Korištenje karaktera iz crtića

Ovo si mnogo dobro rekao :wink: , kad se razmisli o tome, to potvrđuje samo sebe. Vjerovat ću stoga.

Hvala :wink:

Verovatno si podsvesno emotivno vezan za Praskatona, tj crtac volis, nostalgija,…, pa te radi.
To uopste nije znak da ce i drugi tako reagovati, cak sasvim suprotno ako bi koristio njegov lik.
Ali zakljucili smo da ga neces koristiti, kopirati 1 na 1 i tu se prica zavrsava, sve ostalo je dozvoljeno.

Inace i dalje mislim da ti je vizuelni identitet ovog detektiva must have, nevezano za obim projekta.
Nije to skupo da platis nekog da nacrta ako sam ne umes ili nemas nekoga ko to radi.
Od freelance sajtova pa redom, nadji nekog artistu koji ti odgovara stilski i to je to.
Iz prostog razloga sto je web takva platforma, sve je vizuelno, ne pravis ti audiobook, a i to da radis trebao bi ti cover art.

1 Like

Obavezno objaviti link videa kada bude završen, zvuči mi jako interesantno/originalno. Može i na pm. Tnx.

Fala. Dobio sam dosad dosta pozitivnih komentara…tj. prijateljima izmamio osmjeh na lice sa idejom, a i sam sebi. Tako da polažem nadu…, al opet, bitno je da ispadnu filmići vizualno dobro…i da tekstovi dobiju koliko toliko kvalitetan humor. A tu se daju stvari uprskati putem…što se, nadam se, neće desiti :smile:

Filmiće budem svakako objavio i ovdje…samo neće to tako skoro. Imam još koji mjesec za završetak projekta kojeg bi prezentirao, a ovo će u najboljoj varijanti biti gotovo paralelno s projektom.

Da malo oživim temu, jer ovo ekšuali kreće :slight_smile:

Pod upitnikom su mi video materijali.
Ima li neko ideju kako se može proći koliko toliko povoljno sa pripremom video materijala, a da je koliko toliko i kvalitetno. Ne tražim sada neznam kakvi crtić sa velikim fps-om…većina scena može biti doslovice statično gdje se detektiv pojavljuje u ovom ili onom obliku… eventualno vrti očima i miče ustima, ali se u globali pojavljuje statičan. Neka sugestija kojim putem?

Druga stvar, koliko bi procjenili honorar za glas od glumca? Zbog situacije da sami financiramo ovaj već trogodišnji projekt (web, ne crtić) …gospodin Popović je rekao da sami odlučimo koliko možemo dati za honorar, da je on uvijek više motiviran idejama koje mu se sviđaju. To je lijepo čuti od njega, ali …nemam pojma ni okvirno što ponuditi, a da možda previše ne podcijenim njegovu pravu vrijednost i njega kao osobu. S druge strane, stvarno nemamo love za razbacivanje…
Pa eto, što vi mislite kolika bi bila realna cijena za takav honorar?
Dužina montiranog videa će biti cca 10 min. (nekoliko kratkih epizoda)
Zahtjevi oko snimanja, nema ih. Doslovice može s nekim malo boljim mikrofonom (da nije baš mobitel) …u kućnoj radinosti…

Svako mišljenje, dobrodošlo :slight_smile:

De otvoreno mi napisi ovdje ili u poruci koliko mozes dati ukupno za glas, pa cu vidjeti nesto…

Ako je neka poznata ličnost ta koja sinkronizira onda vjerojatno bi ti uzela oko 2-5 tisuća kuna, a ako nije poznata osoba nego netko random onda to sve ovisi o dogovoru… Po meni ako se to može napraviti u jednom danu onda je honorar do 500 kuna sasvim ok, ako je više dana onda možda do 1000 kuna… naravno možda možeš naći i nekoga jeftinije… recimo ja sam jednom prilikom imao neki skeč za koji sam trebao sinkronizaciju od manje od minute, a trebao mi je glas Zdravka Mamića i onda sam jednom od njegovih imitatora platio pivo i dao 200 kuna…i čovjek je to snimio u studio kod nekog svog frenda… tako da sve ovisi kako se dogovoris…

Čitao sam samo zadnje dvije poruke i prvih par postova u temi… samo da napomenem… Sretno s projektom

1 Like

Za 10 min dužine snimke (nakon montaže), vjerujem da nema više od par sati posla. (Neznam koliko osoba ponavlja govor i picajlizira oko toga…ali pretpostavljam da se to ne ponavlja previše, osim ako uleti neka greškica u izgovoru…)

Vodim se onda time da bi nekoj anonimnoj osobi za to ponudio 100kn, a pošto se ovdje radi o kazališnom glumcu cijena je očito veća. Meni je u glavi brojka cca 500kn, to nam je prihvatljivo i čini mi se i ocke honorar za dan posla. E sad, ako bi ocke honorar bio i 300kn, volio bi to znati …s druge strane vrag zna, možda će njemu biti smješna cifra i 500kn za gnjavažu i sve ostalo…

U isto vrijeme smo pisali…

Radi se o Gospodinu Siniši Popović, relativno poznata osoba. Misliš da je 500kn ocke ponuda? …ili si to mislio za anonimne osobe?

Pa onako koliko sam ja imao prilike upooznate tako neke ljude…većina njih je ok, i ako im predstaviš projekt, iskreno kažeš svoju situaciju oko financija i slično i ako kažeš da možeš platiti odmah ali ne previše mislim da će većina izaći u susret i odraditi to za neki manji honorar (a to bi bilo tako oko 300-500 kuna)… osobito ako je nešto zanimljivo i nešto što mogu u jedno poslijepodne odraditi :slight_smile:

I mislim da bi 500 kuna bilo ok…

Mali savjet: Ako se bojiš da bi čovjek mogao tražiti više… izađi mu odmah sa pričom o projektu, budžetu i svemu ostalom i odmah ponudi 500 kn (ako je toliko koliko možeš dati) tako da ti ne može bubati neke druge cifre (ako bi prvi rekao svoju cifru recimo 2000 kuna… onda je to teško spustiti na 500 kuna… jer on sebi skače u usta ako toliko spušta)… znači predstavi projekt, iskreno reci kakvi su budžeti i odmah kreni sa 500 kuna kao nekom najvišom ponudom… sretno :slight_smile:

Tako sam i rekao, to me i postavilo u poziciju da ja sam odredim koliko mogu platiti. :slight_smile:

To si u pravu. Negdje u dubini sam toga svjestan, ali nisam tako razmišljao. Znam za ubuduće. Ovoga puta je dobro ispalo da se on nije zaletio sa cijenom…jer je mogao biti točno taj scenario :slight_smile:

Kad smo već onda kod cjenjkanja, koliko pak misliš da košta da netko osmisli i napiše humor. (Pisat će ga Studio Smjeha). Ja ću im koncepirati u kojem smjeru želim da idu fore…dosta toga sam se i sam sjetio, ali da se to fino posloži i proširi s novim humorom, to očekujem od njih.

Koliko pak tu ponuditi? xd.

Pa igrom slučaja jednom sam radio i sa ekipom iz studia smijeha…ne ovo što ti radiš, nego organizaciju eventa stan up-a… skroz normalna i ok ekipa su ovi s kojima sam radio… a sada koliko ponuditi… teško je za reći jer bas ne znam koliko velik tekst treba biti, koliko puta će ga mijenjati i slično… ali mislim da bi i njima honorar do 500 kuna bio sasvim dovoljan… pa nastupaju tipa za tako neke iznose…pa ono ovo bi trebalo biti lakše…

1 Like