Korona virus pred vratima

https://m.facebook.com/watch/?v=1171740949901802&_rdr

1 Like

jeftini populizam career politicara

Imam dobre trave za prodati :smiley: ?
Treba li nekome , lijeci svaku moguci virus koji pocinje sa KORO, KANABISOM PROTIV POLITIKE !
IŠ IŠ
Necu krivit narod koji je glup :smiley: odstranit cu ih od sebe.
Doci ce vrijeme kada ce dobri ljudi morati da se skrivaju unutra i da se prave da su losi , kada su u blizini losih :smiley:
Zatvorit ce nas sve u kuce :smiley:
HTC-ov okulos je departed :smiley: ETA 17 dana :smiley:

ĆAO ĆAO MRZITELJI :smiley: hahaah

420 <3

Aha, sad su neke stvari jasnije :slight_smile:

Ovo sa tim zacrnjenim ugovorima, nekome jeftini populizam, nekome nenormalan skandal, ali nimalo iznenađujuće. To bi trebalo biti nešto za što odmah kažeš da je nemoguće, ali nakon svega ovo je totalno nebitna sitnica.

Čisto da nekome ne promakne. Neki vjerojatno imaju opravdanje za ovo, ali normalan roditelj se treba zgrozit i na samu izjavu. Da si ne znam kako nespretan, ovako nespretnu izjavu normalna osoba ne može dati slučajno. Sve što je rekla je poznato odavno, ali ovako hladno to javno izjavit može samo psihopata.

Inače, EU je naručila novih 5 milijardi doza eksperimentalnog bućkuriša (cca 10 doza po glavi stanovnika, ili više kad nuspojave počnu djelovati). Prisjetimo se malo dok se kuhamo na laganoj vatrici: “Iduća 2 tjedna su ključna”, “Kad dođe cjepivo biti će sve opet ok”, Nakon cijepljenja 100% ste sigurni od hospitalizacije i smrti", “Nakon druge doze ste sigurni”, “Nakon treće ste sigurni”, “Nakon treće doze imate manju šansu umrijeti”…Uskoro…nakon 15. doze smijete na sat vremena dnevno iz kuće, ali samo uz negativan PCR test. Bravo mi, zaplješćimo sada sebi!

A tek kad počne sranje oko sunčevih ciklusa, pardon, globalnog zagrijavanja, auuuuuuuu. Tko preživi cjepiva i zaključavanja biti će svjedok novih jako zanimljivih događaja.

4 Likeova

Ma da biti ce jasnije sigurno od moje strane kao persone.
Im the one who get it , not the one who sell it.

Mitok , barem se nećeš sikirati da objasnis meni zasto se ne cijepis.
Super ako si otkrio Ameriku nakon svega :smiley:

Budi pametan , a pravi se pglu , shhh :3

Ovaj gore od ranog jutra odvaljen…

Evo nam se prvi put live obraca novi buduci njemacki kancelar. Cekam da vidim ko je koje ministarsko mjesto ugrabio, a on 10 minuta vec melje o koroni. Jes malo spuki stvarno, moras ovo moras ono moras moras moras moras …

Stize mi upravo i mejl, i ako si vakcinisan moras se dodatno testirati za fitnes…moras, moras, moras…

CNBC ga još uvijek drži na naslovnoj, a jobless claims na najnižoj razini od 1969.

Ali to je samo još jedna statistika koja maže oči. Čovjek bi rekao da je US gospdarstvo u odličnom stanju, a zna se koliko je sve trulo. Čak se i u tekstu kaže: “However, the larger-than-expected drop may be explained by how the government adjusts the raw data for seasonal swings.” Još da to netko smije napisati za korona statistiku…

A što se Njemačke tiče…

Tako je I Austrija samo “razmišljala”.

Novi moto: “Cijepi se, biti ćeš sigurniji dok doma zaključan dok gledaš Netflix”.

Dakle…Obavezna 101 doza cjepiva koje uopće ne štiti (statistikom se manipulira), a i dalje potrebno testiranje testovima koji padnu ako osoba kopa nos i koji su pozitivni ako jedeš pekmez. Krasno. Idemo dalje u nove nebuloze, tek je počelo :slight_smile:

“Iduća 2 tjedna su ključna”, “Kad dođe cjepivo biti će sve opet ok”, Nakon cijepljenja 100% ste sigurni od hospitalizacije i smrti", “Nakon druge doze ste sigurni”, “Nakon treće ste sigurni”, “Nakon treće doze imate manju šansu umrijeti”…

inace opste poznato da su posle trece doze vece sanse da se umre od covida.

Kažu da su protivnici cijepljenja mentalno zaostali, pa možda zato nisam shvatio jel si ti ovaj na prvoj slici, ili na drugoj. Ali nije ni važno. Vidim da svejedno nisi shvatio poantu onog mojeg što si citirao.

Evo stručnjak za sve, od klime i korone pa do svega što je potrebno, objavio brže bolje članak. Inače se javlja pred kraj dana sa naručenm člancima, ali danas je malo uranio :slight_smile:

Nije bilo teško pretpostavit da će ju opravdavat sa objašnjenjem da je izjava bila nespretna, ali samo psihopata može tako nešto slučajno izjavit. Ona je još i ponovila i potvrdila što je rekla.

Druga stvar, sad se opravdava izjava i kao dijelom netočna. Opet laž jer je točno da se tako radi i to je već dugo poznato. Onda se u tekstu opravdava testiranje na djeci tvrdnjom da se mora testirati na djeci ono što se namjerava dati djeci da se vidi kako utječe baš na djecu, koja nisu isto što i odrasli. Naravno, ali nemoguće je izvući ovu babetinu iz ovakve izjave kojom je jasno dala do znanja da smatra afričku i azijsku djecu zamorcima i da su samo važna zapadna djeca. To i praksa pokazuje već dugo, puno dulje od ove prijevare.

Što se roditelja tiče, u ovakvim slučajevima vrijede dvostruka mjerila. Ako roditelj da informirani pristanak da mu dijete bude zamorac iako postoji rizik po zdravlje i život, to je onda ok, ali ako roditelj ne da pristanak za obavezno cijepljenje koje je u praksi za bebe i malu djecu onda mu se može oduzeti dijete jer dijete izlaže riziku.

Što se babe tiče, ako ona, koja predstavlja struku i Stožer, navodno daje pogrešne informacije u izjavama, odakle se može znati da nije pogrešna informacija i kad priča o virusu ? :wink:

Ako se pojavi neki političar koji u programu ponudi slanje u zatvor trenutne garniture političara (pozicije i opozicije), doktora koji podržavaju i ispunjavaju ovo, i naravno slanje u zatvor novinara, odmah jurim na glasanje za njega. Ostatak programa me uopće ne zanima jer će ionako biti sranje i laž kao i sve do sada :slight_smile:

Mediji rasturaju svakoga tko zucne protiv korone, a tko krši mjere ide na stup srama i ako je neka faca odmah ga se razapinje. Osim kad im to ne paše :slight_smile: Evo primjer Aladrovića. Uhvaćen u kršenju samoizolacije, sve snimljeno, a mainstream mediji niti slova o tome. Bitno da su razapeli čovjeka koji je sam gnojio njivu prije isteka samoizolacije.

Svi mainstream mediji prešutili ovu vijest. Napisali da ima koronu, a slijedeća vijest tek vezana uz posao. Baš slučajno :smiley: U nastavku link na samo dva medija da ne stavljam na sve jer je ista situacija.

https://www.index.hr/tag/1032723/josip-aladrovic.aspx

To su mediji za koje neki misle da im treba vjerovati :smiley: :smiley: :smiley:

Ja se iznerviram od svega ovoga pa tu napišem novi post, a kriva Drina se zapravo ne može ispraviti. Hebe se meni da li će se Simeon i slični cijepit, ali mi smeta kad zbog toga što neki ne žele vidjeti očito meni ograničavaju prava jer ispada da smo mi necijepljeni problem. Ako je cjepivo stvarno sigurno i daje zaštitu, neka se cijepe svi koji se boje i više nema problema. Ako nije sigurno i ne daje zaštitu, koji k onda mene tjeraju da se trujem sa tim bućkurišem?! Danas i Beroš spominje “glasnu manjinu”. Ta manjina je bila preko 50% do neki dan kad su pojačali torturu za one bez potvrda. Čovjeku koji ne zna što je manjina, a što je većina, neki i dalje vjeruju kad priča o drugim stvarima :slight_smile: Možda zna što je manjina, pa svjesno laže. Znači sklon je laganju. Znači nije čudo niti ako laže o virusu i situaciji :wink:

Kod nas dnevno umire 25-30% cijepljenih. To je podatak iz službenih objava, znači prava brojka komotno može biti i barem 50% što mi se čini realno jer je cjepivo obično sranje koje zapravo truje i šteti. Prvo, cijepljenima smatraju one “potpuno cijepljene”, drugo, ne vjerujem da ne manipuliraju podacima u svoju korist, treće…

A kad ono, i sa friziranjem podataka u korist cijepljenja ispada da se priznaje da 25%-30% od dnevno umrlih je potpuno cijepljeno.

Ovo su činjenice, a ne ono što izgovaraju ovi kriminalci i sadisti.

1 Like

Sto se tice Afrike, prognoze su im propale

A u Japanu sto je mutirao -mutirao. Nema ga - Ende :joy:

Auuu, trebas se prijaviti na audiciju pa da budes nesto tipa, Pintaric WB foruma

Vidis lijepe analogije. Ubodes se na rdjav ekser, pa ako se bojis tetanusa, dobijes vakcinu. AKo neces- sta ima veze, ti mozes umrijeti, nece neko drugi… al neces prenijeti tetanus nekom drugom. Ne trebas biti nobelovac da skontas razliku.

Jel pojas stiti od povrede u autu- ne, jel sljem stiti na gradilistu-ne, jel pancir stiti od metaka- ne. Sad bi ova avax logika nalagala da su ove stvari u potpunosti besmislene jer je sve u zivotu binarno- ili jeste ili nije: nema 95% sigurnosti, samo 0% ili 100%.

2 Likeova

Gdje ćeš Mitoka učiti o statistici :stuck_out_tongue:

1 Like

Sve drogeras do drogerasa u topicu :open_mouth:
Otjerali i Ruina na pravdi svega, cojk se nikad nije niti ce se cjepiti :smiley:
I ovi cijepljeni ga natjerase da ode cojk :smiley: <3

To stvarno ne može nitko, nije ni profa mogla :smiley: Statistika je jedini ispit koji sam kupio na faksu :smiley: Ozbiljno :slight_smile: Bilo davno pa nisam siguran jel mi se samo nije dalo učit ili mi nije išao taj predmet, ali mislim da nisam niti pokušao jer mi nije bilo zanimljivo, a knjiga je bila jakoooo debela ako se dobro sjećam :slight_smile:

Svejedno, korona statistika je frizirana, ne možeš me uvjerit u suprotno :slight_smile:

Ne znam na kakvu audiciju misliš, ali nekako pretpostavljam da je Pintarić onaj ravnozemljaš :slight_smile: Ja sam više puta ponovio da ne mislim da je Zemlja ravna. Zapravo mi je to nepojmljivo (da bi bila ravna). Ali da nešto ne štima, to je sigurno. Niti jedna slika cijele Zemlje koja nije kompozitna. Pa ja imam slike cijelog Mjeseca, a ovi koji navodno putuju po cijelom svemiru da nemaju niti jednu sliku cijele Zemlje. Svašta.
Nije ravna, ali pretpostavljam da nešto smrdi u vezi Antarktike. Možda je to puno veća površina nego što se govori, možda nije baš sve led ili je nešto drugo, ali smrdi. To ti je moje ravnozemljaštvo, u koje ne vjerujem, čisto da znaš :wink:

Čemu strah? Teže se zaraziš, a i ako se zaraziš kihneš 2 puta i sve prođe. Pa STRUKA kaže da je cjepivo sigurno, da štiti od smrti, ali i od hospitalizacije. Da općenito štiti od težih slučajeva. Pa nije valjda problem ako dvaput kihneš. Ili je možda ipak problem što struka laže, ili samo ne zna? Voliš činjenice, pa evo ti jedna. Riječi STRUKE: “Cjepivo 100% štiti od umiranja, hospitalizacije i težih slučajeva.”. Te izjave Stožera i općenito ove podložne struke barem nije teško pronaći jer su nas svakodnevno bombardirali sa tim. Sad vidimo da to nije istina. To je činjenica. Isto tako je činjenica da je onda struka znači ili lagala ili nije znala. Pametnom bi se trebala sada upaliti lampica da struka opet možda laže ili opet možda ne zna. Drugim riječima, to što sad govore da cjepivo nema ozbiljne nuspojave i da ipak daje veliku zaštitu je opet možda laž ili neznanje. Pokazalo se da je struka prethodno lagala ili nije znala, kako biti siguran da opet nije isti slučaj? Usput, ogromni novci (bilijuni) i ogromna moć je u igri kao motiv, pa ja biram da im ne vjerujem.

Više nego očita cenzura i orkestriranost medija je također činjenica. To se isto ne može osporiti.

Zahebimo sad sve teorije zavjera i motive. Ono što svatko vidi je da je struka prije par mjeseci govorila jedno, sad govori drugo, isto kao i da mediji silom guraju propagandu cjepiva i strašenja sa covidom, uz cenzuru suprotnog mišljenja. Ako to osporavaš onda stvarno nemam riječi. Dakle, uz ovo bih ja trebao vjerovati da je cjepivo sigurno i da štiti? Ajde da je covid stvarno opasan kako ga predstavljaju, i dalje je cjepivo jako problematično.

Uz to, daj mi objasni kako su oni u svega par mjeseci ofrljeg testiranja došli do zaključka da nema šanse da cjepivo dugoročno negativno utječe na organizam, da ne izaziva sterilnost, da se rađaju normalna djeca itd. Da je prošlo barem 4-5 godina od početka testiranja onda bih rekao ok (ako bih im vjerovao), ali ovako mogu samo reći da testiranje upravo traje. Osim ako oni možda imaju testnu skupinu u kojoj žene rađaju nakon 2-3 mjeseca, a svima su fizički procesi ubrzani jedno 10x. Nemoj zaboravit da je ovo tip cjepiva koji se prvi puta primjenjuje na ljudima (njihove riječi). Mora da su vidoviti kad su tako sigurni da je sve sigurno, iako im ovih prvih manje od godinu dana već hebeno proturiječi.

Evo još nešto…

Ovo je iz neke EU rezolucije. Neda mi se sad tražit broj rezolucije, ali nije izmišljeno. U njoj piše da se ugovori sa farmaceutima trebaju predočiti javnosti. Vidjeli smo u linku iz ranijeg posta da nisu predočeni niti onima koji su trebali glasati za odobrenje tih ugovora, a kamoli javnosti. Ako to nije istina, daj molim te link na jedan ugovor, bez ikakvih crnih polja i cenzuriranog sadržaja :wink:
Piše i da je zabranjena diskriminacija necijepljenih. Probaj ući u poštu bez covid potvrde. Ok, sad još možeš sa testom, ali te tjeraju da se testiraš svakih pet minuta, uskoro i na svoj trošak, pa dođe na isto kao da te tjeraju na cijepljenje. Lako za ulazak u poštu, ali što je sa onima koji rade za druge i o cijepljenju im ovisi egzistencija obiteljil. Stvarno mi je pun k svih koji podržavaju ovo nebulozno stanje. Neću te ubit, ali moraš mi davat $1000 svakih 5 minuta. A onda kažem da imaš izbora i da ti nisam prijetio ubojstvom jer imaš izbor.

Ja nemam problem sa cjepivom nego sa time da se skrivaju prave informacije, da mediji rade što rade, i da se ucjenjuje ljude. To je problem. Uopće sad ne govorim o tome da li je covid stvarno toliko ozbiljna bolest ili nije. Recimo da je.

Jel pojas stvara ugruške od kojih se dobiva infarkt? Ne. Jel itko tvrdio da ako staviš pojas 100% si zaštićen od smrti u prometnoj nesreći? Ne. Znači nije isto.

Ja ne vjerujem onome što govore. Ako ti vjeruješ, ja nemam ništa protiv da se cijepiš. Ako ja mogu širiti zarazu, a ti si cijepljen cjepivom koje štiti, onda nemaš brige. Ako ne štiti, zašto bih se ja morao cijepiti pod prijetnjom otkaza, zabrane ulaska u poštu, dućan itd., a ne štiti me ? Jel cijepljeni mogu širiti zarazu? Struka sad kaže da mogu. Znači “misli na druge” sranje je isto palo u vodu. Sve što su govorilo si pokazalo kao glupost i laž. Pa ako stvarno ne vidiš apsurd onda ti nema pomoći.

Jedini donekle suvisli argument za cijepljenje, pod uvjetom da ono stvarno štiti, bi bio da se svi trebaju cijepiti da ne pretrpaju bolnice i ne onemoguće liječenje nekim drugim ljudima koji boluju od nečeg drugog. Da nije sve preuveličano i da se svakodnevno ne pokazuje da cjepivo nije djelotvorno, onda bi to donekle imalo smisla, ali jedino da se još od ranije govorilo i da nitko ne smije previše žderat da se ne bi razbolio od 101 bolesti koju uzrokuje pretilost pa da ne zauzme krevet nekom drugom odgovornom tko nije previše jeo. Pa onda još hrpa drugih po zdravlje negativnih stvari da se od ranije nije smjela raditi iz istog razloga. Ali ovako, sve je besmisleno i gnjusno! Usput, ako znaju uzimat cijeli život ljudima novce za zdravstvo iako ih dobar dio nikad ne uđe u bolnicu, onda neka sada i liječe svakog kome je potrebno.

Pogledaj ovo:

Ja se nadam da je iscenirano, iako djeluje potpuno stvarno. To su ti kurčevi heroji? To su obična *ovna koja se drže sadističkih propisa!
Neusporedivo blaže, ali isto nimalo bezazleno…znam dosta ljudi koji su čekali preko godinu dana na neki pregled ili operaciju, pa je otkazano radi ove situacije. Nekima je termin i sada nakon uvođenja covid potvrda, a ne žele se dati zahebavati pa nemaju potvrdu i sad im je zdravlje pod rizikom. To su pravi problemi, a ne ova nafrizirana statistika.

Ako ti to ne shvaćaš, onda ti imaš problem i ti si problem, a ne oni koji se ne žele cijepiti eksperimentalnim već dokazano štetnim, a neučinkovitim, bućkurišem. Uživaj u svojim dozama cijepiva. Postat će normalno i obavezno da se jednom tjedno ide na boostanje. Ja ako se poželim trovat, kupit ću si rađe žuto, bar će mi privremeno biti dobro, a vjerojatno je i manje štetno. Mene mogu zaključat doma samo ako mi postave policiju ili vojsku da dežura pred vratima jer nebuloze i bolesne zabrane ne hebem 5% jer nisam ničiji kmet, a cijepit se neću nikad.

Zapravo je sve već odavno rečeno i jasno. Netko ima jedno mišljenje, netko drugo. Ako nije do sada, teško će se promijeniti bilo čije mišljenje. Meni je jedino tipkanje po Internetu koje nema veze s poslom tu jer ne idem po Instagramima, fejsu i ostalim pizdarijama, ali ni sam ne znam zašto uopće i tu tipkam :slight_smile:

2 Likeova

Narod je odavo rekao slep pored ociju,a sada mozemo dodati i gluv pored usiju,
Dakle ako covek nema ni gram mozga ,da mu obradi informacije koje vidi svojim ocima i cuje svojim usima ,A NE STA JE REKAO TV,PISALO JE U NOVINAMA,taj covek nije nizasta , on je samo obican rob celog zivota ,i topovsko meso u slucaju RATA,
OCI USI MOZAK ,kada upotrebis JASNO TI JE KAO DAN koliko je ova korona LAZ VELIKA,

1 Like

Potpuno se slažem. Znači u režimskim medijima se zastrašuje ljude, tvrdi se da cijepljenje pomaže (apsolutno nije točno jer znamo da i cijepljeni dobivaju covid/koronu, da su na respiratorima i da umiru), izvrću se činjenice odnosno plasiraju na način kako paše režimu itd.
Pogledajte samo naslove - jedino budala ne vidi da je ovo čista manipulacija ljudima.

Postavlja se pitanje koji je krajnji cilj cijepljenja i čemu toliko forsiranje da se cijepi čim više ljudi? Očito je da cilj nije zaštita zdravlja ljudi nego nešto drugo. A nitko živ ne zna što je zaista u cjepivu.

1 Like

Ne bi ti njima nikad vjerov’o, to znas i sam :grin:
Ti volis “pisat uz vjetar” ( da prostis, hehe) i taj svoj cvrst stav o koroni si imao prije no sto je i izbila, i o vakcini prije no sto je i smisljena. I furas to ljutito, i osjecas potrebu da siris svoju vjeru. I kao obicno sto je slucaj sa vjerovanjima, nisi bas zeljan da nepristrasno procesiras gole informacije.

Sad vazi, sire i cijepljeni zarazu ali manje, i podnose koronu puno bolje, pa ne zauzimaju mjesto u bolnici. I obavezno cijepljenje u Njemackoj bice uskoro, inace ce sistem da kolapsira, to je moto.

Da je u toj istoj Njemackoj prosle godine (u sred pandemije!!) znatno smanjen kapacitet i broj kreveta na intenzivnoj njezi je katastrofa, a ne tematizira se. Razlog nije nikakva zavjera, nego prosto nema osoblja… A cini se da je nesposobnim politicarima lakse uvesti obaveznu vakcinu, nego platiti i obuciti osoblje. Da nema osoblja je vec dugogodisnji problem koji se ovdje rjesava tako sto uvezes svo medicinsko osoblje iz nasih bivsih jugoslovenskih zemalja, istocne Evrope, pa nadalje. Ko ce tamo lijeciti ljude - sab me gabri.

Da, mnogo sto sta je trulo u sistemu, a sad se to sve vise vidi.

Uz to, sve vise je agresivnih i gnjevih ljudi uokolo, to je zbilja veliki problem, jer taj gnjev ce negdje iskuljati. A kad su nemiri, onda se vadi i pendrek…i odosmo u diktature.

Juce i danas sam tako negativno iznenadjena bila od ljudi kojima su puna usta demokratije. Svaku nebulozu posljednjih godina oko identitet politike su podrzali “u ime demokratije, prava na razlicitost, diskriminacije”, u boj su spremni da idu ako u pitanje postavis postojanje “treceg spola” i WC-a za treci spol, a sad tako agresivno nastupaju protiv nekakcinisanih, da je to zbilja vec neugodno. Diktatura moralista, koji se osjecaju tako mocno jer su na strani vlasti.

Evo ja mislim da vecina informacija koje se vrte u krugu antivaksera je sranje, i da necijepljeni jesu problem, ali nit su glavni nit jedini problem, i nisam za obaveznu vakcinu u Njemackoj (gore si kacio vijest sa CNBC-a).

Ako se u Njemackoj vec 85% ljudi u starosti 18+ dobrovoljno vakcinisalo, ima 15% onih koji nemaju povjerenja, nece jer su tako odlucili, ili nece eto za inat, ili su sujeverni, ili sta god…to je sasvim ok. Jedno demokratsko drustvo, i uz to jos bogato, to treba da moze da podnese. Isto kao sto socijalni sistem uhvati ispod ruku ljude koji ispadnu iz sistema iz razlicitih razloga, pa i licne prirode.

S obzirom na visok procenat vec dobrovoljno vakcinisanih, s obzirom na ocitu upitnu ucinkovitost trenutno postojece vakcine, i na to to da je pandemija globalni problem i nece se zaustaviti ni da se 100% njih ovdje vakcinise, podrzavanje sprovodjenja obavezne vakcine nije srazmjerno situaciji i unosi nemire, sto se vidi po socijanim medijima i spremnosti mnogih na moralni linc, tj. “daj covjeku vlast u ruke pa ces vidjeti kakav je”. Sam efekat sprovodjenja obavezne vakcine na pandemiju je vise nego upitan.

Olako naginjanje ka diktaturi i vec mrznja koja se siri je nesto mnogo gore nego 15% nevakcinisanih punoljetnih. Svaka, ali svaka vlast zeli da se odrzi. Sva prava i slobode koje danas uzivamo su tesko izvojevane. I kad se olako uzmu, ne znaci da ce se olako vracati.

Ovo sve gore sto ispisah se odnosi konkretno na Njemacku, jer se sprema obavezna vakcina, ne na BiH sa 22% vakcinisanih

1 Like

Eto u Austriji cak i nagrade nude za vakcisane, kuca, automobil itd. Dozvoljene vakcine: AstraZeneca, BioNTech/Pfizer, Johnson & Johnson, Moderna. Ali me zanima, zasto ne i Sinovac, Sinopharm? Ako je gledati po statistici novoumrlih i novozarazenih na primjer u Izraelu gdje ih je 100% cijepljenih i Kine u kojoj kazu da je kovid proslost, zar nije bolja kineska vakcina?

Evo link ako netko zivi u Austriji, mozda osvojite nesto
Wer impft, gewinnt. Eine Initiative des ORF