Korištenje multi domena za ubrzavanje stranica

Dakle ako netko ima neki tutorial ili nešto što ide prema praki a ne teoriji za situaciju kada se određeni resursi poslužuju sa drugih domena, poddomena sve u svrhu ubrzavanje stranice.

Tematike koju eto imao bi potrebu, guglam no ako netko ima nešto jasno i jednostavno, zahvaljujem.

Ja sam to imao, cisto da isprobam i to stvarno sljaka. ALi kako sam imao updejt teme mi se to sve rucno nije dalo raditi.

Ja sam sve slicice loadao sa subdomene i site se stvarno brze otvarao. No onda sam otisao na NGINX server i vidio da je ista stvar samo bez subdomena.

1 Like

Googlaj CDN, sve informacije su ti dostupne

Koristio sam cloudflare, ali to je samo promijena DNS, interesira me praksa, tipa kao ovo posluživanje sa poddomene.

Koja ti je bila procedura? Napravio poddomeni prebacio tamo fajlove i što onda?

CloudFlare nije samo promjena DNS-a, a ako ćemo iz prakse; meni je CF ubrzao site za 25%. :blush:

1 Like

I onda umjesto da poziva sliku sa foldera poziva je sa subdomene.

A ne znam koristio sam za jednu stranicu, na kraju je bilo samo tamo. Izmjena DNS na one koji oni ponude.
Free verzija.
S njim sve stranice su mi bile ispod 2 nekad oko 1.5 sec.
Sada imam jedan masivni web, wordpress, no dosta sidebarova bla bla.
Na stranici sam odradio što sam mogao i na htaccess, te provjerio sa hostingom.
Pa sada razmišljam da se ide na višu stepenicu još.

Ovi total cache i super cache a rade, ali ubrzanje sam vidio vrlo malo. Pješice je to bilo bolje, htacces, ssmanjivanje naslovne, redirekcij (kojih ima puno, bio je stari site s groznim URLovima).