Korištenje "bih" u krivom licu

Zar se samo ja naježim kad procitam rijec “bih” upotrebljenu u krivom licu? Ima nekoliko clanova koji to intenzivno rade i svaki put me produ trnci kad to procitam.

Inace mi ne smetaju takve stvari ali ova me godinama bode u oci tu na forumu -.-

[quote=“w00t”]Zar se samo ja naježim kad procitam rijec “bih” upotrebljenu u krivom licu? Ima nekoliko clanova koji to intenzivno rade i svaki put me produ trnci kad to procitam.

Inace mi ne smetaju takve stvari ali ova me godinama bode u oci tu na forumu -.-[/quote]

Mozda njima bih (Bosna i Hercegovina) lezi u srcu :D, pa stalno grijese

Pogrešna upotreba kondicionala ili šta? Daj koji primjer.

http://fc01.deviantart.net/fs48/f/2009/192/3/5/Grammar_Nazis____The_Motivator_by_ZlayaHozyayka.jpg
:potboy:

[quote=“orca”]
http://fc01.deviantart.net/fs48/f/2009/192/3/5/Grammar_Nazis____The_Motivator_by_ZlayaHozyayka.jpg
:potboy:[/quote]

Na pravopisu treba inzistirati uvijek i na svim mjestima.
Ako se to neće raditi, doći će generacija sreče koja će pisati baš kako je navedeno u brošuri FER-a.

Evo danas na primjer:
http://webmajstori.net/forum/showthread.php?p=228923#post228923

[quote=“w00t”]Evo danas na primjer:
[/quote]

Trebao je napisati “bi”? nerazumijem zašto neki forsiraju na pravopisu. Ja naprimjer neznam ije i je i nikada to neću naučiti, jedino ako budem štrebao svaku riječ napamet. I ja osjetim kada netko zezne slova č i ć, kao što je šime, ali čovjek jednostavno ako mu to nije urođeno nemože razlikovati osim da kao što sam spomenuo uči napamet, što nejde. Po meni pravopis nije važan skroz dok se mi kužimo.

Btw nevidim (ili ne vidim, neznam(ili ne znam)) poantu žašto se forsira da se te riječi kao što su neznam, te riječi sa ne, moraju znati pisati pravilno, ali što uopće i je pravilno, samo zato što je netko nematnuo da se neke riječi pišu zajedno ja moram to znati, opet da se mene pita ja bi to sve odvojeno i tada bi bilo svima lakše, čemu komplicirati.

Isprika na mojim greškama gore svima onima kojima je to važno!

Mene strahovito bode nejde.
Ne slažem se s tobom, jer pravilno pismeno izražavanje nije pitanje toga razumijemo li se mi ili ne, već žalosni pokazatelj da čovjek ne čita ništa osim portala i facebooka, a lektire je u školi prepisivao.

[quote=“w00t”]Evo danas na primjer:
[/quote]

Kad si se vec uhvatio to BI i BIH prvo pitas onda odakle je momak
jer ne govori se svuda Ja bi …

Ako pogledas nasu gramatiku u nazad pravilno oduvijek je bilo Ja bih … al po novom jebiga SAMO DA SE MI RAZLIKUJEMO OD SRBA odbacili smo BIH i presli na BI :slight_smile:

Elem evo ti :

[quote=“djomla”]Kad si se vec uhvatio to BI i BIH prvo pitas onda odakle je momak

Ako pogledas nasu gramatiku u nazad pravilno oduvijek je bilo Ja bih … al po novom jebiga SAMO DA SE MI RAZLIKUJEMO OD SRBA odbacili smo BIH i presli na BI :slight_smile:

[/quote]

Nadam se da zajebavaš.

@ MeeGO

Nema to veze sa urođenošću, to je samo opravdanje da se ne uči. Postoje pravila koja se mogu naučiti i dovoljna su za 99% situacija, pogotovo za komunikaciju na forumu. Mi živimo u jednom zanimljivom vremenu gdje je svaki zahtjev za kriterijima označen ka nešto konzervativno, danas sve prolazi.

[quote=“djomla”]Kad si se vec uhvatio to BI i BIH prvo pitas onda odakle je momak

Elem evo ti :

[/quote]

Prvo lice jednine moze bih, ali se najezim na ti bih, on/ona/ono bih i slicno.

Da se samo dovrsim. Ne smeta mi kad neko napise ne znam ili napravi neku gresku, iskreno i ne gledam jer ovo nije samit lektora i profesora hrvatskog jezika a sumnjam da velika vecina i zna gramatiku koliko se kurci da zna.
Obicno pisem dok sam na poslu i uvijek je neka guzva, nemam vremena da gledam da’l sam gramaticki ispravno nesto napisao, samo procitam da vidim ima li smisla recenica :slight_smile:

I iskreno zaboli me neka stvar za pravilno izrazavanje… bitno je da se prenese znanje i dobije odgovor, a svak nek se brine za svoje obrazovanje po ovom pitanju nema sta da mu neko drugi bude lektor i da ga lupa kitom po glavi zato sto je napisao ‘neznam’ … hu d fak are ju (who the fuck are you) :slight_smile:

Sta ti pak hoces ? Ako te zanima rasprava, imas i znas nesto da kazes molim te slobodno to uradi. Ovako ispadas smijesan.

Tu si napisao takve gluposti, da ti se svaki pismeni čovjek mora nasmijati.

Molim te kontaktiraj nekog profesora hrvatskog ali preko 40 godina, znaci starijeg i iskusnijeg i pitaj ga za ovo sto sam ja rekao. Onda dodjes i kazes djomla ne to nije tako nego je ovako. I to je konstruktivno. Al ovo kako ti odgovaras, mislim ako nemas nesto konstruktivno za izjaviti onda cemu reply? Nabijas postove? Dosadno?

[quote=“w00t”]Prvo lice jednine moze bih, ali se najezim na ti bih, on/ona/ono bih i slicno.

[/quote]

Ja nikad nisam cuo ni primjetio na netu da neko pise ‘ti bih’ ili ‘oni bih’ mislim ne samo da je pogresno kako god okrenes nego nema ni smisla.

Mene nervira ova paginacija na forumu kad mi napiše ‘Zadnja’, a sta gdje je prednja? :slight_smile: To je tek greska :slight_smile:

[quote=“Riba”]Mene strahovito bode nejde.
Ne slažem se s tobom, jer pravilno pismeno izražavanje nije pitanje toga razumijemo li se mi ili ne, već žalosni pokazatelj da čovjek ne čita ništa osim portala i facebooka, a lektire je u školi prepisivao.[/quote]

Istina, nečitam ništa drugo osim portala, fb nemam, a lektiru nisam niti jednu pročitao u životu, ja knjige nevolim, so sue me.

Po meni bi narod trebao kreirati jezik a ne neki književnik. Negdje prije na tv-u čujem da je dodano par novih riječi u HR jezik, i nitko u prilogu od ispitanih građana nije čuo te riječi, koja je poanta toga?

poenta :slight_smile:

I ovako mozemo u svakom threadu da se napucavamo … ima li smisla?

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja