Korona virus pred vratima

Ovo je vjerojatno točna informacija jer sam na to i ja naišao na puno različitih izvora (naravno ne na Dnevniku HRT-a).

Ako je ovo gore točno, a ja vjerujem da je, pa onda uz još brojne studije različitih izvora koje su dokazale da testovi nisu uopće pouzdani, onda je najblaže rečeno vrlo upitno eventualno povećanje smrtnosti (koje, usput rečeno, uopće ne postoji svugdje) i potvrđuje se ono što mnogi govore, a to je da se svakakvi uzroci smrti koji nemaju veze s koronom ubrajaju pod smrt od korone. Ako na to dodamo još i tvrdnje stručnjaka iz struke koji govore da mnogi ne bi uopće umrli da nisu bili pogrešno i pre agresivno liječeni jakim pogrešnim koktelom lijekova, onda je stvarno jako glupo totalno ignorirati i odbacivati sve sumnje u istinitost svega ovoga.

Nije tako jednostavno. Pogledaj ovo što sam napisao iznad i pada ti u vodu to tvoje navodno povećanje smrtnosti.

S druge strane, ja ne kažem da virus uopće ne postoji i da sigurno nije baš virus jedini krivac za nečiju smrt nego da je sve debelo preuveličano.

Sad mi ti, ruin i ostali demantirajte ovo što sam napisao pa ću možda i posumnjati u svoje mišljenje o svemu. Usput objasnite i sve te dokaze da se znalo za pandemiju unaprijed i da je isplanirana. Ne jedan dokaz tipa ovo postano iznad od člana start77, nego i Event 201 i još hrpu drugih “slučajnosti” koje nisam niti pomamtio sve jer ih ima jako puno. Onda mi još i dajte razlog da vjerujem da je možda stvarno slučajno što najveće upumpavanje novca bez pokrića u povijesti čovječanstva slučajno dolazi kao rješenje za gospodarske probleme uzrokovane ovim sranjem i da je slučajno što je ovo bio možda jedini mogući način da se to izvede bez ozbiljijih prosvjeda. Dobro bi došlo i nešto što bi me uvjerilo da toliko bilijuna dolara ne mora biti nekome dovoljan motiv za ovu cijelu prijevaru i da je ovaj puta moćnicima stvarno važnije zdravlje nekih njima uobičajeno nebitnih ljudi i nepoznatih ljudi nego njihova zarada i dodatna moć.

Također, ne znam da li je još netko primijetio, ali u Hrvatskoj su ljudi opet naglo počeli umirati navodno od korone. Meni djeluje kao da je naputak da svaki dan ili bar svakih par dana mora neka smrt biti proglašena kao smrt zbog korone.

Pa evo ti korona primjer sto svi vidimo, pogotovo ljeti gdje dolaze turisti, vaznije je otvoriti granice da se donekle napuni proracun nego zatvoriti i zastititi ljudski zivot. Covjek umre i tko ce za to odgovarati? Nitko!

Hebes hdz, svatko tko je glasao za njih, eto im, oni nemaju pravo nista govoriti. Privatnici jedva krpaju kraj s krajem, smanjivaju placu, ljudi rade vise sati bez slobodnog dana, a oni u javnim sluzbama i to nekim su smanjili 10% platu… Mislim da sam u ovom kratkom postu rekao i previse.

Ukazi na tacno sta, nmg citati pet romana. Ako mislis na ovo tacno iznad (a nadam se da ne mislis jer nije nikakav odgovor) od cega procjenjujes da se smrtnost u recimo gornjoj polovini Italije uvecala za odokativno 100% u odnosu na projekciju dnevne stope mortaliteta? Da nije bila modna revija u Milanu pa su se ljudi malo zapili gledajuci modele pa izginuli na putevima?

Logika kaze da je teret dokazivanja na tebi ne na onom ko negira tvoje tvrdnje.

■■■■■■■■ je to kad ti je petina citave ekonomije turizam… Zamisli da je po prijedlogu clanova foruma Hrvatska bila posve zatvorena ove godine pa dozivila pad od 30% i opet bila na pocetku :smiley:

Inace, zanimljiv tekst vezan za “obicnu gripu”:

Nova studija iz Nemačke. Uzmete 100 ljudi koji su preležali COVID-19, i snimite im srčani mišić detaljno magnetnom rezonancom.

Relativno mladi ljudi, 45-53 godina raspon starosti, od kojih se dve trećine (67) oporavljalo kod kuće, a 33 su morali u bolnicu. Samo dva pacijenta su bila na ventilatoru - znači ogromna većina je imala ono što se zove “blagi” oblik COVIDa. U proseku 71 dan nakon završetka bolesti, minimalno 64 dana; dakle nisu prvi dani oporavka koji mogu da zamute sliku.

Rezultat… 78 od tih 100 ima patološke promene na srcu, veoma slične posledicama srčanog udara. Funkcija srca generalno je merljivo oslabljena. Od tih 78, 60 ima i dalje snažno zapaljenje srčanog mišića (više od dva meseca nakon bolesti!).

Smrti od ove bolesti su teške u kratkom roku. Invaliditeti, bolesti, i da, smrti, koje dolaze u budućnosti kao posledice ovakvih oštećenja će biti stvaran dugoročni teret. Ovo nije bolest koju vredi “preležati da se završi posao.”

EDIT: evo da ubacim ovaj citat ovdje. Ko zeli da cita vise, moze eto procitati veliku korelaciju izmedju ljudi koji su prelezali koronu (sa ili bez simptoma) i povecan broj problema sa srcem (od slabijeg rada, preko aritmija do samog infarakta)

Eto, možda je to tvoj problem. Premalo si informiran jer ne čitaš dovoljno.

Upravo sam napisao. Ne mislim pisati ponovno istu stvar jer se tebi neda čitati.

Znači, nisi me demantirao. Ako se naknadno odlučiš pročitati što sam napisao probaj tada.

Ne, to možda kaže tvoja logika. To što ti spominješ vrijedi u određenim dijelovima zakona, a mi ne pričamo o zakonu. Drugo, zašto ne bi teret dokazivanja bio na tebi. Nemoj da ti pozovem Jelenu Veljaču i slične. Ali ipak, ja sam ti gornjim upisom dokazao da nije točno što ti govoriš i to tvoje je kompomitirano sve dok me ne demantiraš s nečim što ima smisla.

Hoćeš o ekonomiji? Može. Objasni mi kako bi bilo gore da je sve osim najnužnijeg stalo na 2 tjedna (uz rad od kuće gdje se moglo) umjesto većina na 2 mjeseca i poslije još puno toga nije proradilo? Molim te mi to objasni. Dodaj i objašnjenje zašto bi bilo loše da smo aktivirali domaću proizvodnju, pojačali postojeću i sl., kad već spominješ moj prijedlog jer je domaća proizvodnja bila u mom prijedlogu. Sad nemaš ni Meggle ni domaću proizvodnju.

Opet ne razmišljaš kritički. Pričekaj neku studiju na onima koji su prebolili gripu ili neku drugu jaču bolest koja im je crpila organizam toliko da je srce moralo konstantno pojačano raditi da bi pojačan o dopremalo kisik i hranjive tvari svuda po organizmu. Nikakvo čudo da bi i takva studija dala isti rezultat, a ne bi bilo niti veliko čudo da su neki iz ove tvoje studije imali gripu ili neku drugu bolest, pa bili pogrešno pozitivni na koronu zbog netočnih testova, i sve ti pada u vodu. Demantiraj i ovo, možda nisam u pravu.

@mitok , da ne ulazim u daljnu raspravu. Iskreno, praviš se puno iznad drugih…al u mojim očima si još davno izgubio kredibilitet. I to kada si ovako dječje razmišljao:

To sam ti dobro upamtio…jer to je razmišljanje djeteta, a radi se još o ekonomiji gdje se predstavljaš nekakvim znalcem.

1 Like

Sto puta sam spomenuo da nisam niti najpametniji niti da ne mogu biti u krivu. Ja samo branim svoje mišljenje iza kojeg stojim dok mi netko ne da smislen razlog da ga promijenim. Maloprije netko drugi veli da sam narcisoidan, sad ti da se pravim da sam iznad drugih. Jel se to netko osjeća ugroženo pošto mi umjesto argumenata kojim biste mi dokazali da sam u krivu lijepite etikete od kojih sam se ogradio jer sam, ponavljam, sto puta napisao da nisam najpametniji i da možda nisam u pravu.

Umjesto nekog argumenta koji se tiče ove teme ti vadiš nešto staro par godina :smiley: Jel smijem ja primijetiti da možda u tebi ima nešto narcisoidno? Jel mi se samo čini, ili si slučajno postao baš svoj post iz te teme u kojem ti se čini da si ispao kralj? Dobar ti je taj post, priznam, ali izvučen iz konteksta. Ja i dalje stojim iza toga da se web dizajn vrlo često preplaćuje. Sve je to ok, tko može neka naplaćuje i više, ali nemojte tupiti da to vrijedi toliko jer onda i istovremeno se zgražati taksistima koji oderu nekog stranca jer taj stranac nije imao auto i trebao je taksi. To je vaš argument, tipa ne znaš si napraviti web, ja znam, i bolje radim od drugih, pa to košta. I taksista kaže, nemaš sad auto, ja imam, ti trebaš, ja vozim bolje i sigurnije od drugih, a to košta. Nije tema, ali ti si inicirao.

Em mi je bilo najlakse izguglat taj post, em je tu sažet osvrt na tvoju provalu. Cijela tema mi je nebitna.

Argumentirao bi ti ja i dalje ovu temu kad bi bilo moguce ući sa tobom u raspravu. Pišeš plahte teksta bez da upoće zastaneš na kritike koje dobiješ. Ne umiješ uopće shvatiti kritiku i nema tu onda suvislog razgovora.

Još na temi morskih pasa si pokazao koliko neuvažavaš argumente sugovornika, i to još tamo gdje je bila statistika i egzaktne brojke. Pa si pljuvao na matematiku izjavama tipa: “Pusti brojke, ako te morski pas ubije…što ti onda znače brojke?”

A ovo sa Coronom je malo manje egzaktna problematika… no tvoj feeling za osjećaj mi se iz prethodnih tema nikako nije dopao.

1 Like

Ili zato sto citam to tvoje? :smiley:

Eto ti si “dokazao” hahaha Evo ja cu citirati, pa nek ljudi jos jednom procitaju kako izgleda dokazivanje.

Najjace sto ti kazes “procitaj ovo gore sto sam napisao i sve pada u vodu” a ne pada nista… cak sta vise uzet je u obzir i ovo tvoje kukanje kako svi koji umiru imaju koronu pa se racunaju pod smrt korone (onim sto sam napisao se tacno izbjegava ta tvoja tvrdnja pa ne mozes kukati na to) iako korona nije direktni uzrok. Zato se uzmu onako nominalne brojke i uporede jer ne mozemo biti 100% sigurni kad je direktni uzrok Corona, jer korona direktno ne ubija NIKAD (ako ces tako gledati). Bukvalno je stopa smrtnosti 0%, kao sto je to slucaj kod aidsa (a to sto se umire od drugih stvari to je druga stvar, upalu plucadobijes i bez corone haha).

Ama ja ukazem na ogromno povecanje mortaliteta u regiji pogodjenoj koronom. Uporedim nominalne brojke i kazem da postoji jasna korelacija a tvoj je odgovor da je razlika eto lose lijecenje, pazi sad, upravo korone :smiley: haha da nisi ti u pitanju mislio bih da nas neko trolla…

Ih, cekacemo studije kako gripa utice na organizam… Evo ovo bi opet pomislio da neko trolla. Nije grip nova boljka. Gripa utice na isti nacin na srce kao i korona… na kraju krajeva to su virusu istog tipa. Stvar u kome se razlikuju jeste OGROMNA razlika izmedju posljedica gripe i korone na srce. Ne desi se da 70% relativno zdravih i mladih ljudi nakon sto preleze obicnu gripu dobiju aritmije, zapaljenje srca (koje ostane aktivno 3-4 mjeseca nakon sto gripa prodje), povecan rizik za srcanu (u ovoj mjeri itd).

Meni djeluje, barem sto se foruma tice, kao osoba s najistknutijim narcistickim poremecajem licnosti. Nije da ga mi ostlai nemamo uopste, samo kod njega mi se cini kao bas jako izrazen

Zapitaj se kako sam zapamtio tu glupost staru sto godina.

Očito je jako velika glupost da mi se tako utkala u pamćenje. A prateći te svih ovih godina, samo si mi dokazao da je to tvoj spektar razmisljanja. I sve ok, ali nemoj druge sve redom nazivati budalama.

Kao što rekoh, izvučeno iz konteksta. Tema je bila općenito cijena web dizajna, a moja kritika o tome da svi pljuju cijenu kod prodaje weba i nabijaju cijenu kod izrade nije bila na mjestu i to si dobro komentirao tim postom. To je sve, sve drugo što sam napisao stoji i ovo je bio samo jedan nebitan i usputni komentar u temi.

Razumio bih da mi netko drugi kaže da pišem plahte od teksta, ali ti si zadnji od kojeg bih to očekivao jer ipak nisam smatrao da si tako licemjeran i ne vidiš svoje plahte :smiley:

A ti pišeš gluposti. Primjetiš plahte, a ne shvatiš da su plahte baš zato što zastanem na kritiku i prokomentiram kad god imam vremena i ne radi mi se ništa drugo. Znači ne stoji ti niti to da ne zastanem na kritiku, ali ti valjda očekuješ da promijenim mišljenje čim se ti javiš sa svojim komentarom.

Znao sam da će i to doći na red :smiley: Koliko je čest onako jak potres u Zagrebu? Rijeđi nego napad morskog psa u Jadranu. Jel se desio potres? Je. Jel se isto tako može desiti novi napad morskog psa (koji je prirodan grabežljivac i koji živi u Jadranu, u more u koje ulaze ljudi)? Ne trebaš mi odgovoriti. Ja ne isključujem tu mogućnost, koliko god matzematički bila malo vjerojatna, a ti si tupio da je ravna nuli što nije točno.

Ne hvataj me za jednu riječ. Možda se nisam najbolje izrazio, ali je jasno što sam želio reći. To su moji argumenti i meni su dovoljni da imam mišljenje kakvo imam. I dalje mi nisi dao neki argument kojim bi se moje mišljenje promijenilo, a nisi niti demantirao točnost ovoga što sam napisao.

Već sam ti napisao da uopće nije svudgje povećan broj umrlih u odnosu na prošlu godinu, ali neda mi se sad vaditi podatke. Napisao sam i da postoji ozbiljna sumnja da mnoge nije uopće ubila korona niti neke komplikacije uzrokovane koronom nego da ih je ubilo pogrešno i agresivno liječenje (to je hrpa doktora rekla). Dalje, svako malo postoje neka iskakanja iz prosjeka iz ovog ili onog razloga, u bilo čemu. Možda ove godine imamo neko takvo iskakanje koje uopće nema veze s koronom. Možda, ne i sigurno, ali dovoljno da se vi vjerovači u TV laži malo suzdržite etiketiranja onih koji sumnjaju u te laži.

Pa što sam pogrešno rekao? Ako odeš doktoru da ti zašije lakat jer si pao i razderao kožu, a on ti uvali otrovan koktel lijekova i ubije te time to ne znači da si umro od razderanog lakta. Druga stvar, ja ne sporim postojanje virua i da može ubiti. Cijelo vrijeme govorim da je sve debelo preuveličano, a ne da baš nitko na svijetu nije umro samo radi korone. Stvarno glupo da to opet moram ponavljat.

Jel? Čitao si studiju koja je to potvrdila? Stavi link :smiley: Već je stara fora, korona ima bolji marketing od gripe.

Ostavljam tebi na prosudbu :smiley:

Zato jer si zlopamtilo :smiley: Možda i narcisoidan jer ti priznam da ti je taj post bio dobar. Ja možda imam slabu memoriju jer nisam uspio zapamtiti sve tvoje gluposti, ili je to zato što ih je bilo previše :wink:

Napisao sam koga zovem budalama. Da ponovim, oni koji i mene tako zovu. Oni koji se ne slažu samnom, ali ne vrijeđaju, njih niti ja ne vrijeđam.

Ovo prerasta u svađu, iako mi se trenutno ništa ne radi ne da mi se tu prepirati. Uživaj, i #OSTANIDOMA jer je vani OPASNO PO ŽIVOT (dokazano na TV-u)

Pa nauči onda nešto na mojim greškama.
Kako se kaže “pametni uče na svojim greškama, oni pametniji na tuđim”

P.S. što se tiče ostaloga, mislim da nisam prvi počeo sa vrijeđanjem. Ti već neko vrijeme pljuješ po svima.

Nit sam te ikad sprdao …ali silom dužnosti jesam sada. Zašto? Da te osvjestim da sam sebe ozbiljno sprdaš već neko vrijeme. Bio si nekada promišljeniji, unatoč što su ti uletavale besmislene izjave imao si nekakav rating razmišljaoca. Al po zadnje vrijeme rasturaš taj rating ko beba zvečku. IMHO. Uz sve to još si dopuštaš s visoka pljuvat po svima drugima.
Eto, kako god ćeš me shvatiti…ja mislim da ti je moja kritika za tvoje dobro da razmisliš o svom nastupu i staneš malo na loptu.
Imaš pravo na svoje razmišljanje, ali barem se obuzdaj onda sve druge nazivati budalama…jer moramo se složiti da niti jedna budala ne zna za sebe da je budala. Pa bi svako za sebe trebao uzeti u obzir, da je možda baš i on budala. :slight_smile:

Samo po nekima i puno kraće nego što oni pljuju po onima koji ne puše sve što se kaže na TV-u (općenito, ne samo sad o koroni).

Aha, to je tvoja dužnost.

A jel? Ja sam narcisiodan, jel? :smiley: :smiley: :smiley:

Držiš mi malo prodike, onako s visoka, skoro pa narcisoidno :wink:

Nikog nisam prevario, a to što se netko ne slaže samnom me nije briga.

Kako? Ovako kao što si upravo ti sebi dopustio radit (ne po prvi puta) ? :smiley:

I još :smiley: :smiley: :smiley: Jel me zajebavaš ili stavrno nisi skužio koliko je tvoje narcisoidnosti i obraćanja s visoka izletilo u samo jednom postu? :smiley:
Imaš i ti svoje plahte pune gluposti, a dobar dio tih tvojih plahti je sačinjen od teksta u kojem nekom nešto objašnjavaš, onako s visoka, kao netko tko sve zna i tko je najpametniji :wink: I ti takav mene prozivaš, supeeeeer :smiley: :smiley: :smiley: Usput, ti niti nisi tu bio neki glavni zagovaratelj straha od korone, ali si se ipak našao “dužnim” meni objasniti neke stvari :smiley: Baš kao netko tko je na visini i sve zna i najbolji je :slight_smile:

Bilo je ovo zabavno popodne, hvala :slight_smile:

Klin se klinom izbija :stuck_out_tongue:

1 Like

Pogledao sad ovaj drugi video. Pa to sam ja! :smiley: Zezam se, ali dijelimo razmišljanje (ajde bar netko). Čovjek dobro koristi logiku i postavlja dobra pitanja. Čak i da nekom to nije dovoljno da se malo zapita o teorijama koje nam podvaljuju mainstream mediji, valjda nitko normalan (staro normalan, ne novo normalan iliti nenormalan) ne može reći da ovaj čovjek govori besmislice.

Slabo ste me demantirali i napadali večeras, a baš se vratio doma spreman za još malo besmislene rasprave :slight_smile:

Službeno još nema cjepiva, ali oni već znaju tko će ga prvi imati i rezervirali već hrpu otrova :smiley:

Poznati indexov pro korona plaćenik :wink: Sad muti vodu nebitnim člankom, ali opet podvaljuje. Ako i lipa ode iz proračuna za obnovu pogođenih potresom to znači da će i siromašni djelomično sudjelovati u toj obnovi, usprkos svim grafovima i glupostima koje ovaj plaćenik piše i koje nisam niti čitao dalje od naslova. Nije tema, ali to je jedan od glavnih pro korona plaćenika na Indexu pa eto da moja narcisoidnost malo i njega tu pikne, onako s visoka, kako se Bozzou inače obraća drugima :slight_smile:

Samo ti izbijaj i dalje, i bolji su pokušavali :slight_smile: Ja sam najbolji, sjećaš se? :wink: (naravno da se zezam, da sam kažem jer neki dokazano neće shvatit zezanciju ako nisu uspjeli provaliti niti jednu od većih svjetskih podvala :slight_smile: )

Idemo sad malo o nekim bitnim stvarima:

  1. Nemoguće je reći od čega je netko umro i koji je stvarni uzrok smrti dok se ne izvrši obdukcija. Naravno da se na “umrlima od korone” obdukcija nije radila nego se nagađa o uzroku smrti. Postoji razlika između pojmova “umro od korone” i “umro zbog neke kronične bolesti a korona je samo pospješila smrt”.
  2. Ljudi u kasnijoj životnoj dobi imali bi jako velikih problema i da dobiju običnu gripu - upravo zato se forsira cijepljenje starije populacije protiv gripe, mada je moje osobno mišljenje da cijepljenje ne služi ničemu, ali to je neka druga tema.
  3. Ljudi niti ne znaju da nisu zdravi - vjerujem da jako puno ljudi niti ne zna da moguće da ima nekih respiratornih problema, problema sa srcem, imunitetom i slično. Pa ako je recimo netko alergičar ili astmatičar vrlo je jasno da mu je imunitet jako loš. Ako takva osoba dobije koronu (gripu) vjerojatne su jako velike komplikacije.
  4. Također, u vezi ovog našeg bajnog stožera - primijetite razliku između pojmova oboljeli, zaraženi, sa simptomima, bez simptoma, preporuke, obaveze. 99% ljudi ne kuži razliku između ovih pojmova i natakare si masku na lice jer su tako rekli na TV.
    Edit: Najjači su mi ovi što se sami voze u autu a imaju masku :slight_smile: . Također, kad je bio “prvi val” sjedio sam ispred Lidla u autu i čekao suprugu. Dolazi žena sa punim kolicima i maskom na licu i svaki artikal koji je kupila briše sa vlažnim maramicama i stavlja u auto. Trebalo joj je cca pola sata da to obavi. Ok je biti na oprezu, ali ovo je već paranoja.
1 Like

Znači nikada nitko nije umro od AIDSa, nego je AIDS samo pospješio smrt.

Što je ok i točna tvrdnja, no možemo li iz toga zaključiti da je AIDS imalo manje opasan jer se ne umire direktno od njega?

3 Likeova

Imaš li neke dokaze da će nas to cjepivo otrovati?

2 Likeova

Ja ne govorim o AIDS-u nego o koroni. Uostalom, ako imaš para možeš se izliječit i od AIDS-a. Primjer ti je Magic Johnson.