Koristi li neko Tik Tok za IM?

Zdravo ljudi,

Kako ide?

Naisoa sam na jednu zanimljivu teoriju sto se tice tik toka, a to je da ako video u prvih 45minuta dobije ~25 lajkova uz to da svi pregledaju video bar jednom do kraja, da tik tok zapravo boosta video na pocetnu stranicu, i samim tim se dobija 300njak sigurnih pregleda.
Zanima me vase misljenje o ovome, i ako ima zainteresovanih možemo napraviti neki case study :slight_smile:

Uzivajte

Cijeli algoritam funkcionira na način da se video prvo pokaže malom broju ljudi, pa ovisno o njihovom angažmanu na videu se pokazuje većem broju ljudi ili se prestane gurat i tako dok ide. Zato se uz 0 followera na Tik Toku može otići viral, što niti jedna druga mreža ne dopušta.

S druge strane tjera kreatore da rade zanimljive videe, jer i ako imaju masu followera ih neće gurat ako ljudi ne pokažu angažman na videu.

Pa upravo to, ako napumpamo malo engagement u startu, dobijamo boost od mreze

U konačnici to ne bi imalo smisla, jer ako video sam ne krene dobro, znači da će i opet nakon to prvog boosta stati vrlo brzo… Tako da ako video ne prolazi bez pumpanja, nema ga smisla ni prepumpati. Mislim da direktno ne bi imalo ni koristi, jer to koliko će gurati sadržaj TikTok ovisi o ljudima kojima se on pojavi na naslovnici, a ne o onima koji su preko linka stigli na video.

U tome je poenta, ova cifra sto sam spomenuo na pocetku teme navodno garantuje 300+ pregleda sa naslovnice, skaliraj na 100 videa, dobijas 30.000 pregleda

Ono sto hocu da kazem jeste da je vrijedno testiranja, uz neki cpa mozda moze davati instant rezultate, ako si zainteresovan da testiramo baci mi poruku u inbox

Ako ti računica nije u plusu sa jednim videom, neće biti ni sa 100 videa.

Prije su za instagram bile telegram grupe. Dobiješ početne lajkove, post bude popularan u tagu i dobiješ još puno lajkova i pratitelja.

Provjeri da nemaju slične grupe za tik tok, to ti je najbrži način da testiraš.

Teorija kaze da ako video dobije 25 lajkova od pravih korisnika u roku 45 minuta od objavljivanja, videu se garantuje mjesto na početnoj stranici i 300 do 700 pregleda, ja sam uzeo ovu manje optimisticnu cifru :slight_smile:

@theAlmir na to i ciljam, problem s tim grupama je sto ljudi koriste profile za spamovanje, i ti profili nemaju dobru reputaciju, ideja teme i jeste, da skupimo sto vise ljudi sa pravim profilima, aktivnim, i zapocnemo jednu takvu grupu ovdje :slight_smile:

Po mom misljenju dosta je bitno da se ne boosta sa istim profilima vec da se rotira, ali to je izvodivo ako se teorija dokaze istinitom :slight_smile:

Koliko sam samo vremena potrosio na razne pi**arije s drustvenim mrezama da sam samo objavljivao na bilo kojoj sliku govneta svaki dan bolje bi prosao.
Facebook app, notifikacije, grupe, pageovi, pa onda to sve u kombinaciji, instagram, youtube da ne pricam… I sve za k. njima se sprdne updejt algoritma i banana. Isto tako ko i SEO ako ides “laksim” putem…
Radi kvalitetan sadrzaj i za godinu dana pogledaj isplati li se. Ako moze poguraj malo dobrim marketingom, prema ciljanim skupinama i to je sve. To je univerzalno pravilo koje radi u svim gore navedenim slucajevima.
Ne gubi vrijeme na teorije i pizdarije, vjeruj mi. :slight_smile: