Korona virus pred vratima

Savjetujem ti prvo da procitas tu recenicu gdje si me citirao i pronadjes rijec maska.
U tom postu sam iskljucivo pricao o tome kako ljudi stavljaju neke marame, krpe ili neke slicne tkanine koje 100% ne stite od nicega.I to je sasvim legit, mozes uci s nekim salom preko nosa/lica bilo gdje bez problema.
One providne tvorevine od plastike necu ni komentirati :smiley: Kao da se cestice virusa krecu pravolinijski, mislim wtf :smiley:

Maske su prica za sebe, i vec sam podijelo jednu stranicu ovdje tako da prije sto provalis da se neko informise iz debilnih izvora procitaj ovo https://rationalground.com/mask-studies/

Pa puno viseeeeeeeeeee ljudi umre od kronicnih bolesti, gladi, gripe itd.

Uzrok smrti kod ljudi zarazenih sa korona virusom su kronicne bolesti, a ne korona.

Broj smrti uzrokovanih koronom je mizerija.

Napisao sam da je jedini problem kod korone brzo sirenje, znanstvenici nemaju objasnjenje, a testovi nepouzdani.

1 Like

pa umre, ovo je samo joÅ” jedna bolest od koje se umire ā€¦ dakle jedan veliki plus na dosadaÅ”nji broj umrlih

netačno, uzrok smrti kod ljudi koji imaju koronu i hronične bolesti je korona ā€¦ jer bi sa tom hroničnom boleŔću živjeli da nema korone ā€¦ nije puno teÅ”ko za skontat

3 Likeova

pa i kod aidsa nije aids

Bil ti @jorgovan bio spreman da "ā€œprimisā€ aids za 1000$ s obzirom da te ne moze ubiti? Sigurica :smiley:

2 Likeova

Upravo naletih na FB status:

ā€œNaÅ” čovek se razume u sve. U vakcine, u viruse, u zračenje, u umetnost itdā€¦
Jedino se ne razume u izbore. Tu svaki put ispadne magarac.ā€ :rofl::rofl::rofl:

3 Likeova

Sta kazete na ovo ? :grinning:

Koliko duže? Prije ili poslije bi umrli.
Pun k. mi je korone na vijstima svaki dan.

Nekad je jače nevrijeme bilo na TV, kao mala oluja, danas je to jakoooo veliko nevrijeme.

Sve se danas uveličava x10, a nema potrebe.

Netko je tu napisao da su balkanci za sve.
I jesu, kad dođu raditi u dojče na građevinu, nema posla kojeg ne znaju, od mjeÅ”alice, žbukanja, keramike do struje i vodovoda. Sve znamo. :laughing: :laughing: :laughing:

Å”ta pričaÅ” bolan ti ā€¦ ljudi koji imaju Å”ećer žive 10-15-20 godina bez problema ako su malo disciplinovani i ako se koliko-toliko pridržavaju terapije ā€¦ ali korona može za njih biti fatalna ā€¦ molim te zaista urazumi se malo

slažem se da se stvari preuveličavaju ā€¦ ali razumni ljudi iz cijelog svijeta su složni u konstataciji da je ovo ozbiljno ā€¦

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika/sarajevo-preminula-21-godisnja-studentica-filozofskog-fakulteta-bila-zarazena-koronavirusom/201016144

1 Like

Å irenje panike je kazneno djelo, barem u Hrvatskoj.

Ovaj link u postu iznadā€¦od čega je umrla? To ne piÅ”e. Nigdje ne piÅ”e da je umrla radi korone nego da je bila zaražena koronom! Ne piÅ”e čak niti da je umrla radi komplikacija uzrokovanih koronom. Isto tako je moglo pisati i da je imala žulj na lijevom nožnom palcu ili da je imala neopranu kosu. To ne znači da je umrla od žulja ili zato Å”to nije oprala kosu.
To Å”to joj je utvrđena zaraza koronom, dokazano nepouzdanim PCR testom, nije nikakav dokaz da je umrla radi te zaraze.

BaÅ” fino, stavili su starije ljude u kućni pritvor i zabranili da ih bližnji posjećuju. Ovom ludilu nema kraja, a suučesnika je joÅ” uvijek previÅ”e. Ako se bojiÅ” @ostanidoma, @pustinormalnedazivenormalno, @novonenormalno

znači onda za Ŕirenje panike treba da odgovara vili beroŔ, ministar zdravstva hrvatske

ti si bolestan čovjek, prekidam bilo kakvo prepucavanje s tobom na ovom forumu, poz

Naravno, između ostalih.

:smiley: Suzdržat ću se.

Jupiiiiii :slight_smile:

Mitok je ko Vuco kad prica o Hrvatskoj :smiley:

Bio je i podcast inkubatoruā€¦ i zadnje pitanje nesto kao i ovdje sto je bio problem:

ā€œKad ces vec jednom napustit Hrvatsku, govoris to 20 godinaā€ā€¦

I naravno, palo je pominjanje djece is porodilista, majke svih katolika, argentinskog pape itd

Ne treba se uopće zamarati, mislim treba se zabrinuti onaj koji misli i smatra da treba ali to neće puno pomoći. Ovo je tek početak, zaraziti će se barem 70% svjetske populacije. Nakon toga će se vidjeti (ili neće) koje posljedice imaju oni koji su preboljeli koronu. Za dvije godine će se puno viÅ”e toga znati nego danas. Brojke koje nam se danas čine velikima su zanemarive koje nas tek očekuju, nije ovo joÅ” niÅ”ta jer najgore tek slijediā€¦ bez uveličavanja na žalost

3 Likeova

Vise ne pratim vijesti, treba pustiti sve neka ide svojim tokom.

@korisnik9758789
Kazes npr. secerna bolest, nista stresa, zdrav zivot, zdrava prehrana , normalna tezina i bolest se nece pojaviti, ljudi kompliciraju pa to dovodi do stresa, a to moze biti pocetak neke bolesti .:cowboy_hat_face::cowboy_hat_face::cowboy_hat_face:

Danas su ljudi bolesniji vise nego ikad prije, uzimajuci u obzir sve faktore.

Tko hoce krenuti zivjeti zdravo, neka izbaci: cigatete, kavu, alkohol, cokoladu, kekse, cips i onda navike i neka se okrene zdravoj prehrani.

korona : ekipa 1:0 , konacni rezultat :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

Pa prije ili poslije cemo umrijeti i ti i ja.To nije nikakvo rijesenje tako nesto izjaviti.

Virus postoji, opasan je za odredjenu skupinu ljudi ali se dosta toga preuvelicava, pumpaju brojke i uvode mjere koje nemaju veze sa zdravim razumom.
Mainstream mediji su jako dobrodusni i zele nam svima dobro - aha, zele al ā– ā– ā– ā– ā–  moj.Oni zive od klikova, pregleda i svega toga kad si gdje vidio na mainstream medijima izjavu nekog ko pokusava smiriti situaciju ? Nikad, a neces je nikad ni vidjeti - jer nije profitablino.

Nadam se da ja bar neko procitao tweet sto sam ostavio gore o tome kako UK vrsi brojanje.Nije izmisljotina, nalazi se na njihovoj stranici.

1 Like

U Njemackoj na istrazivanju, starosna grupa muskarci 47-50 godina, znaci ne stari ljudi. Sest mjeseci nakon sto su ā€œprelezaliā€ koronu, 70% njih je imali veliko upaljenje srca i jos dosta slicnih problema (aritmije i tako te stvari). Znaci sest mjeseci poslije upaljenje je i dalje tuā€¦ a gdje su ostale posljedice kao smanjen kapacitet pluca i sl

2 Likeova

https://www.klix.ba/vijesti/bih/inspekcija-prekinula-korona-party-u-lukavcu-i-zatvorila-klub-u-kojem-je-bilo-500-ljudi/201018032

https://www.klix.ba/vijesti/bih/za-koronu-ne-mare-ni-u-srebreniku-sda-okupila-stotine-ljudi-u-zatvorenom-prostoru/201017102

https://www.klix.ba/vijesti/bih/za-sda-u-gradaccu-korona-ne-postoji-u-krcatom-restoranu-prekrsene-sve-mjere/201016147

Hahaha

Selektivno provodjenje korona zakona.Stranacki skupovi mogu, zabava ne moze :rofl: