Korištenje absolute pozicioniranja

Radim statičnu stranicu u kojoj ću promovirat nekakav proizvod. Stranica se sastoji većinom od fotki tako da nema mjesta za tekstove i različitih veličina fontova, fluidnih layouta (kako to na hrvatski reć?) itd.

Svaki red ima točno određenu visinu, a u jednom redu napravio sam jquery galeriju preko koje sam stavio proziran okvir png slike, tako da sam na taj način napravio okvir na toj galeriji.

Layeri na stranici su relative ali taj sa png slikom je absolute sa top: 300px; vrijednosti.

Dali je to “korektan” način štimanja layouta? Ne znam dali je to amaterski, ali stranica mi u FF i Safariju izgleda identično.

Da li mozda koristis tablice (redovi?)

[quote=“T19M”]Radim statičnu stranicu u kojoj ću promovirat nekakav proizvod. Stranica se sastoji većinom od fotki tako da nema mjesta za tekstove i različitih veličina fontova, fluidnih layouta (kako to na hrvatski reć?) itd.

Svaki red ima točno određenu visinu, a u jednom redu napravio sam jquery galeriju preko koje sam stavio proziran okvir png slike, tako da sam na taj način napravio okvir na toj galeriji.

Layeri na stranici su relative ali taj sa png slikom je absolute sa top: 300px; vrijednosti.

Dali je to “korektan” način štimanja layouta? Ne znam dali je to amaterski, ali stranica mi u FF i Safariju izgleda identično.[/quote]

ako ti radi u IE , bacaj je Van.

Inače moj iskustvo ako radi u Operi na svim OS-evima i browserima bi trebalo radit . . .

Ne ne, koristim divove…

širina stranice je fiksna, mora bit - zbog slika. Ako je širina 500 px, mogu sa float left i right stavit 2 div-a u svaki red neke širine koja zbroji 500 px i tako kontrolirat “red” stranice.
Kako je u svakom redu jedna slika, visina stranice nikako ne može bit fludina, ako je fotka visoka 400 px, nemože to bit manje od 400, pa element mogu stavit na recimo 450 px visine i znam da će bit uvijek 50 px ispod te fotke od 400 px u svakom browseru.

Znam da nije možda ogledna semantika, ali treba nekad bit praktičan, ovo je stranica koja nema neke aspiracije za SEO ali mora bit ispravna u svakom browseru, a ne vidim kako nebi bila sa ovim načinom.

Sugestije ako se varam :kuc:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja