirati tu sliku je 'ftp.site.com' // korisnicko ime je 'korisnik', zaporka je 'zaporka' // a folder u koji zelite uploadirati zove se 'pictures' i // nalazi se u rootu domene: // // FtpUpload ("ftp.site.com","pictures/", "images/slika.jpg", "korisnik", "zaporka"); // // // U slucaju greske funkcija vraca sljedece vrijednosti: // ----------------------------------------------------------------------------------------- // -1 = Nisu poslane sve obavezne varijable prilikom pozivanja funkcije // 0 = Upload nije uspio (svi drugi razlozi) // 1 = Upload uspjesno izvrsen // 2 = Neuspjelo spajanje na FTP server // 3 = Neuspjeli login na server (pogresno korisnicko ime ili zaporka) // ****************************************************************************************** function FtpUpload($host,$path,$local_file,$user,$password) { //provjeri jesu li poslane sve trazene varijable if (empty($host) || empty ($path) || empty ($local_file) || empty ($user)) { return -1; } if (!$conn_id_ftp = ftp_connect($host, 21)) { return 2; } if (!ftp_login($conn_id_ftp, $user, $password)) { return 3; } // provjeri path, ako nema slash na kraju, dodaj ga if (substr($path,-1,1)!="/") { $path.="/"; } // default naziv uploadirane datoteke je isto kao i datoteka koja se uploadira $path.=$local_file; // sve je OK, kreni sa uploadom ftp_pasv ($conn_id_ftp, true); $upload = ftp_put($conn_id_ftp, $path, $local_file, FTP_BINARY); ftp_close($conn_id_ftp); if (!$upload) { return 0; } else { return 1; } } // ****************************************************************************************** // kraj funkcije FtpUpload // ****************************************************************************************** ?> <?php // primjer $status=FtpUpload ("ftp.site.com","pictures/","slika.jpg","korisnickoime","zaporka123"); echo $status; ?>

Eto. Doradite si po mjeri :slight_smile:

[quote=“dmitrecic”]Evo dok …
Eto. Doradite si po mjeri :)[/quote]
Hvala

šteta
nema baš previše postova

Funkcije se stavljaju u klase pa postaju metode, a klasa ima u ovome repozitoriju:
http://www.phpclasses.org/

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja