Korisnici Google Adsensa u Hrvatskoj i BiH od nedavno imaju opciju i Wire transfera

Na business accountu?

Iz koje si zemllje?

Iz Hrvatske…

I sto posto si siguran da se radi o Business accountu? Pod “payment settings” ti piše “Business” kao na slici poviše? Pitam jer meni nema nikakvih promjena.

Da, samo od jučer se više ne zove “Account Type” nego “Tax status” -

Hm ne znam što čekaju onda s mojim accountom… ovih čekova mi je više pun k…

Evo danas i meni uveli ovo novo placanje… sada me interesuje ako mi racun glasi na jedno ime a adsense prijavljen na drugo da li ce biti nekih problema??

Pretpostavljam da postepeno uvode nove opcije korisnicima, ne vidim razlog zašto bi neki imali mogućnost plaćanja putem novih metoda, a neki ne.

Jesu ti poslali kakvu email obavijest?

ne nego u admin panelu stoji obavijest “Vaš je račun nadograđen na novi sustav plaćanja” - s linkom na stranicu - https://support.google.com/adsense/answer/2569265?hl=hr&utm_source=aso&utm_medium=link&utm_campaign=ww-ww-et-asfe_

ja to jos nemam imam samo novi update izgleda stranice

Šta se događa sa porezom ?

Nisam ekonomske struke ali mislim da svaka bankovna transakcija ima svoj “kod” (šifra opisa plaćanja) pod kojim se vrši transakcija pa tako se razlikuju uplate: mjesečne plače, paušal, plaćanje računa, najam, donacija, …

Dok su bili čekovi moglo se navesti da je to donacija od googla …

Ako se ne varam FINA (Financijska Agencija) ima uvid u bankovne račune tj. uplatu.
Ako se uplata registrira kao dohodak velika je vjerojatnost da će FINA imati podatke o svim uplatama na Vaš račun i automatski na kraju godine morate platiti porez za dohodak od samostalnog rada + razliku za mirovinsko iako ste zaposleni u nekoj firmici koja jedva isplaćuje placu …
Da skratim, možda ostajemo bez 50% mukotrpne zarade koja je i ovako mizerna :frowning:

hm…, šta mislite o tome? ima netko da se donekle kuži u tu ekonomsku birokraciju, poreze,…?

Naravno da da. Zato tko god moze neka koristi WU isplatu.

Dok god nenagledaju WU samo preko njega ce mi ici isplate

Ako godišnje ne prelaziš 50.000KM nema naknada…koliko ja znam…

i WU se nadgleda …
U WU ne navodi se točno koja je vrsta novčane transakcije ali se u formularu mora ispuniti OIB… dakle opet FINA

Mislim da je HR Vlada prije dva dana amandmanom na prijedlog Zakona odustala od oporezivanja dobitaka manjih od 750 kuna… država nema para… sve će se oporezivati…

Čisto sumnjam. ZnaČi WU transakcija u pošti prolazi kroz filter od FINE, pa tek onda do pošte, ili ? Ne kužim kako bi to FINA mogla znati. Postali ste toliko paranoični da imam filing da ako ja sad napišem svoj OIB na komad papira, da FINA vidi čak i to :smile:
Po tome ako meni baba iz Engleske šalje 500 funti mjesečno preko WU, ja i na to plaćam porez, jer, eto, unesen je OIB na WU obrazac…

Nadam se da ste u pravu…
Samo neznam sta ce im OIB na obrascu ako nije vezano sa poreznom…

Za podignut lovu na wu inace netreba niti osobna. Dovoljno je znati kontrolni broj i tocan iznos love ali nas WU u posti trazi malo vise…

Mozda posta ima obvezu prijaviti fini svaku transakciju vecu od xxx kn … nagadjam…

Zar se tu ne radi isključivo o žiro računima? :confused: Koliko samo ja mogao pročitati na internetu, na tekuće račune nema uvid. Nek me ispravi netko ako griješim i nek objasni, i mene ovo zanima.

upravo tako, depozitne tekuce racune niko ne vidi, a sto se westerna tice ne prati ih fina nego uskok i to samo preko 100k

Da li je neko iz BiH dobio opciju wire transfer ???