KRAĐA ŠIFRE - Notification of Alleged Copyright Violation

Mnogo nas radi s Facebook Pageovima, pa cete i vi dobiti ovaj email (onaj koji ste upisali u Page)

Rijec je o kradji sifre putem linka aplikacije koju dobijete na email.

Opet sve izgleda kao da vam je email poslao Facebook, a i kada posjetite link FB aplikacije.

Medjutim, obratite paznju na Frame gdje je formular za upis podataka, postavljen je na adresi:

https://makaveliadmir.ml/500/

izgleda neki “nas tip” :slight_smile:

U svakom slucaju OPREZ, FB na ovaj nacin, nikada kroz aplikacije ne uvodi korisnika u naredno okruzenje.

Evo i kopije emaila:

Notification of Alleged Copyright Violation

Recently there have been reports citing copyright violations of your Page posts.

We would like to ask you to review the content of your posts to assure that they meet the terms and agreements of Page.

Thanks
Facebook,com Team

mamu svoju jebo cega se sjetio haha vidi ovo

A sad vidi cega sam se ja sjetio:
Paypal
Facebook
Google
Bilo koji websitevi gdje kupujem prodajem imam novce i od zivotne vaznosti su mi

NIKADA, ALI BAS NIKADA NE OTVARATI IZ EMAILA

Da se ljudi drze toga ovaj scamer nebi trosio vrijeme na gluposti.

Da, ali on ide na onaj maleni postotak koji će to IPAK uraditi… i to je nekome dovoljno… nazalost

nebi rekao da je to maleni psototak, to je veliki postotak… i u tom je problem, ljudi su nemarni i onda kukaju…

Ja imam nekoliko meilova od paypal a navodno, ali ne radi se o paypalu vec je druga mejl adresa al se lik potrudio drama, sve je on napisao baš ko paypal, al cudnije mi je što mi to google nije bacio u junk, tako da cuvajte se, prevaranti uvijek vrebaju…

Vjeruj… isao sam s postotkom u najblazoj varijanti!

Kada i mene na prvu prevari, sve je jasno, ali kako sam dizajner vec duzi niz godina, primjetim detalje a i uvijek pazim na to gdje je zapravo url i da li je u nekom frame-u sto je i najcesci slucaj…

Meni takvi emailovi stizu svakodnevno, ne smao za paypal nego i za sve ostalo.

o kakvom paypalu govorite ovo je bio phishing za fb xd