Korisnici sami dodaju sadržaj

Pozdrav. Posjedujem web stranicu iz linka u opisu…zanima me dali postoji neki način da korisnici sami dodaju sadržaj, npr. kao imaju polja nick, naziv utakmice, analiza utakmice, to ispune i kliknu dodaj i sadržaj koji su dodali se prikaže negdje…dali postoji kakvo besplatno rješenje za ovo ili moram platiti?

Koji je to CMS?

To je Googleov servis ako se ne varam, zar ne?
Naime to nećeš moći sa tim CMS-om napraviti iz razloga što nemaš pristup bazi podataka te onda nemaš gdje ni upisati podatke te ih kasnije povući na stranicu da ostali čitaju.

da. ok, onda mi preostaje samo da mi salju na mail preko kontakt forme pa da ja kopiram na sajt…hvala!

Tako je. Zašto radije ne napraviš sam svoj CMS za takve stvari?
Za ovakvu vrstu web stranica (kladioničarskih tipova, je l’) ti ne treba puno više od samo prikazivanja članaka po datumu upisa i to je to.

Napraviš si sam takav prilagođeni CMS za svoje potrebe praktički za tili čas, a onda možeš kasnije dodavati/uređivati što te volja, kao npr davati korisnicima mogućnost da pišu vijesti.

mislim da ne mora da se zamara da pravi sam svoj CMS. Verovatno već postoje gotove skripte za tako nešto, jer su kladioničarski sajtovi popularna stvar.

Ja predlažem WordPress i još neki plugin. Ima nekoliko plugina preko kojih useri mogu da dodaju sadržaj.

Evo kako sam ja to rešio na WordPress-u, mada nije ništa specijalno:
http://crtanifilm.net/wiki/napisi-tekst/

Plugin se zove uCan Post.

[quote=“toniperic”]Tako je. Zašto radije ne napraviš sam svoj CMS za takve stvari?
Za ovakvu vrstu web stranica (kladioničarskih tipova, je l’) ti ne treba puno više od samo prikazivanja članaka po datumu upisa i to je to.

Napraviš si sam takav prilagođeni CMS za svoje potrebe praktički za tili čas, a onda možeš kasnije dodavati/uređivati što te volja, kao npr davati korisnicima mogućnost da pišu vijesti.[/quote]

Ma nemam ti ja nikakvog znanja :stuck_out_tongue: Jedva preko bloggera razumijem uređivati web sajt i još se mučim promjeniti nešto u dizajnu :smiley:

[quote=“Dzoni-GS”]mislim da ne mora da se zamara da pravi sam svoj CMS. Verovatno već postoje gotove skripte za tako nešto, jer su kladioničarski sajtovi popularna stvar.

Ja predlažem WordPress i još neki plugin. Ima nekoliko plugina preko kojih useri mogu da dodaju sadržaj.

Evo kako sam ja to rešio na WordPress-u, mada nije ništa specijalno:
http://crtanifilm.net/wiki/napisi-tekst/

Plugin se zove uCan Post.[/quote]

Razmislio sam ipak i bolje je da mi šalju direktno na mail pa da ja objavljujem, jer ako pustim da sami dodaju bez moje provjere mogu spamati i gluposti pisati…ali hvala ipak na trudu za pronalazak plugina :smiley:

Vjeruj mi da nije tako bolje. Zašto? Samo se zamisli da si ti korisnik i da si na kladioničarskoj stranici te da moraš slati tipove na mail na reviziju pa onda kada vlasnik to sve pročita (ako i pročita) hoće li to objaviti? Zar se ne bi odmah okrenuo nekoj drugoj stranici koja to radi sve automatski? Ti svakako možeš preko Wordpressa zabraniti određenima da pišu članke kada vidiš da počnu sa spamanjem, tako da… Osobno bih više i sam volio takvu opciju.

Bilo kako bilo, sretno. :wink:

zasto ne postavis za registrovanje clanova, i ko god se registruje moze objaviti analizu, u kategoriji kojoj ti dozvolis da objavljuju, i mislim da postoji opcija da ti prvo moras da odobris da bi ta analiza bude postavljena na sajtu. sve se to moze odraditi pomocu pluginova :wink:

Pa reče vam čovjek da se ne razumije u to i da nema pojma kako bi to izveo a vi napali sa wordpressom :smiley:

E baš to :smiley:

nemaš šta da se ne razumeš.

Sve je vrlo jednostavno i do večeras možeš da podesiš uz malo truda. Nemoj odma da odustaješ.

Plugin koji sam ja naveo ima opciju da se to što ti posetioci napišu ne objavljuje odma, nego ti možeš prvo da urediš, pa onda da objaviš, a pored toga ima i mnoge druge opcije.

Stvarno je sve jednostavno, samo označavaš i eventualno neke stavke dopunjavaš i to je to… nikakvi kodovi, nikakvo programiranje…

[quote=“Dzoni-GS”]nemaš šta da se ne razumeš.

Sve je vrlo jednostavno i do večeras možeš da podesiš uz malo truda. Nemoj odma da odustaješ.

Plugin koji sam ja naveo ima opciju da se to što ti posetioci napišu ne objavljuje odma, nego ti možeš prvo da urediš, pa onda da objaviš, a pored toga ima i mnoge druge opcije.

Stvarno je sve jednostavno, samo označavaš i eventualno neke stavke dopunjavaš i to je to… nikakvi kodovi, nikakvo programiranje…[/quote]

Aman čovječe vidiš da je na blogger.com, nema hosting, samim tim ne može nabaciti wordpress ni taj tvoj plugin.

Hepek je sve rekao :smiley:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja